Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a falási rohamok...

Mit tehetnék a falási rohamok ellen?

Figyelt kérdés
167 cm vagyok, és nyáron még 70 kiló voltam. Aztán elkezdtem nem túl szép módszerrel (koplalás) fogyókúrázni. Ez ment szépen, 55 kiló lettem, de nem tudtam mennyi a rendes étkezés, mert régen amit ettem azt nem rendes kajákból tettem, hanem chipsből csokiból, így nem tudom/tudtam, hogy rendes kajából mennyi az amitől nem hízom. Szóval elkezdtem minimálisan enni,de még mindig fogytam. most 48-49 kiló vagyok, és mindenki azzal nyaggat, hogy egy kicsit szedjek fel. Kalóriabázis.hu-n minden nap beírom hogy mennyit eszek, és 1300 kalória felé sose megy. De én úgy érzem stagnálok,sőt néha úgy érzem hízok is vele... Lényeg a lényeg, fel akarok hagyni azzal, hogyha elmegyünk étterembe és csak rántott kaja van akkor sírva eszem meg,vagy hogy sose eszem ugyanazt mint a család többi tagja mert abban több kalória van, el akarom felejteni a számolgatást. Akkor és azt akarok enni ami jól esik.Csak annyi a baj hogy az utóbbi egy hétben 3x is volt falási rohamom,amikor nem tudom abba hagyni az evést. Az elsőnél olyan 2600-2900 kalóriát ettem meg aznap, a másodiknál már sokkal többet, 4000-5000 kalóriát, és ma is volt egy ilyenem, a 300 kalóriás reggelim után megettem egy jó 1600 kalóriát. Az első kérdésem, hogy ez a három nap kilengés mennyi plusz kilót jelenthet, és hogy mivel tudnám ezeket megakadályozni?

2014. jan. 19. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A falási rohamok ellen úgy tudsz védekezni,hogy stabilizálod a vércukor szinted.Napi 5-6-szor kéne enned jó minőségű táplálékot.A kalóriát ne számold,inkább a makrotápanyagokat (ha akarod)! A mérleget dobd ki!Sportolj,mentálisan is jót tesz!
2014. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem kéne koplalni, hanem enni rendesen és rendszeresen sportolni...
2014. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akiknél a lecsökkentett testsúly állandósul, ami azt jelenti, hogy akkor sem híznak vissza, ha többet esznek. Ehhez valamennyi időre van szükség, mondjuk egy évre, mire megszokja a szervezet, de ez is egyénenként változhat. Ha szerencséd van, veled is ez fog történni. Ha a a mostani testsúlyodat sikerült már mondjuk fél éve tartani, akkor próbálj meg egyre többet enni, és figyeld, hogy hízol-e tőle. Lehet, hogy nem fogsz! Ha ilyen szerencséd van, eheted azt, amit a család többi tagja.
2014. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!