Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A héten egyszer vásároltok be...

A héten egyszer vásároltok be élelmiszert vagy naponta mentek boltba? Előre eltervezitek egy hétre, hogy mit főztök?

Figyelt kérdés
Kezdő és abszolút tanácstalan háziasszony vagyok. Elég az, ha előre kitalálod, hogy mit főzöl a héten és ahhoz vásárolsz egyszer a héten be? hogy lehet több pénzt megtakarítani? gondolok itt arra, hogy ha pl minden nap vásárolsz, akkor néhány nem szükséges dolgot is inkább megveszel...
2010. ápr. 12. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kapok fizukor 12ezer kajajegyet, abból általában kb 2 részletben bevásárolok, és ha vmit elfelejtettem, vagy vmi kell még a kajához akkor megyek a boltba. Kenyérért vagy zsemléért amúgy is kell mennünk, mert a páromnak kell a melóhelyre.
2010. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap kenyérért futok ki esetleg, de amúgy hetente, 1hetente nagy bevásárlásra megyünk.De persze, mindig összeirom, h miket fogok főzni a héten és az szerint vásárlok is. Pl. Rizs, tészta, paszuly, paprika, répa,hagyma, meg valami füstölt dolog amiből levest vagy esetleg egy főzeléket tudok főzni, ezek sosem maradnak el.Szóval nem cakkra veszem a kaját, hanem kombinálhatóság szerint..Mert elhet h esetleg nem lesz kedvem főzelékhez..de ugyanúgy tudok levest is főzni.Szóval te is erre probálj szerintem figyelni, h olyan alapanyagokat vásárolj amiket több ételbe is fel tudnád használni.
2010. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

zöldség gyümölcsöt 1szer 1 héten a piacon veszek, + heti 1 nagybevásárlás. mindig listával megyek, így nem felejtek ki semmit és jobban tudom kontrollálni a vásárlásomat is :)

figyelem az akciókat. általában van egy - két terv, hogy mit főzök a héten, de szoktam ad-hoc jelleggel is kitalálni valamit. általában van minden otthon ami alap (cukor, liszt, tészta, rizs, hús a mélyhűtőben, tej stb.)

2010. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
mi heti egyszer megyünk nagy bevásárlásra.utána ha kell még valami a hétre akkor megyek le én és vásárolok pl kenyér ,tej .
2010. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A napi vásárlás nálunk nagyon nem jön be. Akkor mindig beugrik még ez-az a kosárba ami akciós és ott úgy érzem, hogy kell de aztán itthon rájövök hogy mégsem.

Ezért nálunk 3 féle vásárlás van: minden 2-3 napban apu hoz egy kenyeret (nem sokat eszünk) hetente egyszer veszünk friss zöldséget-gyümölcsöt, joghurtot ilyesmiket.

És általában 2 hetente megyünk nagy bevásárolni, akkor vesszük: húsok, hal, mélyhűtött zöldségek, liszt, cukor, fűszerek, ecet, olaj, bab, és 2 hétre elég felvágottat és sajtot, és ezeket darabokban fagyasztom le, mert a helyi boltban rohadt drága megvenni a heti vásárlásnál. Szóval alap élelmiszerek mindig vannak itthon és sosem konkrét terv szerint vásárolunk. Pl veszünk hentestől egészben combot és darálva is egy kilónyit, és abból nagyon sok féle kaját lehet csinálni. Érdemes egy heti tervet készíteni, no de nem úgy hogy csak is ahhoz ragaszkodsz amikor senki nem akar olyasmit enni, nekem az alapanyagok vannak meg kb egy hétre a fejemben és úgy kérdezgetem a családot, hogy mit is enne meg. :)

2010. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2 helyen lakok mindenhol más a szokás :)

A szüleimnél a heti 1-2 nagyobb, ahol az arra a hétre tervezett kaják, karton tej, fagyós dolgok, zöldség-gyümi játszik. Napi szinten kenyér.

A párommal napi szintű a bevásárlás. Amihez aznap kedvünk van, azért lemegyünk a boltba, de ez-az nem igazán szokott becsúszni, mert nem vagyunk valami nagy evők, tehát a napi joghurt mellé ritka amikor egy kis finomság becsúszna :)

2010. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!