Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Társadalmi felmérés! - Te...

Ameoland kérdése:

Társadalmi felmérés! - Te szereted a kávét és rendszeres fogyasztója vagy? Netán egyáltalán nem élsz vele? Miért?

Figyelt kérdés

Felmérést szeretnék készíteni a kávézási szokásokról, és azok mikéntjéről.

Miért fogyasztják,az élénkítő hatása miatt?

vagy a rítusa?

Társaság kovácsoló ereje van a közös kávézásnak?

Az, hogy miből iszom, az meghatározó?

Egy műanyag vagy üveg pohár már egyértelműen ront az élvezeti értékén mint az erre a célra kialakított kávés csésze?

Rendszeres fogyasztók: Ti hogy bírjátok az erős savtermelését az éh gyomorra fogyasztott kávé után?

Koffein függőség létezik, vagy a szokások és rutin megszakítása hat olyan intenzitással a szervezetre, ami fizika fájdalmat vált ki? (pl: fejfájás)

Akik kávéznak és azok is, akik nem:

Ha egy, a kávét helyettesítő természetes koffeinforrással dúsított zabkekszet adnának munkába indulás előtt, amely tartalmazza a napi vitamin és aminosav szükséglet meghatározó részét, leköti az egy éjszaka termelődött savat a gyomorban és amelynek elsődleges célkitűzése az egészséges táplálkozástudat támogatása, akkor azt hogyan fogadnád?

A válaszért nagyon hálás vagyok, köszönöm őket!



2016. okt. 3. 09:31
1 2
 11/18 zgyzgy ***** válasza:
100%

Már nem élénkít, inkább csak az íze miatt iszom.

Egyedül szoktam kávézni, délelőtt, jó nagy adagot, kevés tejjel, néha kardamommal.

Nagy, régi bögréből.

Éhgyomorra, kis darab csokival, semmilyen savproblémám nincs.

A kávézás kihagyása csak hangulati problémát okoz.

A zabkeksz nyilván nem tartalmazza a napi aminosav szükségletemet, a kávé élményét pedig nem helyettesíti.

2016. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Régebben kávéztam, csak megszokásból. Az íze miatt, meg jó volt a férjemmel leülni, egy közös kávé, közös cigi, és közben beszélgetések.

Leginkább a megszokott kávés üvegpoharamból ittam, és kiskanálnak feltétlen lennie kellett benne. Mégha esetleg valami miatt nem is volt benne cukor, meg semmi.

Egészségügyi okok miatt abbahagytam. Nem hiányzik. Legalábbis a kávé. A közös kávézgatások sokáig hiányoztak.


Férjem:

Reggel közvetlen ébredés után kettőt iszik, majd pontban délben egyet. Ha valamelyik csúszik, őrületes fejfájás kapja el.Persze mindez csak pszichés nála. Ugyanis ha tudja, hogy dél elmúlt, akár 10 perccel, már megőrül a fejfájástól. Viszont volt, hogy úgy elment az idő, hogy észre sem vettük, hogy fél kettő van. Semmi baja nem volt. Persze egész addig. Akkor rögtön: -Akkor ezért fáj a fejem-

Mivel magas a vérnyomása, így csökkentett koffeinosat iszik. Ha megkínálják, nehezen áll ellen, legtöbbször ha keveset is, de elfogad.

Mindegy neki, hogy miből issza.

A zabkeksz nem helyettesítené nála a kávét.

2016. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg kávét iszom, délután, néha este s éjjel is.

Élénkítő hatása számomra nulla, rítus sincs benne, társasághoz nincs köze, mert mindig egyedül iszom. Az íze vonz és hangulatos, igazából nass szerepe van s ételként funkcionál (nem szoktam üresen inni, ezért is iszom délután, amikor eszem is).

Üvegkelyhecske (szóval ilyen fogantyús, talpas üvegedényke) vagy kávéscsésze szokta fogadni a kávémat, de néha üvegpohár is megteszi.

Nincs fizikai függőségem, sőt lelki sem, de itthon túl vonzó. Másutt ritkán kávézom, mert nem olyan, mint itthon, ahol kissé speciális.

A savammal semmi gond, illetve lehet, hogy savhiányom van, imádom az ecetes dolgokat nagy töménységben. Nem veszem észre, hogy a kávé ez irányban hatna, de az is igaz, hogy nem üresen s erősen iszom.


Zabkekszet nem ennék, az én kávémban fehérje és zsír van (nem sok, de van), szénhidrát szinte nulla és nekem ez felel meg. Délelőtt amúgysem eszem, nem passzol a szervezetem természetes ritmusába.

2016. okt. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Főleg az íze miatt iszom, kóstoltam már cikória kávét is, de az nem igazi, sokkal keserűbb a "rendestől" (vagy csak én nem tudom rendesen elkészíteni).

Társaság kovácsoló ereje van a közös kávézásnak?

