Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most elöször kerültem olyan...

Most elöször kerültem olyan helyzetbe, hogy meg kell tanulnom magamra fözni. Miket fözhetek kezdöként, ami egyszerü?

Figyelt kérdés
Reggelire eszem általában rántottát vagy müzlit, estére szendvicset. Tésztát, tejberizst szivesen csinálok, mert könnyü elkésziteni. Milyen hasonlo egyszerü etelek vannak még?
2017. szept. 13. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
lecsó, babkonzerv
2017. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Írd be a google-ba, hogy egyszerű receptek kezdőknek, és kidob egy csomó oldalt. A facebookon is van egy csoport, "egyszerű gyors receptek" névvel, ott rögtön kérdezhetsz is, ha valami nem világos.
2017. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden. Olvasni gondolom tudsz :)


Jó receptkönyvől BÁRMIT meg tudsz csinálni ;)

2017. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg egyszerű étel van. A tésztára sok dolgot rakhatsz.


Tojásételek. A rántotta nekem lefedi sok ebédemet, főleg, hogy bele lehet keverni zöldségeket, húsféléket (ami gyorsan sül vagy sütést nem igénylő), lisztféléket (a cassava gari, a krumpliliszt és a zabpehely a kedvencem), akár olajos magvakat is. A töltött tojás is remek étel s a tojáspörkölt is. Ha rántottát tudsz készíteni, ezeket is.


Zöldségételek. Sosem komplikálom el, csak megsütöm őket, majd opcionálisan tojást ütök rájuk vagy darált lenmaggal szórom meg. Tésztához is mennek. Ebbe a kategóriába tartozik a lecsó, bár nálam a lecsó tojásos, így a rántotta egy formájának is tekinthető, ha felborítom az arányait :)

A zöldségpörköltek is jók, népszerű részhalmaza a borsópörkölt, de én speciel vegyesen szoktam, olyan zöldségből, ami van és szerintem illik bele (majdnem mind ez). Curry fűszerrel pedig zöldségcurry lesz...


A muffin is egyszerű étel s természetesen sokféle sós verziója is van. Összekevered, megsütöd muffinsütőben, megfogható, csinos, úti ételnek is jó.

2017. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerezd be


HORVÁTH ILONA SZAKÁCSKÖNYV-ét


Generációk tanultak meg belőle főzni, többek közt én is.

A receptjei egyszerűek, könnyen érthetőek és garantáltan finomak.

Könnyebb szakácskönyvből megtanulni főzni, mint bizonytalan internetes receptekből.

2017. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt egy receptkönyve. Végh Júlia: Szakácskönyv fiataloknak. Sárga borítással, rajta egy humoros rajz. Bár engem anyám meg nagyanyám mindig befogott kiskuktának, de az általam még nem ismert, alapvető konyhatechnikai eljárásokat fiatal felnőttként abból a könyvből sajátítottam el.
2017. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Az úgynevezett google segítségével az úgynevezett interneten számtalan receptet találsz, a világ összes nyelvén.
2017. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sültkrumpli + valami hús hozzá. Nem egy nagy dolog és laktató is.


Tésztafélékből egy sima spagetti is elmegy az is mennyi idő? Max 30 perc talán.

2017. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!