Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Üdv! Ha nincs mit enni és...

Üdv! Ha nincs mit enni és nincs pénz se akkor mit lehet tenni, egyáltalán honnan lehet segítséget kérni ilyen súlyos helyzetben? (Vidék) Itthon már minden elfogyott.

Figyelt kérdés

Csak normális segítőkész választ várok. Munkahely van előleg nincs!

Rokonok ismerősök nem tudnak adni őrülnek ha nekik jut egy kevés.

Sőt volt olyan ismerősöm aki hülyeségeken gondolkodott azt mondta ha bukta van akkor legalább bent nem lesz ilyen gondja.-most komolyan ez az utolsó esély a kilátástalanságból?!

Normális nem gyűlölködő segítőkész válaszokat/lehetőségeket várok!

Köszönöm!



2017. szept. 24. 18:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha kertes ház, akkor termelni a legcélszerűbb, pl paprikáskrumplihoz csak krumpli meg paprika kell, nem túl fantáziadús, de ha éhes az ember nem válogat, amúgy meg önkormányzatnál lehet segélyt kérni.
2017. szept. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Egyedül vagy? Családod van?

Családsegítő szolgálathoz menj be, ott segítenek tuti.

Önkormányzatnál is tudsz kérni, de az pár napos átfutás, azonnal nem kapsz pénzt.

Esetleg ha van valami értéked a zálogházba is beadhatod.

Műszaki dolgokat is lehet zálogba adni.

2017. szept. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha zalai lennél, szívesen segítenék.

Menj gombászni, ha ismered a gombákat.

Én csak azt szedem össze amit ismerek.

Tegnap majdnem három kiló vargányát szedtem.

Falun élek, a kertet tavasszal mindig beültetem.

Az utolsó pénzem is rámegy a magokra, palántákra, permetre, de megéri, mert a hűséges kertecském egész nyáron, ősszel és télen etet.

Főzök be lecsót, zakuszkát, paradicsomot.

Teszek el savanyúságot is.

A fagyasztóm is megpakolva.

Nem dicsekedek, félre ne értsétek, csak elmondom, hogy miért is jó a kert.

Amit megspórolok ezen az megy a téli tüzifára.

Egy szobát fűtök csak és azt sem nagyon.

Nagyon sajnállak kérdező,mmert tudom milyen a szegénység. :(

2017. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Ha itt lennél Vas megyében, én is szívesen adnék Neked pár napra való élelmet! Nagyon sajnálom, hogy most ilyen nehéz nektek, de ne tegyél semmi olyat, amiből később károd származhatna. Családsegítőnél, szeretetszolgálatnál, önkormányzatnál érdeklődj, ha nem is pénzzel, de étellel talán tudnak segíteni.


Gondold végig, van-e bármi olyanotok, amit el lehet adni, vagy esetleg zálogba. Arany, ezüst, porcelán, régiség, festmény, laptop, tv, mosógép, szarvasagancs, stb... esetleg jó állapotú ruhákat feltenni aukciós oldalra, aki ott vásárol, úgyis előre fog utalni, neked utána kell csak postáznod.

2017. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a jószándékot! Hála az égnek megoldódott a problémám tudtam egy kis pénzt szerezni, ezzel már szűkösen kitartok pár napig.

Jó tudni hogy vannak még segítőkész emberek és nem sajnálják. Sajnos nem tudtunk találkozni innen senkivel de legalább erőt merítettem a segítőkészségetekből. Még egyszer ezer köszönet mindenkinek! Bárcsak ilyen ember lenne mindenki mint ti!

2017. szept. 26. 02:29
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
Örülök, hogy sikerült erőt merítened! Remélem jobban lesz a lelked és a gondjaid is megoldódnak!
2017. szept. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
32%

az erdőben is van némi ehető. Gyümölcsök. Gombák, de azzal vigyázz! Csalán főzelék, olyan mint a spenót.


Valamint ne hogy ne tudjon neked senki adni egy kiló lisztet és 20 deka zsírt!

Abból lehet rántást csinálni, azon el lehet lenni kövi fizuig.


Illetve lehet böjtölni is ám. Én is csináltam.

hasznos egészséges.

2017. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!