Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miert vagyok ennyire finnyas/...

Miert vagyok ennyire finnyas/ valogatos? Hogyan alakul ez ki?

Figyelt kérdés

Igazabol a legnagyobb bajom a husokkal van. Kb csak a szin tuszta hust eszem meg.

A sult csirke vagy pulyka combot soha nem harapom, mindig villaval piszkalom szet, hogy az ilyen inas, eres darabokat elkeruljem, illetve van nehany falat vegen ilyen feher , csepp alaku valami, azoka is kipiszkalom. A boret se szeretem, tok sok mindent rajta hagyok a csonton, szoltak is mar meg erte, hogy ezert kar belekezdenem.

A kocka husokat se eszem meg latatlanba, kihagyom a szintes inas, zsiros, porcogos darabokat. Ugyan ez a tortenet az oldalassal, szelet husokkal, mindegyikkel. Ha csontos leves a menu, es nincs benne kockahus, nem eszek csak levet meg tesztat.

Tobb idot vesz igenybe a darabok kipiszkalasa, mint maga az eves.

Igazabol nincs testverem, de nem gondolnam magam elkenyeztetettnek, ha ennek koze lenne a dologhoz.

Es nem csak ugy, heccbol valogatok. Egyszeruen nincs gusztusom lenyelni az ilyen darabokat. A gyomrom folfordul tole. Ha a szamba kerul egy ilyen csimbok, es erzem az allagan, hogy ez nem hus, ha magam kozott vagyok, kikopom, ha tarsasagban , akkor nem ragom tovabb , mert erzem , hogy rosszul vagyok, legyelem egeszbe es leoblitem jo sok innivaloval. Pihenek egy kicsit, es korultekintobben folytatom tovabb az evest.

Van meg nehagy zoldseges es gyumolcsos heppem is, de a husok durvabbak.

Szerintem ez nem normalis, es nem tudom mitol van. Kis koromban is ilyen voltam. Mitol , hogyan alakul ki, hogy valaki finnyas vagy nem?



2018. jan. 22. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Túl jó dolgod van és emiatt lettél elkényeztetve.


Ha nem lett volna elég kaja, akkor vagy megetted volna, ami van minden piszkálgatás nélkül, vagy éhes maradtál volna.

2018. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem mondanam, hogy olyan jo dolgom van/ volt.

Anyukam egyedul nevelt fol, a fizetese mindig 100.000 Ft korul volt. Az asztalon volt mindig ennivalo , az igaz, de nem kaptam meg mindig mindent.

2018. jan. 22. 13:57
 3/8 anonim válasza:
34%

Én is válogatós vagyok. Nem eszek tejtermékeket (natúr joghurt, tej, sajt stb) csak az Activia-t és egy fajta joghurtot eszem meg. Húsból csak csirke vagy hal, más nem.


Igazából valamilyen szinten jó a válogatósság, hisz sokkal kevesebb szennyet eszem (pl bolti szalámi, ami félig műanyag)


És én se voltam elkényeztetve, nem kaptam meg mindent amit szemem, szám kívánt, mégis válogatós vagyok.

2018. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
61%

1-es, amit írsz az hülyeség.

Egy szegénységben nevelkedett sokszor éhes gyerek sokkalta lesz válogatós mint az, aki már kicsi kora óta minden ételből ehetett.

Anyukám és a testvérei is nagyon szegény családban nőttek fel, és mind a 3 valami iszonyat válogatós és finnyás.

Nem szeretik a halat, undorodnak már a szagától is, a gomba szintúgy az ellenségük, és egy csomó olyan egyéb zöldség is amit gyerek korukban pl sohasem ettek; cékla, cukkini, karfiol, brokkoli.

Édességek szint úgy; karamell, mogyorókrém, kakaó, egyik másik süti, de még a TEJ! is olyan amit nem isznak pl. meg.

Én mindent megehettem gyerekként, és sokkalta inkább is szeretek dolgokat mint ők. És épp itt mutatkozik meg a gyerekkori táplálkozás, hogy pl az új ízeket én sem szeretem. Semmilyen tenger gyümölcse, szarvas hús, (nem rég volt hozzá szerencsém és isten ments ismét) olyan gyümölcsök amik nem képzeték a mindennapjaimat, pl mangó...


Kérdező, a gyerekeknek is megvan a maga ízlésviláguk, nem vagyok biztos benne hogy feltétlen van szülői behatása a dolognak. Még ovis voltam amikor a mamám sírva kergetett körbe a lakásban hogy kóstoljam meg a marhanyelvet. Nem voltam hajlandó azóta sem. Pedig mindenkii ette otthon kiskorom óta.

Én is sok mindenre finnyás vagyok, pl a belsőségekre, zsírban-olajban úszó dolgokra, mirelit kajákra...

Nézz meg néhány részt a Furcsa evők "freaky eaters" című sorozatból, aztán majd rájössz, hogy nincs is problémád :)

2018. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rémlik valami kiskori mizéria? Nálunk folyamat gulyásleves volt jó rágós mócsinggokkal, meg “húskenyér” és muszáj volt megennem, mert durva verés volt, ha otthagytam, éppen azért, mert ezekre is alig futotta... hát azóta inkább nem eszem húst egy hónapig, de nem vagyok hajlandó zsíros, mócsingos darabokat fogyasztani.
2018. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

77%


És tényleg, egyik barátnőm szegény családból származik, sok mindent nem is ismert, nem szokott hozzá, ezért meg sem kóstolja.

2018. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Semmi furát nem látok abban, hogy valaki a színhúst szereti, a rágósat, zsírosat nem... Rengeteg ember csak csirkemellfilét eszik, még ha utálja is, na az már durva.


Lehet, hogy azért sem érzékelem a problémákat, mivel én kvázi sosem eszem húst, de eleve nem rakott elém mócsingos húst vagy hájas pacnit senki, általános menza óta. Én a sovány húst nem bírom, de nem eszem (kivéve, ha nagyon finoman és zsírosan van elkészítve) és ez senkit nem zavar. Sosem voltam válogatós, de az elékészítésre igényes igen, saját ízlésem is van, mint jóformán mindenkinek, ez normális...

2018. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Carragher_x ***** válasza:
Ezer oka lehet, de ha a kérés az, hogy mindenki tippeljen, akkor én arra tennék, hogy rossz minőségű húsok mellett nőttél fel, amiktől egyszerűen megundorodtál.
2018. jan. 23. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!