Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti egy hónapban mennyit...

Ti egy hónapban mennyit költötök ételre? Miket vesztek?

Figyelt kérdés
Most költöztem albérletbe, eddig anyummal éltem, félig magamnak intéztem a kaját, félig viszont ő, szóval nem tudom, mennyiből lehet kijönni. Nagyon nem értek a főzéshez, a konyha és én két külön világ vagyunk, szerintem én gasztrolexiás vagyok, vagy nem tudom. :D Amiket meg tudok csinálni az a zacskós rizs, tészta, előrefagyasztott dolgok, mikrós virsli. Szerencsére a munkahelyemen kapunk ingyen kaját, tehát legalább melóba nem kell vinnem semmit. Úgy gondoltam, hogy félig ilyen félkész termékeket fogok vásárolni, de néha hozok haza valamit a körútról, aluljáróból, vagy a Lehel Csarnokból (gyros, pizza, fánk, meki, lángos, kínai, magyar kaják, kürtöskalács, péksüti, stb). Nem tudom, hogy ezt mennyire fogja bírni a pénztárcám, vagy ugyanott tartok, mintha mindig főznék magamra, de kíváncsi vagyok, hogy mások átlag mennyi pénzt költenek kajára, és hogy abból mi jön ki.

2018. febr. 25. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Én komolyan kijövök napi kb 1000 ft-ból, ha itthon készítek magamnak mindent. (munkába meg ételhordóban viszek) Ja és egy 2 méter magas, 95 kilós férfi vagyok. A listán írni szoktam a folyadékot is, de annak ha van ára, azt nem írom bele a végső összesítésbe az ételekhez. Ez a múlt hetim, hétköznapról.


HÉTFŐ

1 db nagy alma, kb 65 ft

Kefír - 50 ft

3 db grillezett, fűszeres csirkeszárny melegen, készen véve - 250 ft

Rántotta 5 tojásból, hering konzervvel - 200 ft, 290 ft

+6 liter ártézi vizet és 3 dl menta teát ittam.

Kaja: 855 ft


KEDD

1 db nagy alma, kb 65 ft

Rántotta 5 tojásból, szardínia konzervvel - 200 ft, 250 ft

250 gramm csirkemell és 250 gramm zöldbab - 335 ft, 125 ft

+4 liter ártézi vizet és 6 dl narancslevet ittam.

Kaja: 975 ft


SZERDA

1 db nagy alma, kb 65 ft

Kb 100 gramm szárított füge és 120 gramm fokhagymás camembert sajt - 200 ft, 330 ft

250 gramm csirkemell és 250 gramm zöldbab - 335 ft, 125 ft

+5 liter ártézi vizet ittam.

Kaja: 1055 ft


CSÜTÖRTÖK

1 db nagy alma, kb 65 ft

Foodbox Penne Bolognese, 330 gramm, 613 kalória - 455 ft

Rántotta 4 tojásból, 200 gramm zöldbabbal, 200 gramm gombával, 120 gramm fél babkonzervből - 160 ft, 100 ft, 120 ft, 110 ft

+5 liter ártézi vizet ittam.

Kaja: 1010 ft


PÉNTEK

1 db nagy alma, kb 65 ft

Rántotta 6 tojásból, 300 gramm zöldbabbal, 300 gramm gombával, 120 gramm fél babkonzervből - 240 ft, 150 ft, 180 ft, 110 ft

+6 liter ártézi vizet ittam.

Kaja: 745 ft


Na ilyesmi.

26/F

2018. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

A mirelit, meg félkész ételek igen sokba kerülnek, ahogy a különféle helyekröl hozott kaja is.


Így ne csodálkozz, ha igen sokba fog kerülni.

2018. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Havi kb. 180 eurót költünk, nyáron kevesebbet, mert sok minden megterem a kertben. Vegán/vegetáriánus pár vagyunk


Ilyen félkész szarokat meg gyorskajákat nem vennék a helyedben, főleg ha szorít a pénz, mert drágák, nem laktatnak és nem is egészségesek.


Ha főznél magadra olcsóbban és egészségesebben kijönnél.


Nekünk a fenti összegből mindig van itthon friss teljes kiőrlésű vagy magvas pékárú, zöldség, gyümölcs, olajos magvak, hüvelyesek, gabonák és tofu/tempeh/szejtán.


Változatosan főzünk; mostanában volt vegán házi hamburger babfélékből, velencei gnocchi zöldséges-paradicsomos szószban, rukkolával, vegán parmezánnal; zöldséges thai curry rizzsel, szejtánból "sauerbraten" káposztával, krumplival; erdei gombás ragu barna szószban, zsemlegombóccal; tempruált zöldségek rizzsel; zöldségeleves gazdagon 3 féle levesbetéttel... szeretünk főzni, és több ország konyháját szeretjük.

