Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti hogy vásároltok élelmiszert...

Ti hogy vásároltok élelmiszert 2 főre, hogy az megérje?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze a párommal. Most próbálkozunk kialakítani a megfelelő életmódot minden tekintetben.

Normális hogy egy vacsorára elmegy egy zacskó szalámi? Hogy lehetne ésszel gazdaságosan vásárolni?

Előre is köszi a tippeket.


U.i.: nem vagyunk kövérek, de a párom sokat eszik.



2017. dec. 20. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha elmegy egy zacskó akkor jobban megéri rúdban venni. Akkor többe kerül, de ha leosztod kilóra akkor olcsóbb. Általában a nagyobb kiszerelés éri meg mindenből
2017. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Az előrecsomagolt, fóliázott verzió mindig a legdrágább. Annál az is olcsóbb, ha a hentespultnál levágattok a rúdból grammra ugyanannyit.
2017. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az előttem szólókkal, annyi kiegészítéssel, hogy a csemege pultnál kimérve vásárolt szalámit, nem érdemes egyben venni, mert akkor otthon vastagabb szeleteket vágtok és úgy már nem kiadós.

Mindig vékonyra szeleteltessétek fel!

2017. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

A szalámihoz nem értek, de az én párom is sokat eszik, kell az energia, pedig csak 65-68 kilós és nem is izmos, mi lenne, ha az lenne s kemény fizikai munkát végezne? Csak a reggelije 1200 kcal, mondjuk azzal sokáig bírja.

Mi nagyon szegények vagyunk, ő pedig igényli a szénhidrátot, így rengeteg olcsó szénhidrát fogy (főleg rizs és száraz hüvelyes, ami fehérjét is ad, némi tk tönkölyliszt, krumpli). A kenyérrel inkább sajt megy, az egy drágább alkatrész, ezt azért krumplis pogácsával el lehet kerülni, az jó cucc és rém egyszerű sütni, nem is tudtam.

Sok zöldséget is eszünk, gyümölcsöt, édességet, olajos magvakat... Sok jó és olcsó étel van.


Nálunk a hús az kiváló házi nyúl, egy másfél kilósat velem együtt eleszeget 4 napig, 1500 forintért az teljesen jó. Egy 180 forintos kis harcsapástétom egy hatalmas reggelit képez kenyérrel. Rizs és 3 tükörtojás, krumpli sajttal, ez is egy olcsó étkezés. Persze ha a ti ízlésetek más, akkor lehet cifrázni, itt 2 szelet sült császárszalonna, amott valami más jó kis hús vagy akármi...

2017. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Én sok mindent veszek nagyban, kiporciózom, feldarabolom, és adagonként megy a fagyasztóba. Pl épp akciós a csirkemell, veszek pár kilót, felszeletelem, 2 szelet per fő, így négy szelet egy zacskó és így fagyasztom le. Amikor eszünk, egy zacskóval veszek ki, pont elég. Azt te tudod, hogy mennyire kell spórolnotok. Ha szalmit eszünk, nálunk is simán elfogyna egy fóliázott csomag. Időnként olcsóbb, időnként drágább dolgokat eszünk. Ha egyik nap szalámi van, akkor a mádik nap pl bundás kenyér, és akkor az olcsóbban kijön.
2017. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Én pk. magunknak készítem a felvágottat, rém egyszerű, változatosan ízesithető, olcsóbb

(persze nem a szójából készült, majdnem húsmentes, felvágottszerű tárgyakkal összevetve!),

és tudom, hogy miből van, mert ugye színhús, amit beleteszek. Csirke, pulyka, néha bacon-nel, vagy épp mézzel bolondítva...

