Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi erre a megoldás?

Szerintetek mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok, és nem iszok alkoholt (egyszerűen nem szeretem, és nem is bírom különösebben).

Ez vendégségben rendszerint problémát okoz. Ha nem fogadom el a húst és a piát, akkor azonnal jön a vendéglátó azzal hogy "megsértesz, ha nem fogadod el!" vagy "én főzettem ezt a pálinkát/szüreteltem a bort, meg kell kóstolnod!" stb. Engem is sért hogy valaki képtelen elfogadni ezt, ráadásul el is számoltat erről! És érezzem magam szemétládának, mert visszautasítom.


2016. máj. 17. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Mi a halálért vagy vega? Amúgy alkoholt sokan nem szeretik, de mégis isznak belőle mert az már tényleg udvariatlanság ha meg se kóstolsz semmit. Én még holt részegen is megkóstoltam régen azt a gyilkos pálinkájukat, mert udvariatlanság lett volna visszautasítani, pedig már tényleg csak vizet ittam volna :D Még ha csak le se húzod, 1 feles pohárnak a felét lehúzhatod. Borból meg 2-3 korty aztán annyi.

Mert ez kb. olyan, hogy elmész valakihez és behív, majd mondod hogy nem mész be mert klausztrofóbiás vagy. Aztán meg kezet nyújt, majd mondod hogy azt se fogod meg, mert irtózol az ilyesmitől. Legalább akkor a kézfogásra rá kell vennie magát az embernek. Szóval ezért is mondom hogy kóstold meg a piájukat, mert mindig a kisebbik rosszat kell választani :)

(Húst gondolom semmiképpen se ennél)

2016. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok vega, de a piát utálom. nem bírom az ízüket, és be is rúgok tőle elég hamar, valamint nem az a jó részeg vagyok aki vigyorog mint a vadalma hanem aki okád :D 2 pohár bor után is akár. szédülök, rosszul érzem magam. ha ezt udvariatlanságnak veszik vagy nem értik meg nem is megyek oda többet...
2016. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért vagyok mert sajnálom az állatokat, és nem akarom megenni a húsát.

Az alkoholnak utálom az ízét, azért nem vagyok hajlandó meginni. 2-3 kortyot sem.

A klausztrofóbiás példa elég fals, ugyanis kevés ember van aki nagyon szűk lakásban lakik. Nagyon nem életszerű.

A kézfogás is butaság, nem lehet egy példaként említeni ezzel a problémával.

Jól gondolod, nem ennék. :) Ahogy nem innék szeszt sem.

2016. máj. 17. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó magyar szokás, hogy a vendéget etetni, itatni kell, akár erőszakkal is, vagy érzelmi zsarolás árán (megsértesz). Nem tudom, mit lehet ez ellen tenni.
2016. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem remek példa volt, biztos a zöldségevés miatt kezdesz butus lenni :(

Amúgy meg ez egy példa volt, nem kell centiméterszalaggal megmérni a képzeletbeli házat amit mondtam.

De mégis akkor milyen megoldást vársz? Azt is mondhatod hogy vezetsz. Az meg hogy sajnálod az állatokat, nem igazán tudok mit mondani. Gondolom nő lehetsz. A növények is élőlények csak úgy elmondom. Én őket sajnálom és azért eszem húst :)

Amúgy meg mondd meg, hogy hányingered van az alkoholtól, magabiztosan mondjad. Ezért mondogatják utána hogy na de azért egy kicsit..., mert nem határozottan mondod hogy nem iszol. De azért ne ordítsál majd :D

2016. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sem volt jó példa, ilyen Monkos mentális betegségeket nem lehet összehasonlítani azzal, hogy valaki nem iszik alkoholt. Nagyon sokan nem isznak egyáltalán, és nem, nem fognak megkóstolni egy fél pohár bort vagy 2 cent pálinkát, mert aki nem iszik, és nem szereti, az nem, és kész.

Én sem innék vagy ennék olyat, amit egyáltalán nem akarok, csak hogy udvarias legyek. Nem azért megyek vendégségbe, hogy odahányjak.

