Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van elérhető, megfizethető,...

Van elérhető, megfizethető, egészséges módja a kenyér kiváltásának?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom megmondani a leglogikusabb érvet, de mindenesetre lényegében nem szeretem a "kenyeres" dolgokat, a szendvicseket, felvágottas stb. kenyereket.


Édes és sós kekszeken, csokin, gyümölcsökön, zöldségeken, főtt ételen bírnék élni.

A péksütik se mindig esnek jól, ezért ha pl. otthon nem ettem eleget, nem péksütit, hanem két db. banánt vásárlok.


Ráadásul nagyon kicsi gyomrú vagyok, hamar jön a teltségérzet. Ha pedig a kellemes teltségérzet után, amikor még nincs "kajakóma", tovább eszek, akkor szinte rosszul vagyok.

Annyit szoktam enni, amennyitől már nem vagyok éhes, kellemes mennyiséget érzek magamban de még nem túl sok.

2-3-4 órán belül pedig az újabb éhség.

Táborokban a napi háromszori étkezés volt a legnehezebb számomra (bár tény, hogy ezzel sosem voltam egyedül), és azóta is ez lehetne a kínzómódszer nekem.



Szóval ötletekre, beszerzési helyekre, receptekre, módszerekre lennék kíváncsi, hogy mit reggelizzek kenyér nélkül? Aki gluténérzékeny, vagy aki paleo étrend szerint eszik, mi a reggelije?

Munka közben mit csipegessek, ami nem csinál savat, de telít valamennyire a főétkezések között? Egyelőre banánt eszek és a többi, hasonló cipőben járó kollégával együtt kekszezünk, de ez egészségtelen.


2016. nov. 1. 09:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
régebben idegenkedtem a chia magtól, de vettem és utána ha nem is szerettem meg, de egész jó kis reggeli! pudingot lehet csinálni, szójatejjel pl. sok gyümivel, el tudod vinni melóban is kis edénykében. de saját magad is tudsz zabszeletet csinálni aszalt gyümikkel, magokkal. én még szoktam csinálni zöldség fasirtot rizsliszttel, lereszelek különböző zöldséget pl. répát meg krumplit, plusz egy tojás rizsliszt, só bors kavar kavar és ha már összeáll kisütöm őket, én olaj nélkül szoktam ilyen grill sütőben. azt el is tudnád vinni pl.
2016. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én pl. sokszor párolt rizzsel helyettesítem a kenyeret. Teljesen jó rántottához, virslihez, és még sok más reggelire szokásos ételhez. A rántottát nem mellé rakom, hanem ráütöm a tojást, és összesütöm. Olajos/paradicsomos halat is lehet rárakni, tehát sokmindenhez jó, amit kenyérrel ennénk.

A melóhelyen csipegethetsz pl. olajos magokat. Leginkább a mogyimixet szeretem spec én.

Szoktam még pogácsát, lepénykét sütni rizs/zablisztből. A zablisztet zabpehelyből készítem, így olcsó.

2016. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!