Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van elérhető, megfizethető,...

Van elérhető, megfizethető, egészséges módja a kenyér kiváltásának?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom megmondani a leglogikusabb érvet, de mindenesetre lényegében nem szeretem a "kenyeres" dolgokat, a szendvicseket, felvágottas stb. kenyereket.


Édes és sós kekszeken, csokin, gyümölcsökön, zöldségeken, főtt ételen bírnék élni.

A péksütik se mindig esnek jól, ezért ha pl. otthon nem ettem eleget, nem péksütit, hanem két db. banánt vásárlok.


Ráadásul nagyon kicsi gyomrú vagyok, hamar jön a teltségérzet. Ha pedig a kellemes teltségérzet után, amikor még nincs "kajakóma", tovább eszek, akkor szinte rosszul vagyok.

Annyit szoktam enni, amennyitől már nem vagyok éhes, kellemes mennyiséget érzek magamban de még nem túl sok.

2-3-4 órán belül pedig az újabb éhség.

Táborokban a napi háromszori étkezés volt a legnehezebb számomra (bár tény, hogy ezzel sosem voltam egyedül), és azóta is ez lehetne a kínzómódszer nekem.



Szóval ötletekre, beszerzési helyekre, receptekre, módszerekre lennék kíváncsi, hogy mit reggelizzek kenyér nélkül? Aki gluténérzékeny, vagy aki paleo étrend szerint eszik, mi a reggelije?

Munka közben mit csipegessek, ami nem csinál savat, de telít valamennyire a főétkezések között? Egyelőre banánt eszek és a többi, hasonló cipőben járó kollégával együtt kekszezünk, de ez egészségtelen.


2016. nov. 1. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon ritkán eszek kenyeret, viszont heti 7 napból 4-5 allalommal zabkását v más reggelizőkását eszek, mindig mást rakok rá pl fagyasztott erdei gyümölcs, idénygyümölcs, aszalt gyümölcs, magvak, kókuszreszelék, dióliszt, mandulapehely, mogyorópehely, banán-mogyoróvsj stb


Instant kása 1/2 perc alatt megvan és munkahelyen is kivitelezhető


A többi napon gyümölcs v szójajoghurt vagy semmi s reggelim

2016. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A

kenyér nem egészségtelen. Amiket helyette ajánlanak, azok sem egészségesebbek, csak a gyártóknak forgalmazóknak jó üzlet.

2016. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
sorry, a kenyér piszkosul egészségtelen, csak van akinek a szervezete jobban bírja, vagy csak kilöki.
2016. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én reggelire szinte mindig tojástekercset csinálok és pirított vagy nyers réparudacskákat mellé.

A tojástekercset simán el lehet vinni és azzal töltöd amivel akarod.

Én kenyér helyett pirított zöldségeket szoktam enni legtöbbször, de a répa az szinte mindben van.


Meg van egy pofon egyszerű süti receptem is: egy túlérett banán kell hozzá és egy marék zabpehely. A banán szét nyomkodott, belekevered a zabpelyhet. Fűszerezed pl fahéjjal ha szeretnéd. Ha megduzzadt a zab, akkor kis kekszformákat csinálsz belőle, bedobod 15 percre a sütőbe, és kész a keksz.

2016. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

A kenyér teljesen alkalmatlan emberi fogyasztásra.

Aki szerint nem egészségtelen az szimplán hülye.

2016. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Zabkása, gabonapehely, rántotta, gyümölcstál, esetleg zöldséges/gyümölcsös turmix

A kenyeret abonettre és puffasztott búzára/rizsre tudnád cserélni. Én személy szerint a pufirizst és az abonettből a kukoricásat, a búzacsírásat és a kölesest szeretem.

2016. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Zabpehely fél kg: 200ft, Abonett:200-250ft (elég sok van benne), pufi rizs: 150-200 ft (10-12 db)
2016. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A zab és a rizs is piszkosul olcsó. De mondjuk abban sincs semmi, ha valaki pl. sárgaborsófőzeléket reggelizik. Az is csak egy étkezés, bármit lehet enni. Van, aki húst eszik zöldséggel, tojást zöldséggel, az extrémebbek kávét isznak rengeteg tejszínnel és zsírral (egyes körökben népszerű, ilyen 600 kcalt lazán összehoznak. én hobbit típusú vagyok, nekem nem étel a folyadék, ennyi kalóriát nem tudok italra költeni)...

Olajos magvakat is lehet enni, ha valakinek az jön be.

Van, aki rendszeresen sütit reggelizik, ahhoz nem feltétlenül kell még gabona sem, bár ez megint speciális eset. De gluténmentes gabonából igazán pofonegyszerű sütni. Hogy ez kinek fér be s milyen formában s mennyiségben, az persze változó, én csak írtam mint opciót.

2016. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Írtatk jókat, köszönöm! :)
2016. nov. 1. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:
finn crisp, keress rá. én ha szendvicsfélét csinálok, mindig erre pakolom rá. meg pizzát pl. lehet csinálni karfiol alapra is.
2016. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!