Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti egy hónapban mennyit...

Ti egy hónapban mennyit költötök ételre? Miket vesztek?

Figyelt kérdés
Most költöztem albérletbe, eddig anyummal éltem, félig magamnak intéztem a kaját, félig viszont ő, szóval nem tudom, mennyiből lehet kijönni. Nagyon nem értek a főzéshez, a konyha és én két külön világ vagyunk, szerintem én gasztrolexiás vagyok, vagy nem tudom. :D Amiket meg tudok csinálni az a zacskós rizs, tészta, előrefagyasztott dolgok, mikrós virsli. Szerencsére a munkahelyemen kapunk ingyen kaját, tehát legalább melóba nem kell vinnem semmit. Úgy gondoltam, hogy félig ilyen félkész termékeket fogok vásárolni, de néha hozok haza valamit a körútról, aluljáróból, vagy a Lehel Csarnokból (gyros, pizza, fánk, meki, lángos, kínai, magyar kaják, kürtöskalács, péksüti, stb). Nem tudom, hogy ezt mennyire fogja bírni a pénztárcám, vagy ugyanott tartok, mintha mindig főznék magamra, de kíváncsi vagyok, hogy mások átlag mennyi pénzt költenek kajára, és hogy abból mi jön ki.

2018. febr. 25. 11:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

"Na látod, ezért kell az alapokat még otthon elsajátítani.

Szerintem anyukádtól kérj segítséget."


Csak az a baj, hogy igen sok esetben az anyuka is csak a készételeket meg mirelitet melegíti fözés címén!

2018. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Úgy látom, egy válasz sem felel meg. Kérdező, gőzöm sincs, milyen válaszokat vársz, én főzök és nincs egy fix összeg, amit ételre költök, mert ez függ attól, hogy épp mit akarok enni, és ez az összeg minden hónapban más, az élelmiszerek ára is ingadozik, múlt héten pl. 600Ft volt a narancs kilója, a héten feleannyiba került, vagy pl. a krumpli 2-300Ft szokott lenni a kilós ár, ahol veszem, most 99Ft volt kilója. Vésztartaléknak van 60Ft-os kínai tésztalevesem, de nem azt eszem állandóan. Azért több százezret nem verek el. A munkahelyem mellett van egy vásárcsarnok, ahol vannak kifőzdék, ott 1000Ft-on belül jól lakok, és elfogadnak SZÉP kártyát, de ott vásárolni csak akkor szoktam, ha valamiért nem tudok itthonról vinni. Azért több százezret nem verek el. A majonéz nekem kritikus, gyerekkoromban volt vele gondom, allergiás kiütésem lett a boltitól, anyám akkor tanult meg házilag majonézt készíteni. Azóta vannak olyan bolti majonézek, amiktől nincs bajom, de nem mindegy, melyiket veszem meg, erre figyelnem kell, viszont én is el tudom készíteni itthon, csak ha épp nincs időm pepecselni vele, akkor gyorsabban összeütök egy majonézes salátát kész majonézből. Az íz és az állaga ugyanaz, a költsége viszont más. Szóval nekem nincs állandó költség, kb. 30-50.000Ft között jövök ki havonta nagyjából, de ebben benne van minden, a húsok, a köretnek valók, a gyors tésztalevesek, a fűszerek, az alkalmankénti kifőzdés kaják, a kenyérfélék, a tejtermékek, a nasik... stb.
2018. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, én nem pontoztam senkit. Sőt, köszi a válaszokat mindenkinek.



Igaz, a kérdésben csak azt írtam, hogy nem tudok főzni, de nem is nagyon szeretnék. Nincs rá időm, de őszintén nem is szeretnék szakítani rá. Bár holnap megpróbálkozom egy bolognaival. :D

2018. febr. 25. 19:55
 14/22 anonim ***** válasza:
Én körülbelül havi 30-35 ezer ft-ból jövök ki, de én főzök is magamra :)
2018. febr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
100-120k, plusz havi egy vagy két relatíve fancy vacsi, amit én állok, azok ilyen 20-40 között vannak két főre.
2018. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

13: Számold ki hogy mennyi idő a kitérő különböző éttermekbe, bódékba, ahol a kajádat veszed.


Rengeteg féle ételt nem több idő elkészíteni. A főzésről miért gondolja azt sok főzni nem tudó, hogy olyankor ott kell lenni a konyhában 1-2 órát?


Ma reggel gombás rántottát ettem és 10 percig sem voltam a konyhában.

2018. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A gombás rántotta azért messze van a főzéstől.
2018. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nincs semmi kitérő, alapból ott megyek el, arról jövök haza, vagy arra van programom.
2018. febr. 27. 10:26
 19/22 anonim ***** válasza:
31%
Ketten vagyunk anyukámmal, kb. 200.000 forintot költök élelmiszerre. Húsból marhát, sertést, csirkét, minimális halat fogyasztunk, déligyümölcsből, zöldségből sokat. Mi magunk főzünk, rendelni, étterembe járni ritkán szoktunk.
2018. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
A főzés nem kedv kérdése :) Nem tudom hány éves vagy, de ha már külön élsz, valamilyen szinten önállósodtál, ez annak a része. Nem kell félni, hogy esetleg nem fog menni, mert otthon nem sajátítottad el a dolgokat, menni fog így is. Talán azért sincs kedved, mert nem volt még igazi sikerélményed? Hidd el, az is hamarosan lesz, csak hozzáállás kérdése. Van hogy én sem szeretnék főzni és akkor jön a gyorskaja, de hosszú távon nem kifizetődő, sem egészségügyileg, sem anyagilag.
2018. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!