2018. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Tanulj meg főzni bakker és ne azon poénkodj hogy lusta vagy rá. Én sem vagyok egy gasztrozseni, de kb egy-két kézen megszámolható alap dolgokat ha megtanulnál, sokkal olcsóbban jönnél ki. Egyszerűen csak kérj meg valakit, aki tud, hogy mutasson pár dolgot. Anya, mama, párod, barátnők, stb. De a neten már videók is vannak, hogy mit hogy.
2018. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Na látod, ezért kell az alapokat még otthon elsajátítani.

Szerintem anyukádtól kérj segítséget.

2018. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Csirke + rizs

Paprikáskrumpli

Gulyásleves

Zöldborsó főzelék

Pizza

Spagetti darált hússal, paradicsomszósszal

Krumplileves

Palacsinta


Ezeket főztem vacsira a héten, én sem vagyok egy házitündér.

Reggelire egy doboz joghurtot eszek müzlivel, délelőtt egy alma/banán, meg némi mogyoró/mandula napközben.

Most vasárnap reggelire rántotta volt paradicsommal, ebédre meg épp csirkemájat sütök tepsiben, krumplipüré lesz hozzá.

Olyan 60 ezret költünk ketten kajára (ebben a takarítószer, pipere, üdítők még nincs benne, úgy kb 100 ezer)

2018. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy gondolom, hogy a mirelit áru és a máshonnan való vásárlás sokba kerül, másrészt fiatalon tönkre vágod vele a gyomrod, ha rendszeresen gyorskajákon élsz még otthon is, tehát azt viszed haza. Másrészt, egy egy fős háztartás többe kerül, mintha többen laknátok együtt. Egy főre időben és anyagilag sem éri meg főzni. Én mikor egyetemista voltam, anyum megfőzőtt nekem 3 fajta ételt, az bekerült a fagyasztóba és mindig vettem elő, hétvégéig kitartott. Alap dolgokat, levest zöldségekből vagy rántottát, én is tudok csinálni, de szerintem egy paradicsom szósz elkészítése, benne gombával vagy tonhallal, az sem egy ördöngösség. Egy részét lefagyasztod és máskor megeszed. Jól tudod így váltogatni az ételeket és mégis házi kosztot eszel. Egy krumplipüré és sült hús vagy a rakott krumpli/karfiol. Nagyon egyszerűek! Kezd el, aztán majd meglátod, hogy apránként bele fogsz jönni.
2018. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Ha takarékoskodni akarsz, akkor ajánlom a főzést. Vesd össze a tasakos rizs árát a nyers rizs árával - na ugye.


Van egy csomó weboldal, ahol kezdők számára is érthetően leírják a különböző egyszerűbb ételek elkészítését.

Ezt az oldalt például nagyon ajánlom:

[link]

Minden lépés le van fényképezve, így látod, hogy kb hogy kell kinéznie, és ha a tied is úgy néz ki, akkor megnyugszol, hogy még nem rontottad el :-)


Szerintem először próbálj meg leveseket készíteni, azok elég egyszerűek. Én a rántástól paráztam eleinte, de lehet habarással is készíteni, az könnyebb. Ha kezdő vagy, akkor azt ajánlom, hogy mikor felhígítasz valamit, nagyon kis lépésekben add hozzá a vizet eleinte. Később kitapasztalod, hogy hogyan kell csinálni, hogy ne legyen csomós. De ha az lesz, hát annyi baj legyen.

2018. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ, mit akarok enni. Van pénzem SZÉP kártyán is, alkalmanként arról is fizetek ebédet munkahelyen (van a közelben ilyen lehetőség), tegnap ismerősökkel elmentünk többen vacsorázni egy rendezvény után, ott is tudtam használni. Legtöbbször főzök, illetve a szüleim főznek maguknak, aztán hét közben valamikor cserélünk, hogy ne együk egész héten ugyanazt. :-) Mostanában elkezdtem megtervezni, mit akarok enni, aztán vagy összejön, vagy nem, de erre törekszem. Főzni nem bonyolult dolog, miután már tudod az alapokat, és rutinná vált, minek mennyi idő kell, és kitapasztalod, hogy miből mennyire van szükség 1-1 menühöz. Meg én azért is szeretek jobban főzni, mint megvenni, mert amit én készítek, abban tudom, hogy mi van, de vásárolt étellel már volt problémám, hogy olyan fűszer vagy alapanyag került bele, illetve olyan arányban, ami nekem nem tett jót. Nem vagyok ételallergiás, de bizonyos alapanyagokkal óvatosabban kell bánnom.
2018. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
150 ezer körül havonta.
2018. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!