Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Diétában első lépésnek jó az,...

Diétában első lépésnek jó az, ha hús mellé csak zöldséget eszek? (krumpli, rizs, tészta, kenyér semmi)

Figyelt kérdés
Még csak ismerkedem, próbálkozom az ilyen dolgokkal, elég sokat kell még olvasnom és tanulnom.
2018. márc. 18. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Az csak attól függ milyen diétáról van szó.

A "diéta" szó azt jelenti "étrend".

2018. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen, nem rossz az irány. A kenyér, a rizs és a krumpli szénhidrátban és kcal-ban gazdagok, a legtöbb zöldségnek sokkal alacsonyabb az energiatartalma ezekhez képest. Kelbimbó, brokkoli, karfiol, ezekből nagyon jó köreteket lehet csinálni.
2018. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Jó lehet, de ügyelj a megfelelő kalóriabevitelre, mert a hús és a zöldség még csak koplalást ad. De gondolom, vannak számodra nehezebben kizárható szénhidrátforrásaid is bőven (nem kötelező, zsírt is lehet enni tápanyagdúsabb ételekből) s azok kiegyensúlyozzák a dolgot.

Az egész napnak kell jónak lennie, de azért sokunknak remek lépés ez. Persze sokféle diéta van.

2018. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, én így fogytam. :)

De zöldségköret helyett is áttértem a saláta köretre, mert a munkahelyi étkezdében sokszor tocsog az olajban a párolt zöldség.

Nagy ritkán azért megengedem magamnak a tésztát is, ha krumpli/rizs van, abból pedig csak fél adagot eszek.

Kenyér is riktán van, helyette zabpelyhezek reggelire, vagy gabonapelyhet eszek.

2018. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!