Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a falási rohamok...

Mit tegyek a falási rohamok ellen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy idén érettségizek, és valószínűleg a stressz miatt zabálási rohamok törnek rám. Este 10 és 11 között hihetetlen mennyiségű kaját tudok legyűrni másodpercek alatt. Nap közben is néha rám jön az az érzés, hogy ha most nem ehetek valami kalóriadúsat, akkor nem élem túl, órán is az köti le a gondolataimat, hogy mit egyek, ha hazaérek.

Most még lemozgom, a sok ide-oda rohangálástól lemegy az, amit felzabálok. Csak attól félek, ha itthon leszek és tanulok, akkor nem tudom visszafogni magam,és könyvvel a kezemben az egész felkészülési időt a hűtő előtt töltöm. Az sem megoldás, ha felvonulok a szobámba, mert akkor meg a hűtőben marad az agyam, azon kattogok, hogy milyen kaja van ott.

Tudnátok tippeket adni, hogyan előzzem meg a nasizást és a zabálási rohamokat? Naponta ötször eszek, annak elégnek kellene lennie.

Előre is köszi:)

19/l



2018. márc. 5. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Önuralom. Ha nincs kontroll, eredmény sincs
2018. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rendesen eszel (mint én), akkor egyszerűen ne kezdj el enni 10 után (vagy ha van megfelelő ételed, edd azt. én pl. egy 1000+ kcal vacsora helyett meg tudok enni egy halom ecetes céklát, sokkal jobb). Az is segíthet, ha a vacsorád alapos, jóllakottan nem akárki kezd el enni s visszafogni magunkat is könnyebb úgy. Az agyad sem fókuszál úgy az evésre nagyon jóllakottan... Bár ez napi 5 evésnél nem tudom, mennyire megoldható számodra, nekem sokkal kevesebb étkezésem van s minél nagyobb a kései ebédem, annál tovább nem érdekel az evés...

Sajna ez egyéni, ami nekem jó, az neked nem feltétlenül s az egyes napok sem egyformák az embernél.


Komolyan sokat eszel másodpercek alatt? Ahhoz még nekem is igyekezni kéne s direkt erre gyúrva is csak párszáz lenne, de percek alatt sem szoktam sokkal többet enni. Költői túlzás vagy igen különleges vagy?

2018. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vizsgaidőszakokban én is összeettem mindenfélét tanulás közben. Csak ilyenkor fordult elő, hogy megittam egy csomó kólát, azzal doppingoltam magam este/éjszaka, hogy sokáig fenn tudjak maradni és fogjon az agyam. Ettem még csokikat, chipset, mindenféle vackot, a rendes ételek mellett.

Szerencsére ezek csak rövid időszakok voltak, és semennyit se híztam, meglepő módon. Mintha a szellemi megterhelés felszívta volna a sok plusz kalóriát. Sőt más bajom se lett, fiatal szervezet sokat kibír...

A mostani eszemmel már máshogy csinálnám. Beiktatnék rövid sétákat a friss levegőn, vagy egy kis ugrálást a nyitott ablak előtt. És minden nap megennék egy csomó diákcsemegét (amiben van igazi mogyoró, dió, mandula stb.), mert az jót tesz az agyműködésnek.

2018. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám volt csak nem érettségi előtt hanem úgy átlagosan.Én beiktatták egy olyan szabályt hogy 7 óra után már nem eszem semmit!Ha még is rámtörne iszok jó sok buborékos vizet.Ha meg úgy napközben tórténne meg velem egyszerűen eszek valami gyümölcsöt vagy joghurtot.És egyébként az is segít ha fogod magad és kiülsz az udvarra egy nyugágyba és ott tanulót az elméleti részt.Sok sikert nekem ez bevált remélem neked is jó lesz!És sok sikert az érettségihez!
2018. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!