Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám újra megszeretni...

Hogyan tudnám újra megszeretni az ételeket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek főzni, és ezt el szeretném kezdeni komolyabban, viszont most szinte semmilyen húst nem eszek, maximum a csirkét, esetleg a kacsa egyes részeit. Azért hangsúlyoztam ki hogy most, mert régebben minden húst megettem, tényleg mindent. Nem tudom mi okozta ezt a változást, de szeretnék rajta javítani.


Ez lehet olyan alapon, hogy tudom, sok étel miből készül és attól undorodom? Esetleg ha nagyon jó alapanyagot szereznék be, más lenne a helyzet ?


Ti voltatok már esetleg ilyen helyzetben ? Mondták már mások, hogy ők is így jártak hogy csak csirkét ettek, mostanra viszont mindent. Szóval a végére: az lenne a kérdésem hogy hogyan szerethetném meg a húst újra? Ezt is, mindent minden mást csak agyban el kell dönteni hogy mégis szeretem?


2015. nov. 2. 12:58
 1/5 A kérdező kommentje:
(Azt még hozzátenném hogy csak a húsokkal van ilyen problémám. Másban nem válogatok.)
2015. nov. 2. 12:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne erőltesd!


Főz olyan hozzávalókból amit szívesen megeszel.


Nekem is volt egy időszak, amikor csak a csirkemellet ettem meg, most az az egyetlen amit nem eszek meg.


Majd akkor főz húsból ha újra kívánod.

2015. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne megszeretned a húst? Annyi más alapanyag van.

Én sosem erőltettem a dolgot. Nagyon szeretem a jó hús ízét, de utálnám, ha pl. minden héten ennem kéne (alapvetően csak a nagyon jóféle házi disznót, a lazacot, a szarvast és a vaddisznót eszem meg, de ezeket is csak nagyon ritkán). Részben emiatt lettem vega sok évre, besokalltam a hústól, ráadásul csirke volt, na azóta arra rá se nézek, kivéve évi egyszer nagynénémnél, ahol az van, becsületére legyen mondva, kiváló alapanyagból s remekül elkészítve.

Nekem így nagyon jó, nem érzékelek semmi problémát.


Amitől pedig undorodik az ember, azt főleg ne egye meg. Egyen mást :)


De ez az én véleményem. Ha neked valamiért ez nem fekszik, próbálhatod azt, amit írtál, jó alapanyag beszerzése :) Az is természetes, hogy az ember ízlése változik, legalábbis velem már többször megtörtént.

2015. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges magadba tömni a hőst, ha nem kívánod. Hallgass a szervezetedre, és edd azt, ami jólesik.
2015. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretném magamba tömni, csak tudni jól elkészíteni, megkóstolni milyen a "tökéletes", szóval innentől nem húst hússal szeretnék hanem csak hogy megkóstolni legyen kedvem legalább.


Köszi a válaszokat :)

2015. nov. 3. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!