Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából túlevéses zavar?...

Anorexiából túlevéses zavar? Hogyan szerezhetném vissza a kontrollt? Ne értsétek félre, nem akarok visszaesni, csak ezeknek a falásrohamoknak szeretnék véget vetni.

Figyelt kérdés

2015. jún. 5. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A szervezet értékeli, hogy annak vége lett. :) ez azért van. Ha nem tudod megállni, hát egyél. Majd visszaáll rendesen a táplálkozás és pont jó lesz a mennyiség.
2015. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De meg fogok hízni és nem hinném, hogy az emésztésemnek jót tenne egy heti egyszeri 2000-2500 kcal-os bevitel...
2015. jún. 5. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, hasonló problémáim vannak-voltak nekem is, de vigyázz, mert nagyon könnyű innen megint túlkontrollálni és visszaesni.

Jársz szakemberhez? Lehet, az segítene, ha meg tudnátok oldani, hogy ne az evésen vezesd le az érzelmeket, ugye az AN az szinte csak egy tünete más problémáknak, és azok ha nem oldódnak meg, az ember hajlamos az ismert mintákhoz visszatérni.

Amúgy szerintem csak próbáld tényleg nem túlparázni, hosszú restriktív időszak után természetes, hogy a szervezeted többre vágyik, és persze ez fájdalmas lehet akár fizikailag is, és nem is jó nagyon sokat bezabálni egyszerre, de ártani nem fog. Valamennyit pedig sajna kell hízni a gyógyulásnál, ez elkerülhetetlen.

2015. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de annyira gyűlölöm magam érte hogy meg akarok halni.
2015. jún. 5. 23:30
 5/9 A kérdező kommentje:
miközben tudom hogy ez az egész teljesen irreális
2015. jún. 5. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom :( Ha gondolod, írj és beszélhetünk személyesebben is erről a dologról. Egyedül próbálsz gyógyulni vagy segítséggel? Mert ez baromi nehéz, ez tény, és nagyon könnyen gyűlöli magát ilyenkor az ember (nem véletlen alakult ki maga az evészavar...), de idővel könnyebb lesz, sokkal-sokkal.

Vigyázz magadra nagyon.

2015. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cseppke03 válasza:
Szia! Nekem is van ilyen problémám.Ha rosszabb a kedvem,azt is elfelejtem,hogy mikor ettem utoljára.Sem éhségérzet,sem szomjúság.Mikor kicsit rendezettebbek a dolgaim,akkor épp az ellenkezője.Minden pillanatban ehetnékem támad.15kg fel,15 le.Egy ideje tartom a súlyom.Tudatosan iszok folyadékot.Sokat.Ne érzésekre hagyatkozz,hanem a tudatodra!
2015. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Hidd el velem is ugyanez történt. 170centimhez 60 kiló voltam és egy dagadt disz nónak tartottam magam így 3 hónap alatt fogytam tíz kilót. Az 50 kilómat négy hónapig tudtam tartani nagyon nehezen mert eléggé lecsökkent az energiaszükségletem. Volt hogy 900 kalória mellett híztam. Aztán négy hónap után megőrültem és egyik nap felfaltam 2ésfél táblacsokit egymás után. Aztán két hétig mindennap habzsoltam,fel is jött a leadoot tiz kiló. Aztán már jól éreztem magam abbahagytam a zabálást, elkezdtem egészségesen enni és spotolni.


Szerintem azért van az anorexiásoknak falásrohamaik mert nem esznek , sokmindent megvonnak maguktól és hiányuk lesz.

2015. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Grapp ***** válasza:
2500 kalória? XDDD nekem a legdurvább falásrohamom kb 30 ezer kalória volt... :D ne félj, nem fogsz felrobbanni egyik napról a másikra. Meg ezek elmúlnak majd
2016. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!