Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit csináljak/ vegyek reggelir...

Mit csináljak/ vegyek reggelire (nem szeretem a tojást)?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a tojást, és reggel nincs időm főzni és készítgetni nagyon.

Azt mondják reggelizz mint egy király, mégis ha kolbász, szalonna van előttem, amiket egyébként szeretek, akkor hányinggerem lesz olyan zsírosak.

Péksütemények állítólag nem egészségesek, és otthon nem is tudom megenni, csak munkahelyen.

Ha előző nap veszek akkor nem lesz friss reggelre.

Gabonapehely talán, bár a tejre sokszor érzékeny a gyomrom, reggel amugy is szoktam fosni.

Kb. 10 re kerülök normális állapotba.

Felvágottakat sem szeretem, illetve kenyér nem esik jól. Ha friss kiflit zsemlét vennék hozzá ugyanott tartok mint amit írtam a péksütinél.


Ami így eszembe jutott, gyümölcs, de attól nem lakok jól. Keksz: ez inkább nasi. Joghurt/ krémtúró ezek is inkább ilyen édesség kategóriák. Ha péksütemény is inkább ilyen pogácsák, amiket így nasizni lehet.

Nekem reggel nincs étvágyam ahhoz hogy "zabáljak".


Bármilyen ötletet szívesen fogadok, ami jobb annál mintha nem reggeliznék semmit :)



2018. okt. 6. 20:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ilyen halrudakat, hagymakarikákat szoktam sütni, sültkrumplival, csak nincs kedvem minden nap 6 kor felkelni.
2018. okt. 6. 20:54
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Zabpehely. Eltelít, egészséges, százféleképpen el lehet készíteni. Vízben megfőzöd akár már előző este, és reggel fogyaszthatod is. Én banánnal és mogyoróvajjal szeretem enni, de ehetet pl. reszelt almával+fahéjjal, bogyós gyümölcsökkel, kakaóval, bármivel! Akár sós verziót is csinálhatsz.
2018. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Én pirítóst szoktam enni, amit vajkrémmel megkenek, hozzá egy kis paradicsom, hogy jobban csússzon, esetleg sajttal.
2018. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírod a tejet, van rá alternatíva, növényi "tej" formájában. Gabonapehelyhez is jók. Vagy készíthetsz magadnak is müzlit, mindenféle pehelyből összekeverve (zab, árpa, rizs, kukorica, búza - elég sokfélét lehet kapni) és ízesíted, ahogy akarod, csokidarabkákkal, aszalt gyümölcsökkel, magvakkal, stb. Ezt előre összekeverheted nagyobb mennyiségben, és jól záródó dobozban tartod, reggel csak önteni kell belőle. Növényi "tejjel" szintén működik, és annyi előnye van a gabonapelyhekkel szemben, hogy itt te döntöd el, milyen ízesítésű legyen, illetve mennyi cukrot tartalmazzon.
2018. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pirítóst szoktam enni, vagy csinálok magamnak műzliszeletet (elötte lévő nap) zabpehelyből, meg magokból. Ebből eszek párat, aztán azzal kibírom 11-12-ig, amikor meg ebédelek.
2018. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez minden csak nem egészséges: pirítós nutella rákenve ehhez valami turmixot. Én tejjel szoktam, ezért nem tudok példát mondani turmixra, de nézz szét a neten és keress valami vizes turmixot.
2018. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

MI esik jól reggel? Nem írtál még húsról, sajtról, olajos magról, esetleg kásák, de eléggé kiszórtál ételcsoportokat...


Mások hiedelmei nem fontosak, én úgy reggelizek, mint egy fényevő s tudom, hogy ez az egyetlen egészséges opció számomra. Nem lehet mindenkire ugyanazt ráhúzni.


Mi a lótúrónak zabálna bárki is egészséges reggelizésnél? Még aki sokat eszik, az sem zabál, csak eszik, ha normálisan csinálja. De ha neked nem kell nagy reggeli, ne legyen nagy reggelid, azzal sokan eleve elhíznánk...

2018. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

kását nem szeretem,

a hús azért van kilőve, mert nincs időm elkészíteni reggel

olajos mag? erre sosem gondoltam, attól szerinted jó lehet lakni?

a sajt az jó, azt szoktam mondjuk enni, sajtot kaláccsal meg valami paprika félével.

2018. okt. 7. 00:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Igyál gyümölcspürét, mellé egy zsemle/kifli/valami.


Esetleg kefír+kifli.

2018. okt. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyümölcsök közül a banán az ami laktat. Péksütit, kenyeret ha megpirítod, akkor másnap reggel is ehető. Zsömlét, kiflit bevizezed és be a sütőbe, 5 perc alatt friss, ropogós.
2018. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!