Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan isszátok a kávét? Van...

Piriiiii kérdése:

Hogyan isszátok a kávét? Van valami különleges tippetek kávézáshoz?

Figyelt kérdés

Csak úgy, mint a teázásnál, nálam a kávé is egyfajta rituálé, és inkább az ízéért szeretem. A tej és méz kombó az alap, és ehhez szoktam tenni még ezt-azt néha, hogy feldobjam a kávét (fahéj, csokoládé, fagylalt, mogyoróvaj vagy kis karamelldarabkák).

Ti hogyan isszátok a kávét, illetve mivel dobjátok fel, vagy milyen ötletet tudtok adni kávékülönlegességek terén? (ha tudtok esetleg valamilyen nemzet kávékülönlegességéről, azt is érdeklődve hallgatom)


2016. aug. 4. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is egy rituálé a kávézás, az én szokásom, hogy egy csésze kávé fölött legalább egy órát ülök, de előfordult már 3 óra is.

Nincs különös hozzávalóm, felöntöm kevés tejjel hogy barna színű legyen, egy kevés fruktóz-cukor. Nem szoktam felhevíteni mindenféle tejszínnel, tejszínhabbal, de valaki úgy szereti.

Kicsit drágák, de vannak különleges kávék is, amiket szeretek kipróbálni (pl. kókuszos, vaníliás, mogyorós, csokis... Media Markt nagy választékában!!!:) )

2016. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron egy gombóc vanília fagyit teszek bele...
2016. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettőt húzóra mint a pálinkát.
2016. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%

Nemsokára így fogom :D

[link]

2016. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A macskák megetetése előtti első kávét csak úgy lehúzom 5 kortyra.

A másodikhoz már leülök, és egy cigire is rágyújtok, meg a napi sajtót is kiteregetem.

Ha hétvége van és a reggeli utáni harmadikat is otthon iszom, akkor abba már valami bélést is teszek. Kubai rummal nagyon finom, vagy valami fűszeres pikáns likőrrel. De csak módjával, hogy csak társuljon a kévé ízéhez és illatához, és ne nyomja el azt!

2016. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Utoljára pl csokilikőrt tettünk bele. A tejszínhab pedig elhagyhatatlan. :D
2016. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Terasz, cigi. A kv csak tejszín és cukor. Semmi extra.
2016. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zgyzgy ***** válasza:
100%
Két kardamom magot teszek bele, amiket a végén szétrágok.
2016. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ötletem nincs, de én így iszom: 1 dl tejet megmelegítek, ezt felöntöm egy adag hosszú kávéval, még 1 tk cukor és tejpor.
2016. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
82%
Van. Nekem az, hogy két cukorral iszom krémporral habbal a tetején egy málnával díszítve. Vagy csak veszek kettőt hármat az automatából és összeöntöm egy kólás flakonba, hogy több legyen. :D
2016. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!