Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, akkor most...

Ti mit gondoltok, akkor most egészséges a szójatej vagy nem? Elolvastam több cikket is, de egyértelmű választ nem kaptam.

Figyelt kérdés

2018. júl. 27. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Semni köze a valódi tejhez, mert szója lisztből főzik. Nem tej, és nem is egészséges, csak divat..
2018. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, egeszseges☺ es finom is. Es nem szenvedt senki ahhoz h te igyad
2018. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy baj a szójával, egyébként minden készételbe azt teszik, de én rizstejet iszok, finomabb, egészségesebb.
2018. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért vagyok tanácstalan, mert különböző cikkeket olvastam a neten a szójarol, van ahol azt mondják nagyon egészséges, van ahol teljesen az ellenkezőjét. Amúgy tejfehérje allergiás vagyok, ezért lenne fontos számomra tudni ezt.

Köszönöm a válaszaitokat :)))

2018. júl. 27. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne cikkeket olvass, hanem tanulmányokat.

Az összes tanulmány eredménye ugyanaz: a szója pozitív hatással van a változókorban a női hormonháztartásra, egyébként a férfi hormonháztartást nem befolyásolja és a normál, aktívkorú nők hormonjait sem zavarja össze. Ellenben a sok antioxidáns véd rengeteg rákfajta ellen, és pozitív hatással van a szervezetre.


A tehéntejjel szemben, mely VALÓDI, állati hormonokat tartalmaz, és kb. 30%-al csökkenti a férfi termékenységet és tesztoszteronszintet, és 60%-al növeli a hormonális (mell, prosztata, here, petefészek, stb.) rák kialakulásának esélyét.

2018. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szojának elkezdték régebben a rossz hirét kelteni, ennek a nyomait látod a neten, úgy gondolom, hogy ezek a hormonrendszerre káros negatív hatásai csak nagyon nagy mennyiségnél lehetségesek, szóval naponta nem ennék meg egy tömb tofut, de mondjuk hetente nyugodtan lehet, a párizsitól kezdve a mc donalds hamburgerig mindenben van szója szóval azért annyira nem kell tőle rettegni, ami egészséges az a fermentált szojatermék: tempeh, miszo, ezt nem sokan eszik itthon, a szójatej nem túl egészséges, rengeteg gabonából készült tej van, kóstold meg azokat is, válassz egy szimpatikusat, és néha vegyél nyugodtan szojatejet.
2018. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhhh hát ez jól hangzik, köszönöm mindenkinek az infót, megerősítettetek benne, amire én is gondoltam. Like mindenkinek. :-)
2018. júl. 27. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!