Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol tudok kapni olyan kávét,...

Hol tudok kapni olyan kávét, ami kicsit sem keserű?

Figyelt kérdés
Persze azok, akik szeretik a kávét, azt fogják mondani, hogy nem keserű ez sem meg az sem, de múltkor is megkóstoltam egy kávés barátnőm jeges kávéját, ami elmondása szerint nem keserű, szerintem pedig igenis az volt. Olyat szeretnék ami tényleg egy kicsit sem keserű, nem érzek semmiféle kesernyés ízt utána, mint pl vannak ilyen finom kávés cukrok, és azok sem keserűek. Pécsi vagyok.

2017. máj. 8. 14:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az íz nem függ össze az erősséggel. A koffeinnek nincs íze...
2017. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Erős ízről beszéltek, nem? Bár nem tudom, nem vagyok nagy szakértő. :D
2017. máj. 8. 22:16
 13/16 anonim ***** válasza:
"Emellett a normális kávén jelölve van mennyire erős, abból is inkább gyengét érdemes választanod." A jelölés a koffeintartalomra vonatkozik. De ez neked teljesen irreleváns.
2017. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt, én nagyon szeretem a kávét, de nagyon érzékeny vagyok a keserűre, azt nem bírom és nem vagyok hajlandó édesítőt vagy cukrot használni kávéba (ahhoz túl sok kávét iszom).

A fajtában nem tudok segíteni, én instantot iszom és végigpróbálgatom az olcsó fajtákat (nekem megfelelnek a legkevésbé keserűek, nem vagyok ínyenc ebben). Nagyon nem egyformák a téren, ahogy a normál kávék sem.


De az elkészítéskor is van mozgástered. Készítheted gyengébbre, belerakhatsz egy csomó tejet, édesítheted...


Nálam egy nem igazán keserű kávé, nem erősen és távolról sem feketén, kókusztejjel édesítve már OK. Mindeme pontoknak teljesülniük kell, hogy ne legyen túl keserű számomra (de ha az, még meg tudja menteni valamelyest egy kis xilit).

2017. máj. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Enyhébb pörkölésűt válassz! Inkább szemeset, mint daráltat abba isten tudja mit kevernek bele. Attól is függ hogyan van készítve, mint például a kotyogósnál megégnek a kávészemek ezért lesz keserű. A filterkávéknál ezzrl nincs gond. Ha tényleg jó kávét szeretnél inni amit otthon is eltudsz készíteni ajánlom a french presst (1500 ft körül tudsz már venni, tea főzésre és tejhabosításra is tudod használni) vagy éppen a v60at (müllerbe 400 ftért vettem, persze ez műanyag nem kerámia és hozzá a kávé filter szűrő kb 250 ft a 100 db). Nézz utánuk, ha gondolod írj és segítek.
2017. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"a kotyogósnál megégnek a kávészemek ezért lesz keserű"


Ez csacsiság!

Azon a hőfokon, amin megégnek a kávészemek, a kotyogó gumija már rég megolvadna és füstölne...

2017. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!