Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi erre a megoldás?

Szerintetek mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok, és nem iszok alkoholt (egyszerűen nem szeretem, és nem is bírom különösebben).

Ez vendégségben rendszerint problémát okoz. Ha nem fogadom el a húst és a piát, akkor azonnal jön a vendéglátó azzal hogy "megsértesz, ha nem fogadod el!" vagy "én főzettem ezt a pálinkát/szüreteltem a bort, meg kell kóstolnod!" stb. Engem is sért hogy valaki képtelen elfogadni ezt, ráadásul el is számoltat erről! És érezzem magam szemétládának, mert visszautasítom.


2016. máj. 17. 15:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
17%
De ez nem ütközik még mindig abba, hogy azért eszem húst növények helyett, mert sajnálom őket. Belegondolsz ha nem enném meg az állatot, ott zabálná szegény növényeket.Legjobb védekezés, a támadás. Megeszem a marhát és a kedves, aranyos fűszálak vidáman táncolhatnak a felkelő nap fényében, miközben a lágy szellő éneküket tovább viszi a szomorú, házban tartott növényekhez :)
2016. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akik a húsevésen-nemevésen vitatkoznak, olvassák már el a kérdést mégegyszer, ugyanis nem erről szólt! Kötekedni lehet menni máshova.


Kérdező, nehogy te érezd magad rosszul az ilyen bunkók miatt...

2016. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
49%

A 65%-osválaszoló igen krolátolt, eleve nem fogja fel a kérdés értelmét, emellett borzasztó idegesítö ember lehet a valóságban is, éppen olyan, akikkel a kérdezönek problémája van.


Kérdezö: ne érezd magad rosszul amiatt, ha nem értik meg egyböl, hogy mit nem eszel/iszol, hanem utasítsd vissza minden alkalommal. Ha meg kezdik a "megsértesz" szöveget, arra nyugodtan válaszolhatod, hoyg téged meg azzal sért meg, ha olyasmit akar ráderöeltetni, amit nem akarsz.

2016. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!