Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hávétól lehet bajom?

A hávétól lehet bajom?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és kipróbáltam, de arra gondoltam hogy ha reggelente iszok akkor rászokok vagy a szervezetem megszokja és minden reggel kell majd igyak elvégre a szüleim sem tudnak felkelni nélküle.

2018. jan. 13. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad a kávét? Úristen, ez borzasztó, szinte biztos hogy már függő vagy és bele fogsz halni. Menj elvonóra amíg tudsz.
2018. jan. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bajod nem lehet tőle, sok jótékony hatása van (mértékkel fogyasztva persze). Viszont ezek NEM egy fejlődő szervezetre vonatkoznak.

A koffein sajnos gyorsabban okoz függőséget, mint a heroin. Először azért iszod, mert kíváncsi vagy, aztán azért, mert felélénkít, aztán azért, hogy el tudj indulni, mert anélkül a fésűig sem jutsz el.

Ha nem akarsz rászokni, egyszerűen ne igyál.

Ha rászoksz, akkor sem lesz bajod, amíg nem jön el az első nap, amikor nem jutsz kávéhoz adott időn belül. Na, akkor lesz bajod, és hidd el nekem, nem akarod megismerni a koffein-fejfájást.


25/N (12 éve koffeinfüggő és összeteszi a kezét hogy a munkahelyen korlátlan ingyen kávé van meg egy istenadta titkárnő, aki rendben tartja, és megóvja az irodát a zombiapokalipszistől)

2018. jan. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor inkáb nem iszok többet.
2018. jan. 13. 01:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt, hogy a szervezetem mondta ki a koffeinstoppot. Akkor leraktam mindenféle koffeint, pedig előtte nagy kávés voltam, napi 6-7 espresso, de volt, hogy több. Ez tartott kicsit több mint fél évig, mert olyan melóm lett, hogy fel kellett magam pörgetni. Egy idő után viszont tényleg egyre több és több kéne, hogy meglegyen az elvárt hatás, de szerencsére ma már tudom hol a határ. Napi 4-5 egy átlagos napon, ha éjszaka dolgozom, és majdnem 24 órát vagyok talpon, akkor még éjfélkor lecsúszik egy "bubis kávé" (energiaital) is.
2018. jan. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Durva, amiket írtok, örülök, hogy rám nem hat a kávé... Így is többet iszom, mint amennyit szeretnék, de kizárólag délután. Kedvelem az ízét, meg majdnem édesség, majdnem étel, megvan a szerepe az életemben.


Ha attól félsz, kérdező, hogy reggel nem tudsz felkelni nélküle, talán te is idd csak délután s persze nem kell mindennap. Szerintem ha havi egy délután iszol egy kávét, eléggé valószínű, hogy nem szoksz rá :)


De semmi gond nincs azzal, ha sosem iszol kávét.

2018. jan. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Én 35 éve kávézom, napi kettőt. Sosem kívántam többet és ha a helyzet úgy alakul, hogy nem tudok inni, nincs világvége. Az energiaitalt kifejezetten utálom.
2018. jan. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 de az a bajom hogy egyet ittam és másnap éreztem hogy kéne igyak még, fájt a fejem.
2018. jan. 13. 14:50
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

ma 14:50


Ez baromság. Egy kávé nem okoz függőséget.

2018. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

“A koffein sajnos gyorsabban okoz függőséget, mint a heroin”

Na ezt tessék kicsit átgondolni... nem minősítem, de akkor most gyorsan olvasson utána a hölgy a heroinfüggőség kialakulásának.

2018. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 éve fogyasztok kávét,mégsem szoktam rá,semmi függőség nem alakult ki nálam.Fekete erős kávét iszom kb havonta egyszer.Semmi szívproblémám nincs tőle és akármeddig kibírom nélküle.Ismerek viszont olyat,aki(beszámolása szerint) min. 5 csésze kávét megiszik egy nap.Szóval kinek mi,ez emberfüggő.

16/l

2018. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!