Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan igyak kávét a kollégium...

Hogyan igyak kávét a kollégiumban?

Figyelt kérdés

A Schönherz Zoltán kollégiumban lakom, és mivel egyetemista vagyok olyan kávét szeretnék inni amiben van koffein. :)


De nincs kávégépem, csak vízforralóm.


Hogyan tudnék mégis kávéhoz jutni? Mert a kávéporokban nem tudom mennyi koffein lehet, ezért tettem fel a kérdést.



2017. márc. 6. 00:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Van a Jacobsnak koffeines instant kávéja, de amúgy tényleg a legegyszerűbb venni egy kotyogóst, és akkor normál kávét tudsz inni.
2017. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A Nescafe 3in1 kávék is koffeinesek.Egy bögre melegvíz,és ihatod is.
2017. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A klasszikus NESTLE nagyon erős kávét ad, és persze koffeines. Az Eduso dupla is finom, aromás.

Ha forralód van, szerintem praktikusabb megoldás a nescafékat választani, mint lefőzni a kávét kotyogóban, mert mindig marad, és melegítve nem az igazi.

Így meg magad tapasztalod ki, állítod be a kávé erősségét.

Persze a kávéfőzésnek vagy egy hangulata, amikor terjeng a frissen főzött kávé isteni illata, de ehhez jobb társulni valakivel, hogy el is fogyjon egyszerre egy főzet.

2017. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy egyszemélyes kávéfőzőt.
2017. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is voltam koleszos, nekem french pressem volt, a Tescoban vettem kb 3000 ft-ért. Pötyögd be google-be, ha nem ismered, igazából annyi az egész, hogy beleteszed a ledarált kávét és a forró vizet, hagyod állni 4-5 percet, aztán lenyomod ütközésig a kis szűrőjét, és már ihatod is a finom kávét.

Az árát meg bőven visszahozza, mert azért ezek az instant kávék, hacsak nem vmi bődületesen rosszat iszol, sajnos elég drágák napi fogyasztásra. Egyetemistaként márpedig ez nem mindegy :)

2017. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bögréből?

Vegyél kotyogós kávéfőzőt vagy pedig ilyet!

[link]


Amúgy vicces a kérdés, teljesen nem úgy hangzik, mintha egy egyetemista tette volna fel. Bocs, ez biztos előítélet, de én mindig úgy gondoltam, hogy olyanokat vesznek fel, akiknek eszük is van. (Hozzánk viszonylag olyanokat vettek fel. Az én csoporttársaim például rendkívül kreatívan tudtak alkoholt szerezni, akkor is, ha nem volt honnan. Kávéval sem különb.)

2017. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom GTK-s vagy, mert a műszaki karosok és a természettudományisok megoldják maguktól. :)

1. Kotyogós

2. Vannak olcsóbb elektromos kávéfőzőgépek.

Az Extrem Digitalban 1600 egy kotyogós.

2017. ápr. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!