Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Glutén diéta be nem tartása?

Glutén diéta be nem tartása?

Figyelt kérdés
Kereken 10 éve diagnosztizáltak gluténérzékenységet nálam, most 18 éves vagyok. Az első 2-3 évben betartottam a diétát de miutàn rájöttem hogy ha glutént eszem akkor sem lesz semmi bajom. Azóta viszont nem tartom. Évente járok kontrollra ami elvileg azért van hogy a vérvételből megtudják hogy tartom-e a diétát. A vicc viszont az hogy eddig egyszer sem mutatták ki... Kérdésem hogy most vagy nem vagyok lisztérzékeny vagy csak ilyen jól tolerálja a szervezetem? És a diéta be nem tartásának milyen hosszutávu következményei lehetnek? Mert rövidtávon semmilyen nincs...

2016. jan. 19. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát említsd meg az orvosodnak és vizsgáljanak ki újra.

Nem lehet, hogy te glutén allergiás voltál? Ugyanis azt ki lehet nőni.

A gluténérzékenységet nem, viszont a félrediagnosztizálás is ritka. Vérvizsgálattal nem igen lehet megállapítani, mennyire tartod a diétát, a bélbolyhok lapulása inkább jó mutató. Egy tükrözéssel meg lehet nézni.

Hosszú távon hiánybetegségek lépnek fel, kimerül a szervezet, gyulladásos szövődmények lépnek fel és egyes rák-típusok kialakulása is magasabb lehet.

2016. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egészen biztos hogy gluténérzékeny nem pedig allergiás vagyok. Azt hogy újra vizsgáljanak ki nem merem kérni mert eddig azthazudtam hogy tartom a diétát...

2016. jan. 20. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!