Szerencsére nekem még konkrétan ilyen nem volt, hogy valaki megsértődött volna vagy tukmálta volna, igaz nem is járok gyakran vendégségbe, legalábbis nem olyanokhoz, akik amúgy nem igazán ismernek. Ettől függetlenül gyerekes hülyeségnek és bunkóságnak tartom, ha valaki hisztivel ráerőlteti a másik emberre a pálinkáját például. Nálunk a családban nagyon sokan nem isznak egyáltalán, elég ciki lenne, ha beállítanék egy üveg borral, hogy na ezt én tapostam ki a szőlőből, azonnal igyon mindenki, különben megsértődök. Kinek lenne égő? Hát nekem. Szóval te se érezd magad rosszul, mert nem te viselkedsz hülyén, hanem az, aki nem képes felfogni egy olyan egyszerű mondatot, hogy "köszönöm, nem eszem húst" vagy "köszönöm, nem szeretem az alkoholt". Tény, hogy mi elég barbár, alkoholista ország vagyunk, itt nagyon sok helyen csak kiröhögik a vegákat, aki meg nem issza vagányan literszámra a bort meg a pálinkát, azt rögtön ki is tagadják a társaságból. Ez van...

2016. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Te önmagában elég gáz ember vagy, nem kell megjelenned egy üveg borral és rátukmálnod a családodra. Az a baj hogy fogalmad nincs a szokásokról és egyből lenézed az ilyen embereket akik kínálgatnak. Mert igen, egy szokás volt mindig is, hogy a gazdák megkínáltak mindenkit az utcáról a borukkal. Másrészt meg egyből az alkoholistákkal hasonlítod össze ezeket az embereket, ultra gáz. Másrészt meg olvasni nem tudsz, a klausztrofóbiát a vegára írtam, mivel mindkettő olyan prioritás, hogy egyszerűen kizárt hogy egyik bemenjen a szűk helyre, illetve húst egyen. A kézfogástól való irtózást (vannak ilyen emberek, akik nem szeretik megfogni a másik ember kezét) pedig a bor kóstolására írtam. Mindkettő hagyomány és visszautasítod azt egy olyan dolog miatt, amit meg tudnál tenni, csak nem akarsz. És nálunk is van a családban aki ritkán iszik alkoholt, mindig megkínálják, egy "vezetek"-el le is van zárva a téma.
2016. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
itt nem az a baj hogy megkínálják hanem hogy utána addig tukmálják amíg meg nem kóstolja, hiába nem szereti. ha bunkóság ha nem én a halat és a gombát se eszem meg vendégségben sem, mert nem szeretem. neked nincs olyan étel amit nem szeretsz?
2016. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Azért mondják még egyszer, hogy igyon, ez házi bor és ő csinálta, mert ezzel is jelzi, hogy ez már a hagyományra vonatkozik és nem bolti. Gondolom utána már nem mondogatják tovább. Csak amikor a többieknek tölt, hogy biztos? Ez nyilván idegesítő ha már a héten 7-egyszer hangzik el különböző vendégségekben, de ez van.

Másrészt meg van olyan kaja elhiheted, és megettem minden vasárnap. Vagy netán meg akarsz bizonyosodni, elmehetünk vacsizni :) Mindketten azt esszük, amit nem szeretünk. Szép este lesz. Na? :D Sőt, jöhet kedves vega barátunk is, 3-an jó barátok.

2016. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Vega vagyok, és alkoholt se iszom. Ha megkínálnak, akkor megmondom, hogy köszönöm, nem. Ha kell, két tucatszor is tudok nemet mondani, ugyanis nem az határozza meg a véleményem, hogy mások mit gondolnak rólam. Aki megsértődik, az őt minősíti. Van elég normális barátom, nem kell olyanokhoz alkalmazkodnom, akik rám akarják erőszakolni a nézeteiket (mert nem fordítva van). Neked is olyanokkal kéne körülvenned magad, akik képesek tiszteletben tartani a döntéseid.

Annak, aki a növényeket védi, és azért eszik húst: szerinted hány egységnyi (kalóriányi) növényt eszik meg egy állat, mire egy egységnyi feldolgozható húst növeszt magára? Elárulom, négy-kilencszer többet, mintha egyenesen a növényi tápanyagokat ennéd meg. És igen, a növényekben is van (elég) fehérje. És akkor még nem beszéltünk arról a minőségi különbségről, amit az idegrendszer jelent: az állatok nagyon hasonlóan éreznek fájdalmat és félelmet, mint te vagy én. A növények egész más túlélési stratégiát választottak, és ugyan ők is élnek, de leszedésük és elfogyasztásuk sokkal kisebb kárt és szenvedést okoz, mint egy állat megölése.

2016. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!