Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anorexia utáni falásrohamoknak...

Anorexia utáni falásrohamoknak hogyan vessék véget? SOS

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, anorexiás voltam. Pár hónapja 36 kilóról (legkisebb súlyom) kezdtem el gyógyulni. Már számtalan alkalommal megesett, hogy random falásrohamok törtek rám, de maximum hetente egyszer. Mostanában kezdett súlyos lenni a helyzet, kétnaponta törnek rám a falásrohamok, olyankor megeszek minimum 30000 kalóriát egy étkezéskor. Ma például megettem egy egész(!) Baconos pizzát, majd nutellába raktam müzlit és így mártogatva megettem 250g nutellát. Pedig egyáltalán nem voltam éhes.

Soha nem jutottam el odáig, hogy kihánnyam az ételt. Csak ezeknek a falásrohamoknak szeretnék véget vetni. SOS



2019. febr. 27. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez sokkal inkább mentális egészség témakör.

Valami agykontroll gyakorlat kéne.

2019. febr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Kerüld a cukrokat és a szénhidrátokat, mert azok is okozhatnak függőséget, a cukor kívánja a következő cukrot, egyre gyakrabban, egyre többet.

Egy üveg müzlis Nutella egy egész pizza után!

Csodálom, hogy nem kaptál inzulinsokkot!

Ha így folytatod, borítékolva van neked az elhízás és a cukorbetegség!

Tényleg kellene egy jó pszichológus, vagy pszichiáter, mert valami rohadtul nem gömbölyű az életedben és ez mutatkozik meg az ilyen-olyan evészavaraidban is.

2019. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát pszichológussal, mivel nem gyógyultál ki, csak a betegséged más formát öltött.
2019. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dietetikus és pszichiáter. Én is 36 kg-ról indultam, 45 kg-ra híztam fel dietetikus segítségével 157 cm magas vagyok), azóta tartom a súlyom (úgy étkezek jelenleg, mint egy átlagember). Az egész roboráló étrend alatt egy db falásrohamom nem volt.


Dietetikust keress fel, hogy segítsen a roboráló étrend kialakításában, mert arra is szükséged van, az is sokat segít a falásrohamok ellen.


Illetve pszichiáterrel konzultálj.


Off; Harmincezer kalória???? :O

2019. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!