Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Azon gondolkodtam hogy boltban...

Azon gondolkodtam hogy boltban minden csirke dagi nem pedig izmos. Lehet kapni izmos csirkét? És finom az? Finom az izom? És és ha lehet akkor hol lehet ilyet venni?

Figyelt kérdés
Finom az izom?

2018. aug. 13. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem elég izmosak a bolti csirkék, és nem dagik. Amúgy ha kisütöd láthatod, hogy mennyi zsiradék sül ki a grillcsirkéből. Az izom a hús, ami finomabb mint a háj(szerintem), főleg a csirkemell, ami elég nagy izomtömeget jelent egy kb 2 kilós élősúlyú csirkéhez képest. Mondhatni elég sokat gyúrnak mellre.
2018. aug. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%
A dagi bolti csirkék attól dagik, hogy nem volt lehetőségük mozgásra. Egy istállóban, napfény, levegő nélkül, tízezred magával nőtt fel, mivel zabáltatták, tömték gyógyszerekkel, nem mozgott, néhány hét alatt elérte azt a méretet, hogy levágják, a boltban te meg megveszed. A háznál tartott csirke viszont kint van a napon, egész nap kapirgálhat, eszik mindent, zöldet, bogarat a kapott tápon, kukoricán kívül, így nem nő olyan gyorsan, viszont izmos, íze pedig össze sem hasonlítható a nagyüzemi csirkével. Árban sem azonos a kettő. Megpróbálhatsz piacon, esetleg ismerős termelőtől ilyen "kapirgálóst" venni.
2018. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Amit átlagos boltban kapsz, az iparilag hízlalt, kínzással tartott, gyorsnevelt, hormonozott,antibiotikumos állat.


Olyat vegyél, ami szabadtartású. Annak més az íze, állaga.

2018. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!