Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a falási...

Mit lehet tenni a falási rohamok ellen?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok egy elhízott lány, 168cm és 56-57kg vagyok, de folyamatosan azon kattogok hogy diétáznom kell, és nem szabad ennem semmit mert el fogok hízni, majd falási roham tör rám és befalok mindent amit csak meglátok, legyen sós vagy édes, hideg vagy meleg.. MINDENT kb 3000kcal-t is... régebben míg nem jutott eszembe ez a diéta napi 3x ettem esetleg 4x kis adagokat, tésztát vagy bármit amit anya főzött, és nem volt gond a súlyommal, pont annyit ettem ami kellett, képes voltam az utolsó falatot is a tányérban hagyni ha az épp már nem esett jól. Sajnos 4 hónapja kb nincs teltségérzetem, bármennyit eszem, legyen az csirkemell, saláta, tészta vagy sütemény, soha nem érzem hogy jóllaktam. Miért van ez?
2014. júl. 21. 16:04
 1/5 anonim válasza:

Háyn éves vagy? Nem ért mostanában lelki trauma? Velem akkor volt ilyen.

Esetleg ha fiatal vagy, nem most kezdtél menstruálni?


Nekem az segített, hogy nem kivettem a hűtőből és rögtön a számba tömtem, hanem szép tányért vettem elő, ráraktam (csokit/sütit is/kenyeret/bármit is), ittam egy nagy pohár vizet, még töltöttem, mellé tettem az asztalra és kimondtam "Na ezt most megeszem, mert finom és jól esne, de NEM leszek rosszul!". És erőltettem, hogy lassan egyek, a végén pedig megittam a vizet. Nálam ez bevált, nem kívántam többet.


Remélem segítettem! :) 18/L

2014. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, hogy ez milyen. Viszont azt tanácsolom, hogy csinálj magadnak teát, és idd azt mindig kevés citromlével, vagy kis nyírfacukorral, semmiképp se tegyél bele cukrot és mézet is csak icipicit.


Illetve ha nem szereted a teát, igyál sok vizet evés után, és ha úgy érzed kezdődnek e falási rohamaid,, és egyél a víz mellé egy kisebb almát csak, hogy kapj egy kevés édeset. A lényeg, hogy legyen teli a gyomrod folyadékkal, hogy ne kívánjon semmit. Ja és ha szénhidrát dús ételt eszel, akkor ügyelj arra, hogy lassan felszívódó legyen. Talán így jobb lesz.

2014. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kiegyensúlyozottan kell étkezni minden nap. Nem szabad koplalni, ne legyen lelkifurdalásod ha eszel! Ez nehéz, tusom. Ugyanezzel küzdöttem, de meggyógyultam. Ha esetleg érdekel az egész történet írj egy privátot, ott elmesélem.


L/20

2014. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ördögi kör. Azért nem laksz jól, mert sokat zabálsz, ki van tágulva a gyomrod. A gyomor javarészt izomszövetből áll.

Alapállapotban viszonylag összeszűkült állapotban van, azonban ha eszel tágul. Ha valaki állandóan eszik, annak folyton tele van a gyomra, szépen lassan megnő a mérete.

Ha elkezdesz kevesebbet enni, néhány nap után már kevésbé fogod kívánni az ételt. A cukros és zsíros dolgokról kezdj el leszokni, mert függőséget okoz. Minél többet eszel belőlük, annál jobban kívánod (mert evésfüggő lettél).

Lehet, hogy pszichés a dolog, de ha nem hízol, én a helyedben nézetnék egy TSH szintet és csinálatnék terheléses vércukorvizsgálatot.

Nincs más tüneted?

2014. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mikroraptor válasza:
53%
Iktass be egy kis "spurit" az életviteledbe, de csak mértékkel! ;)
2014. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!