Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A rizsában milyen vitamin...

A rizsában milyen vitamin van? Vagy miért egészséges?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A RIZSÁban semmilyen... A rizsben B, E és K a barna rizsben pedig mégtöbb
2010. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jól van na lehet hogy paraszt avgyok azért mondom rizsának! xD kösz a választ és a javítást xD
2010. márc. 11. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó rizsfogyasztás hiánybetegségt okoz mert igen kevés benne a vitamin. Nem az a lényeg hogy mi van benne hanem mennyi. És nagyon kevés van benne.
2010. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg paraszt vagy:D
2010. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most ki is az? Én földművelő vagyok! :D
2010. márc. 11. 22:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia kérdező! nem vagy paraszt, nyugodtan mondd a rizst rizsának. az én nagymamám dunántúli városban született polgárlány volt és ő is rizsának mondta,és tőle hallva, mi unokák is mindig rizsának mondtuk.ez nem parasztság, hanem tájnyelvi kérdés.amúgy miért is lenne baj, ha valaki paraszt, ha hagyományos paraszti gazdálkodást folytat.de itt pejoratív értelemben használják, ami viszont sértő.

nekem az is furcsa, ha valaki, tejföl helyett azt mondja, tejfel, de ő nyilván így szokta meg.

remélem egy nyelvet beszélünk.

üdv.

2010. márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát kösz kedves válaszoló! Én vajdasági azon belül szabadkai vagyok és hát itt meg a régebbi magyar nyelv maradt meg! Lehet hogy ez az ok! És nem vagyok paraszt! :D
2010. márc. 12. 11:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! utolsó vagyok és örülök , hogy válaszoltál. valóban éreztem, hogy egy nyelvet beszélünk.

sikeres boldog életet kívánok neked sok szeretettel

üdv-e-

2010. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Neked is kösz viszont! :D
2010. márc. 12. 12:18
 10/10 anonim ***** válasza:

legalább így mondhatod az elsőnek, hogy "nem kell a rizsa.XĐ"

amúgy meg az is paraszt, aki rizskásának mondja vagy mi ?

2010. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!