2017. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
A boltban minden termékhez oda van írva, hogy "X kg/ft". Aminél a legkevesebb ár van, az éri meg a legjobban.
2017. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem amikor össze bútoroztunk sokat segített, hogy heti menü tervet készítettem két személyre. A heti menü tervet elkészítve vásároltam be de úgy készítettem a tervet ,hogy megnéztem akciós újságok ajánlatát. Nekem valamikor valaki ezt a tanácsot adta bemásolom ide neked hátha segít. Szerintem laktató házi ételeket kéne ennetek. Én kicsit máshonnan közelíteném meg az a spórolás és olcsó ételek elkészítését vagy beszerzést. .Számold ki, hogy egy napra mennyi pénz jut és azt is, hogy napig kell ezt a pénzt beosztani. A napi pénzt szorozd meg a napok számával. A kijött összegből tervez heti menüt. A menüdet, úgy tervezd meg, hogy nézd a boltokban, ami hozzád közel van az akciókat és az alapján vásárolj. Piacra délután zárás előtt menj és a kofáktól a kicsit sérültebb maradék zöldségeket fél áron meg tudod venni. Ezeket a kis hibáitól még bármire felhasználhatod. Sokkal könnyebb így beosztani a pénzt. Sokat tudsz spórolni, pl. ha olyan leveseket, készítesz,,,,,, amik tartalmasak ezeket 2 napra főzhetted. Gulyás, ragú levesek, stb.. Szárnyas aprólékot is vehetsz, de jobban jössz, ki ha egy egész csirkét veszel, és te magad darabolod fel. Egy egész csirkéből 4-6 féle étel készülhet. Leves, pörkölt, rántott hús, sült… a darált húsos ételek is elég laktatóak egy jó töltött káposzta, bolognai, rakott kel. A tésztafélékből ilyenkor inkább az olcsóbb megoldás, ha kelt tésztákat készítesz pl. egy jó tartalmas leves mellé bukta, fánk, stb.… Vagy pl. a gombócok is jó választás ilyenkor lekváros, diós, szilvás. A májas ételeket is olcsón kilehet hozni.

. A boltokban keresd a sárga címkés közeli lejáratú árukat ha húst veszel, így akkor tedd fagyasztóba felhasználásig. Nagyon jó dolgokat lehet kifogni ha, van valami ünnep és nincs nyitva 1-2 napig a bolt akkor este zárás előtt kell menni 1-.2 órával. Mert ilyenkor az akciós ládát tele pakolják minden jó cuccal. Ilyenkor feláron juthatsz hozzá élelmiszerekhez húsok, zöldségek stb.. A másik, hogy túlköltekezés ellen készpénzt vigyél magaddal a bankkártya helyett.

2017. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Az is segíthet, ha leszoktok arról, hogy reggelihez kötelező húsféleséget enni. Szalámi, felvágott alapjában véve drága. De ha ennél a témánál maradunk, akkor érdemes figyelembe venni, hogy 10 dkg párizsi modjuk 5 szelet, de 10 dkg szárazabb szalámi már akár 20 szelet. Persze ízlés dolga ki melyiket szereti.

Bundás kenyér valóban jó alternatíva ha sokat eszik a párod, de szerintem a zabkása is nagyon olcsó, laktató, egészséges étel. Mondjuk ha nem vevő az ilyenekre akkor mindegy.

Többi alapanyagokhoz hasonlót írnék, mint az előttem szólók, laktató a krumpli tészta rizs, persze ezek nem túlegészségesek, érdemes kombinálni egyéb zöldségekkel. Pl rizshez teszel egy kis borsót vagy mexikói mixet, máris változatosabb. A húsfélékkel lehet spórolni a legtöbbet szerintem. Főzelékfeltétként olcsó a tócsni is pl.

2017. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi rúdban vesszük a szalámit( itthon szeletelővel szeleteljük fel, másképp elég pazarlós ha vastagra szeled késsel), de ígyis rengeteg megy el, heti 1 rúd...a férjem eszi rendesen. Én is de azèrt nem úgy mint ő. Én is próbálok ésszel, gazdaságosan vásárolni, de hogy?! Így még spórolni sem lehet. Szóval hidegkaja kilőve azon nem tudok. Úgy gazdaságosabb ha főzöl magatokra. Előre megtervezed 1 hétre h mi legyen a menü. Én ezt úgy szoktam h figyelem az akciókat és az alapján tervezem ( ha pl akciós a kelkáposzta és a darált hús tuti h rakott kelt csinálok). Édességnél ált.egyszerre akciózzák a mascarponet és a babapiskótát na akkor tuti a tiramisu...szóval ilyenek). Sokszor sütök otthon kelt tésztás dolgokat. Nagyjából ennyi.
2018. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!