Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tapasztaltatok olyat, hogy...

Tapasztaltatok olyat, hogy Paleolit diéta szigorú tartása mellett vércukor ingadozásotok volt? Ami "agyi fáradtsággal" járt? Mintha "leesne" a cukor szint?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja csinálom és nagyon jó!

Viszont ez az egy pont, ami fura...hogy be vagyok agyilag tompulva...előtte is az voltam, csak még testileg is gyenge voltam. Most nagyon fitt vagyok testileg, de agyilag nem. Mostanra elvileg az inzulin rezisztenciának javulnia kellett. Viszont most is érzem azt az érzést, amit eddig a cukor leesésnek tulajdonítottam...de az MÁR nem lehet ok. Tudtok segíteni?



2012. dec. 19. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
91%

Lehet nem az az ok.

Érdekességképp meg lehetne figyelni egy napon át a vércukorszinted. Amikor 'tompának' érzed magad, akkor lenne a legérdekesebb (ezt otthon elvégezheted egy mobil vércukorszint mérő készülékkel, 10-15 tesztcsíkkal).


Alternatív okokat keresnék, mint vitaminhiány, kevés omega3 fogyasztás, netán egy evolúció szemléletű orvos találkozott már hasonló problémával.

2012. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
31%
Nincs semmi különleges problémád, ez elég természetes.Ha megnézed mit használ az agyad energiaforrásként rájössz hogy mi is a probléma.Megsúgom: glucose.Azt elég nehéz lenne zsírból és fehérjéből előállítani hacsak nem vagy ketozisban ami egy másik téma.
2012. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
51%
Úgyse tudjátok felfogni, de a paleo diéta egy baromság. Szénhidrát kell agynak is, kb. 140 g naponta. Kevés szénhidráttól simán lehetsz tompa. Mennyit eszel egy nap, ch-t? És régen mennyit ettél?
2012. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:

Kedves Első,

Hát nem vagyok egy nagy cukormérő szakember. Alig bírom megbökni magam azzal a szarral :-D.

Csináltam ezt, egyszer alacsony volt /4/, máskor meg magas /8/. Szóval valahogy nem lettem okosabb. De lehet meg kéne tanulnom hányszor milyen időközönként mérjem...


Kedves második,

"A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a szervezetnek szoros értelemben véve nincs rá szüksége. Minden szervünk - a közhiedelemmel ellentétben még az agyunk is - képes zsírból és fehérjéből fedezni energiaellátását."

A gyümölcsök és zöldségek is tartalmaznak cukrot!!


És még azt tenném hozzá, hogy a diéta előtt is hasonló volt a tünet sok mással egyetemben...A sok más tünet nagy része eltűnt a diétának köszönhetően. Ez nem. Sajnos, de rátalálok az okra és kezdek vele valamit.

2012. dec. 19. 15:19
 5/72 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik,

Néhéz megmondani, mert sosem számolgattam a cukrot.

Az biztos rengeteg olyan remek egészséges ételt ettem /quinoa, rízs, kuszkusz, lencse, csicseriborsó/, amitől egekbe szökött a cukrom. És honnan tudhattam volna, hogy inzulin rezisztenciám van? Véletlenül derült ki hormon vizsgálatok során...egy átlag ember a büdös éeltben rá nem jön, hogy gondja van a cukrával, ha jó az éhgyomori cukra...csak azon veszi észre magűt, hogy hízik mint a tehén a semmitől.

2012. dec. 19. 15:23
 6/72 A kérdező kommentje:

Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki saját bevallása szerint 99%-ban tartotta a diétát és semmi pozitív hatását nem tapasztalta. Olyannal végképp nem találkoztam, aki azt mondta hogy rosszat tett neki.


Viszont sok olyan emberrel találkoztam, aki még sosem próbálta, de zsigerből elítélni...nem is szeretnék vitát nyitni erről senkivel, mert szerintem meddő lenne.


Tőlem nem veheti el senki a tényt, hogy ÉN sokkal de sokkal jobban érzem magam tőle! Olyan gondjaim múltak el tőle, amivel egy doki sem tudot mit kezdeni...széttárták a tenyerüket, tapaszt írtak fel stb. 1 hét diétával megszűnt a csípő fájdalmam!


Hogy más mit csinál, az engem nem érdekel. Nekem a lényeg, hogy én jól legyek.

2012. dec. 19. 15:32
 7/72 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj,h nektek paleósoknak, gőzötök nincs az egész táplálkozás témáról. Ha lennének ismereteitek és tudnátok gondolkodni,akkor nem paleóznátok és írnátok le akkora ökörséget, hogy a szervezetnek nem kell a szénhidrát. Egyszerűen nem kéne telezabálni magatokat édességekkel, és megfelelő mennyiséget vinni be mindenből, nem pedig bedőlni minden idióta divatdiétának.
2012. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, hogy mi nem értünk a táplálkozáshoz, amikor te élsz abban a tévhiedelemben, hogy szénhidrátot kell enned.


Ha jobban belegondolunk, jobban ismerjük a testedet mint te magad, vagy valamelyik szuper dietetikus.


És ezt bármikor igazolhatjuk, amint néhány napig nem eszel szénhidrátot, és elfelejtesz meghalni.. mert hát, nem fogsz.

Hogy te miért hagyod figyelmen kívül azt, hogy a máj a kellő mennyiségű glükózt szintetizálja, az rejtély :) Valószínűleg ezt a tényt káros lenne figyelembe venned, mert így összedőlne a táplálkozásról és a dietetikáról alkotott hited.

2012. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
94%

15:44-es!


A paleósok is visznek be szénhidrátot, zöldség és gyümölcs formájában.

2012. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Kedves hetes,

Nem zabáltam magam szét szénhidráttal.


Én vékonyan vagyok és inzulin rezisztens, messze nem nevezném magam édesség zabálónak.

Sosem voltam kövér, sőt kifejezetten sovány vagyok /48 kiló/.

Szerintem soványan és cukor betegen segített nekem az a sok remek szénhidrát és keményítő, amit mindenhol ajánlgatnak, hogy "Húúúú, de egészséges"...a kuszkusz, a lencse, a quinoa, az ilyen hüvelyes, olyan hüvelyes?

Tele van keményítővel, tök magas a GI értéke.


És mellesleg sem tőlem, sem sok ezer más értelmes embertől nem tudod elvenni a TÉNYT, hogy kigyógyultak bajaikból. teória ide-vagy oda...senki sem halt meg szénhidrát hiányban, élnek és virulnak.

És ez nem egy csoda miatt történt...csak egyszerűen a szervezet kap végre kapacitást, hogy azzal foglalkozzon, amivel kell...karbantartsa a szervezetet...ne pedig felesleges energiákat öljön abba, hogy korrigálja a sok szemét által keletkezett gondot.


Mielőtt elkeztem palozni egészségesen éltem. No tartosító szer, étkezése piramist szépen hoztam, kevés hús, nem szíros stb...tök vashiányos voltam, vérszegény, koleszterinem az egekbe...miközben úgy ettem, ahogy mondták, hogy egészséges. Minden nap bringával jártam munkába /2x3km...kb napi 40 perc.

Most úgy eszet, ahogy "nem szabad" és nincs vashiányom, nem vagyok vérszegény, jó a koleszterinem.


Ezt akkor mivel magyarázod? Halucinálok a szénhidrát hiány miatt?

2012. dec. 19. 16:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!