Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most teljesen őszintén,...

Most teljesen őszintén, létezik olyan ember, aki tényleg szereti a sushit?

Figyelt kérdés
Nekem bevallhatjátok, hogy csak divatból eszitek..
2018. szept. 29. 11:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
75%

Sushi megeannyi variaciója ...

[link]

2018. okt. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
86%

Azt hittem egy serdülő tette fel a kérdést, de írod, hogy kismama vagy. A sértő kommentekre meg kár kiakadnod, mert maga a kérdés elég abszurd, és a sushi pártiakat is sértheti a feltételezés, hogy csak divatól eszik.

A másik, hogy nyers haltól, tenger gyümölcseitől nem lehet férgességet kapni. Legfeljebb azért veszélyes mert gyorsan romlik, ezért kell jól megnézni hol eszi az ember. A nyers étel mindig is divat volt, már több száz évvel ezelőtt is. Kb. az 1800-es években találták ki pl. a Carpacciot. (érlelt nyers marhahús, vékonyra lapítva) Sőt! régen talán még több ételt fogyasztottak érleléssel, mint hőkezeléssel, mert jobban elállt. Na erre varrjál gombot.

Neked bevallom, imádok bizonyos nyers ételeket, és sosem divatból ettem. Egyszerűen megkívánom a tatár beefsteak-et és társait.

2018. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik! :) Én és Édesanyám is imádjuk a szusit. :)

Van rajta/benne nyers hozzávalók is. (Pl: hal, rák, polip, tintahal, kagyló, stb.)

De vannak olyan szusik amikben sült hozzávalók is vannak. Sőt létezik olyan is, amit bebundáznak és forró olajban 1-2-perc alatt, rövid idő alatt megsütnek kicsit.


[link]

2018. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Már elmúltam 60 éves és "ennek ellenére" szeretem a sushit, és elhiheted, ilyen idösen már senki nem eszik valamit "divatból", hanem mert ízlik neki.
2018. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
51%

Manapság az a divat, hogy mindenre rámondjuk, hogy divat!


Hupsz! Én is ezt tettem!

2018. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen,létezik. Én is itt vagyok. Nesze.
2018. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
85%

Régen már jártam itt, de most elolvastam az azóta született kommenteket.

Felfoghatatlan, hogy az ember miért eszik ilyet? A te családodban, ismeretségi körödben mindenki ugyanazokat a tradicionális magyar ételeket szereti és semmi mást? :) Normális, hogy az emberek ízlése különbözik. A sushi teljesen normális étel s még nyers hal, sőt hal sem kell hozzá, ennél sokkal extrémebb ételek vannak s azokat is szereti valaki (kivéve a lutefisket, azt szerintem csak bátorságpróbából vagy beteges kíváncsiságból eszik meg, de egy életben nem sokszor :D az még a ténylegesen sokak éltal kedvelt rothasztott húsokhoz képest is durva és ha valamit elrontanak, simán bele lehet halni).


Nyilván rengetegen szeretik a sushit. Miért ne? Finom.

A malacot és csirkét pont nem enném meg, ha lehet, a rántott húst sem szerettem soha (ehető, de annyi jobbat tudok enni), de a kicsit is friss lazac sokkal jobban ízlik nyersen, mint sütve, pedig sütve se rossz. S a sushi nemcsak a jó kis nyers vagy hőkezelt halról vagy egyéb belevalóból áll, az összes többi eleme is vonzó sokunknak.

2018. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
53%
Ne szivassatok már, a Sushi egy rohadt jó kaja. :D Én speciel nem tudom elhinni hogy aki a halat szereti, ezt nem.
2021. ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!