Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Esküvőre menü lisztérzékenyeknek?

Esküvőre menü lisztérzékenyeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok? Érdeklődnék, hogy tudnátok ajánlani e ételeket, amit lisztérzékenyek is ehetnek esküvőn? Hagyományos menü lesz. Gondoltam nekik rendelek grill tálat, párolt és/vagy friss zöldséggel.

Ez jó ötlet?

Illetve a levest megehetik amiben van tészta, mármint csak a levet, de ugye együtt fő.

Vagy milyen opciók lehetnek?

Tudom kérdezzem meg az éttermet, de kiváncsi vagyok főleg lisztérzékenyek véleményére, ők mit tudnának elképzelni.

Ja gluténmentes süti lesz. 😊


2017. júl. 25. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

9: semmi gond, sajnos ez tényleg olyan terület, amin az orvosok is gyakran vitatkoznak.

Kérdező: krumpli, rizs mehet. Paradicsomszószt én soha nem sűrítettem liszttel, rengeteg recept van anélkül is. Nem tudom, hogy pontosan milyen ételhez kell, szóval inkább nem ajánlok semmit, de a neten rengeteg recept van, én most hallom először, hogy a paradicsomszószt is szokás liszttel sűríteni.

2017. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

- rizs, krumpli

- bármilyen zldség, gyümölcs

- ízesítetlen tejtermék, tojás

- bármilyen hús, kivéve az előrepácolt/fűszerezetteket (mert annam lehet glutén)

- rizsliszt, kukoricaliszt, kukorica- és burgonyakeményítő


Ezeket ehetik nyugodtan.

A leves, amiben benne főtt a tészta, soknál már panaszt okoz.

A zab elvétve tartalmazhat glutént, mert sok helyütt együtt őrlik a búzával.


Amiben van: árpa, búza, rozs, és néha a zab, ezeket kell kerülni.

2017. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi a baj az első válasszal ? Pontosan a kérdező kérdéseire

volt korrekt válasz.

2017. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, a krumpli, rizs mehet és legyen is, mert egy szénhidrátdús étrenden levő s azt kedvelő tipikus ember nagyon szerencsétlen lesz, ha sült húst kap zöldséggel és annyi... Hiányozni fog neki a kalória, a szénhidrát. Tudom, mert a párom ilyen, mindent egy halom keményítővel eszik. Nem tudná megenni anélkül. S tényleg nagyon kalóriaszegény lenne úgy az étel sok esetben.
2017. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Lisztérzékenynek meg ne próbálj olyan ételt tálalni, amibe belefőtt a lisztes dolog - tészta pl. a levesbe. Legyen nekik külön leves akkor...


Köretnek bármi mehet szinte, burgonyaételek, rizs, köles, quinoa, lencse, kuszkusz, saláta, stb.


Főételnek grill vagy töltött zöldségek, zöldségtekercsek esetleg.

2017. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!