Persze, néha délutánonként szüleimmel kávézok.

Sosem iszom éhgyomorra. Valamilyen szinten létezik koffeinfüggőség, de szerencsére én akárhányszor elhatároztam, hogy nem iszom kávét, akkor sikerült ehhez tartanom magam. Néha fájt miatta a fejem, de azt okozhatta más is (pl stressz, időjárás).

A kekszet elfogadnám, ha annak is olyan íze, illata lenne, mint a kávénak.

2016. okt. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
A kávé az egy drog!
2016. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A kávét élvezeti cikknek is mondják. Én a kávé élvezete miatt iszom. Ebben azt hiszem minden benne van (ízes, aromája és még sorolhatnám.) a jó kávé után nagyon kellemes mokkás íz marad az ember szájában.

Csak jó minőségű szemeskávét vásárolok. Eszpresszó kávéként iszom frissen őrölve kávéautomatából.

Nálam nem annyira játszik szerepet, hogy társaságban vagy egyedül iszom-e. Amikor megkívánom, akkor. Persze, társaságban más. Sajnos, sokan cigarettáznak társaságban. Ezáltal veszít az élvezeti értékéből.

Nem hiába - jobb helyeken - a kávé mellé egy pohár vizet is adnak, hogy a kávéfogyasztás előtt öblítse ki valaki vele kulturáltan a száját. Vagyis igya meg.

Azt vettem észre, ugyan abból a kávéfajtából készült kávé ízét befolyásolja nálam, hogy miből iszom. Más üvegpohárból, más fémpohárból, porcelán csészéből. A porcelán csésze alakja is befolyásolhatja (persze a csész színe is).

Leginkább porcelán csészéből és nagyon finom még a duplafalú üvegpohárból. (Egész más, mint a sima üvegpohár. A duplafalúból egészen selymes az íze.)

Kávé élénkít is. Ezért túl soka kávé fogyasztása egymás után nem ajánlott. Én kb. 5-6 óra szünetet tartok közben.

A sav tartalma nekem nem okoz gondot.

Koffeinfüggőségen nem gondolkoztam. 14 éves koromtól iszom kávét rendszeresen. Megkívánja az ember. Ez szerintem nem függőség még.

Éh gyomorra nem iszom.

Kávét helyettesítő szerekkel nem próbálkozok. Úgy vagyok az ilyen példaként említett zabkeksszel, aki szereti egye azt, ha neki jól esik.

Kevés cukorral iszom a kávét.

2016. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Válaszaimat nagy betűkkel beírom a kérdéseid után:


Miért fogyasztják,az élénkítő hatása miatt?

vagy a rítusa?

ÉN ÁLTALÁBAN A "RÍTUSA", IZE MIATT. RITKÁN ÉLÉNKÍTŐ HATÁS MIATT.

Társaság kovácsoló ereje van a közös kávézásnak?

VAN. DE LEHET AZ TEA, ÜDÍTŐ, BÁRMI MÁS ÉTEL-ITAL IS.

Az, hogy miből iszom, az meghatározó?

Egy műanyag vagy üveg pohár már egyértelműen ront az élvezeti értékén mint az erre a célra kialakított kávés csésze?

EGYÉRTELMŰEN BEFOLYÁSOLJA AZ ÉLVEZETI ÉRTÉKÉT PL. A POHÁR MILYENSÉGE. DE A HELY IS AHOL/AHOGY ELFOGYASZTOM, STB.

Rendszeres fogyasztók: Ti hogy bírjátok az erős savtermelését az éh gyomorra fogyasztott kávé után?

NEKEM NINCS ERŐS SAVTERMELÉSEM KÁVÉVAL SEM.

Koffein függőség létezik, vagy a szokások és rutin megszakítása hat olyan intenzitással a szervezetre, ami fizika fájdalmat vált ki? (pl: fejfájás)

LÉTEZIK, IGEN. EGYSZER NEM ITTAM KÁVÉT HUZAMOSABB IDEIG, AZ ELSŐ EGY HÉTBEN SOKAT FÁJT A FEJEM. NEM A SZOKÁS ÉS A RUTIN HIÁNYZOTT, UGYANIS AKKOR KOFFEINMENTES KÁVÉT ITTAM.

Akik kávéznak és azok is, akik nem:

Ha egy, a kávét helyettesítő természetes koffeinforrással dúsított zabkekszet adnának munkába indulás előtt, amely tartalmazza a napi vitamin és aminosav szükséglet meghatározó részét, leköti az egy éjszaka termelődött savat a gyomorban és amelynek elsődleges célkitűzése az egészséges táplálkozástudat támogatása, akkor azt hogyan fogadnád?

BIZTOS, HOGY NEM FOGYASZTANÁM

A válaszért nagyon hálás vagyok, köszönöm őket!

2016. okt. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
0%
Azért fogyasztják rendszeresen,mert ez egy kábítószer.
2016. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!