Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elhagyni a cukrot...

Hogy tudnám elhagyni a cukrot az etrendembol? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Ha nem is teljesen (nem is akarom, meg nem hiszem hogy lehetséges) de a minimálisra csökkenteni !

2017. dec. 19. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ne tegyél a kajádba
2017. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
70%

Egyszerű, kerüld el a cukros ételeket. Én kezdetben nádcukorral helyettesítettem, de az utóbbi időben már azt is hanyagolom. Mondjuk rengeteg ilyen cukorhelyettesítő termék van... Ha olyan ételt készítesz, amibe kell cukor és nem tudod megenni nélküle, akkor tehetsz bele valamilyen alternatívát. :) Én általában banánnal és mézzel oldom meg.

Nem lehetetlen elhagyni, nekem már pár évvel ezelőtt sikerült. :)

2017. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Vigyázz arra, hogy ne vigyél be helyette nagyon sok mesterséges édesítőszert!! Én a steviát utálom, rettentő íze. Sütikbe természetes cukorpótlót használj, pl. nyírfacukor...nagYjából mindenből van már cukormentes változat, de nem árt megnézni, hogy mivel helyettesítik. Meg ne egyél két pofára gyümölcsöt, mézet...


Szerintem normális találkozás esetében semmi.nem szól a cukorfogyasztás ellen, de te tudod.

2017. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Bocs a válaszért, de ne tegyél cukrot semmibe sem. Nekünk már volt olyan hogy kiló cukor több mint egy évig húzta.
2017. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta nem cukrot és semmilyen édesítőszert sem, csak ami természetesen van a gyümölcsökben.


Ne edd meg, ilyen egyszerű.

2017. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerűen mostantól ne egyél cukrot, nekem bevált (jó, nagyritkán vendégségben meg ilyesmi kilengek, de én nagyon hedonista vagyok és amúgyis egyszerűbb így, de meg tudnám csinálni, hogy nulla normál cukor).

Persze akkor a feldolgozott ételek zöme is kimarad, de az se vészes (igazából én is eszem még mustárt, amiben van egy pici cukor, mert nem tudok jót csinálni még. de ez az egyetlen rendszeres cukorfogyasztásom, havi 1-2 gramm).


Ha ennyire szigorúan nem akarod, akkor pedig egyél kevesebbet, pl. soha ne vegyél cukrot és ne tegyél semmibe, de ehetsz néha bolti csokit meg ilyenek (az én csokim saját készítésű s persze cukormentes, ahogy a rengeteg süti is, ami itthon fogy).

2017. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A bevitt cukormennyiség jelentős része származik a cukros üdítőkből. Azokat is kerüld, én 17 éves korom óta teszem.
2017. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

azt latod hogy sok cukor van benne nem kell

tea cukor nelkul is jo

2017. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Üdítőt nem iszom, mert anya drágának Es feleslegesnek találja, es emiatt apanal meg egyszerűen nem kívánom

Csak arra gondoltam hogy lassan-lassan csokkentem a pl teaba rakott cukor mennyiséget de mindig elfelejtem

Fokozatosan próbálok leszokni a cukorrol csak valahogy ösztönösen xy grammot teszek egy pohárba:(

Szóval csak valami tanácsot kérnek hogy hogy tartsam észben hogy minél kevesebbet tegyek

Mert tudom magamról hogy hirtelen nem tudnék cukor nélkül élni

Szóval valami emlékeztető ehhez?

2017. dec. 19. 23:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez csak igy megy, nagyhirtelen nem teszel a teaba cukrot. Es nagyhirtelen semmibe sem. Fekete teat idd tejjel es/vagy mezzel. Sutemenyeket nagy ivben keruld, nem csak a cukor miatt, hanem a liszt es egyeb hozzavalok miatt is. Kizarolag keserucsokit egyel, de abbol is max 1 kockat/nap. Es az elso het nehez lesz, de, ha eros vagy, akkor a masodik heten mar fel se tunik, hogy nincs cukor. Es sokkal, de sokkal jobban fogod erezni magad!
2017. dec. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!