Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok mákot kellene fogyasztanom...

Sok mákot kellene fogyasztanom, de milyen formában?

Figyelt kérdés

Csontritkulásom van és a mák kiváló kalcium forrás. Elég kevés formában tudom fogyasztani. A klasszikus mákos metélt és mákos hajtotton kívül kipróbáltam pudingba keverve, de ennyi.

Van valakinek ötlete még hogyan fogyasztható?


2018. júl. 15. 18:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne ordítsátok le a fejem, laikus vagyok!

Kérdező!

És azt nem lehet, hogy ne ipari mennyiségben told a mákot, csak amennyinek élvezeti értéke van számodra és mellette szednél valami tablettát (kalciumot?) a csontritkulásodra?

Én úgy gondolom, hogyha felszedsz az örökös ilyen-olyan mákos tészták és sütik miatt minimum 5 kg-t, akkor az a csontjaidnak sem fog jót tenni.

De te biztosan jobban tudod.

2018. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#11

Valami hasonlót akartam én is írni a tészták, piték, gubák, pogácsák helyett.

Nem tudom hány éves a kérdező, de ha idősebb, akkor K2 vitamint kellene szednie.

"A K2-vitamin előnyösen hat a csontképző folyamatra a következő módon: a kalciumot a csontokba egy oszteokalcin nevű fehérje építi be. Az oszteokalcin K-vitamin függő fehérje. Ez azt jelenti, hogy a megfelelő működéséhez K2-vitaminra van szüksége. A K2-vitamin aktiválja az oszteokalcint, amely aktivált állapotban képes a kalciumot a csontszerkezetbe beépíteni.


A hosszú távon fennálló K-vitamin hiány kalcium vesztéshez és a csont minőségének romlásához vezet."

[link]

2018. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Mákolaj
2018. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos állapította meg a csontritkulásodat, akkor gyógyszert is felírt, és garantáltan nem mákot. Lehetetlen mákkal annyit bevinni, amennyit tablettával tudnál. Nem ehetsz napi szinten mákostésztát.
2018. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Osztom azok véleményét, akik alapjaiban kérdőjelezik meg ezt a megoldást.


Nem csak amiatt, mert nem lehet naponta kilószámra enni mákot, (unalmas, egyhangú, emiatt egyéb dolgokról mondasz le, tehát más téren hiánytüneteid lehetnek, a rengeteg mák az emésztésnek se jó hosszú távon, stb...)


Hanem azért is, mert a kalcium makacs egy anyag ám!

A kalcium beépülése nem annyiból áll, hogy sok kalciumos dolgot eszel, aztán megtörténik a csoda. Nagyjából semmi nem történik.

Alapvetően, ha már kialakult a csontozat, (20 éves korodra) onnantól kezdve irgalmatlanul nehezen lehet pluszba kalciumot beépíteni.

Egyes kutatások szerint konkrétan lehetetlen:

[link]


Minden esetre lehet kalciumban némileg gazdagabb étrendet összeállítani, de ezt csak mákra szűkíteni, az több kárt okoz, mint használna.


Ezen kívül, csak hogy miért praktikusabbak az étrend kiegészítők, amikben precízen kimért anyagok vannak:


Ha kalciumot szedsz, érdemes magnéziumot is, mert a 2-nek összhangban kell lenni.

A kalcium nagyjából egyáltalán nem szívódik fel D-vitamin nélkül, a magnézium meg B6-vitamin nélkül.


Ezen kívül ha az étrendben akarsz változást, akkor -amellett, hogy a mák mellé összeszedsz még vagy 20 féle alapanyagot-

legalább akkora hangsúlyt kell fektetni a kalcium felszívódását gátló anyagok kerülésére. Ez se egyszerű, mert foszfor meg foszfát pl jó sok mindenben van, ha elkezded olvasgatni pl húskészítmények összetevőit.


Röviden: Ez ezerszer összetettebb probléma, mint amit sok mák megoldana.

2018. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartozik közvetlenül a kérdéshez, de mivel már többen is felvetették, én is csak azt tudom javasolni, hogy ne csak az étrended kálcium tartalmának növelésével próbáld a csontritkulást legyőzni.

Ez egy sokkal összetettebb feladat. Fontos,hogy a kálcium mellett, elegendő magnéziumot, D3 vitamint és K2 vitamint is biztosíts a szervezetednek, és nagyon jó lenne a rendszeres testmozgás, mivel az izomvesztés és a csontvesztés szorosan összefügg egymással.

Figyelmedbe ajánlom a következő cikket, ami jó összefoglaló, a csontritkulással kapcsolatban.


[link]

2018. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!