Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem olcsó, de nem...

Írnátok nekem olcsó, de nem túl egészségtelen ételeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítsetek kérlek!


Spórolnunk kell, ezért rá kell szoknom a főzésre, és megpróbálkoznék a lehetetlennel: napi 3000 Ft-ból kellene megoldani a táplálkozásunkat 2 főre.

Olyan ételeket keresek, amelyek:

- elkészítése nem túlságosan bonyolult, mivel eléggé kezdő vagyok,

- beleférhet a napi keretbe (ugye reggelire és vacsorára is kell enni valamit),

- egy falánkabb ember is jóllakhat vele,

- és lehetőleg nem tészta, ill. nem túl egészségtelen?


Írjatok légyszi ilyen ételeket! Köszi :)



2019. máj. 13. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Napi 3000 forint 2 személyre?

Ez arany élet. :)

Van ahol kevesebből kell megoldani több embernek.

Ebbe bőven belefér jó minőségű kenyér, finom felvágottak, húsok, zöldségek, gyümölcs.

Én pl csinálnék egyik nap mondjuk grill csirkecombokat majonézes zöldség salátával.

Aztán nekem nagy kedvencem a rizottó és a hajdina. Ezeket kimondhatatlan variációban lehet készíteni.

A belsőségek nagyon egészségek, tele vannak vassal. Pl resztelt máj.

De ott vannak pl a zöld zöldségek is. Sóska, spenót.

Aztán a cékla is nagyon egészséges. Abból lehet köret, leves, saláta, stb.

A savanyú káposzta is elég egészséges és millió dolog készíthető belőle.

De akár csirkemellet is készíthetsz akár gyrosnak, vagy akár egy cézár salinak.

2019. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az árak valószínűleg változtak, de az ötletek jók.

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__7..

2019. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2019. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó sorom lenne, ha ennyit költhetnék kajára egy nap. Na de mivel egymagam vagyok osztom 1500 Ft-re. Tegnap pl. LIDL: vettem rizst (de bulgurt is szoktam gyakran), tofut..ez mellé összedobtam egy tejfölös-uborka salátát..és ez még nincs ezer Ft..vacsorára magozott meggyet ettem :D - ami 270 Ft körül volt. Vacsira igyeksz valami saláta- gyümölcs félét enni. A reggelibe pedig mindig belefér egy péksüti vagy egy szendvics, esetleg zabkása- ami szintén olcsó de nem rossz. Általában ezer forintból megoldom a napi étkezésem..de ehhez azért hozzá szoktam számolni olyan havi 5-6 ezer Ft-ot (ilyen extrákra, amik nem fogynak el egyből: olaj, fűszer, de ide tartozik pl.a rizs is).
2019. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha kevés a keret, én mindig készítek levest az ebédhez. Kibéleli a gyomrot és eltelít, kevesebb is elég a főételből.

Pl. tojásleves, paradicsomleves, zellerkrémleves, virslis kelkáposztaleves, krumplileves, húsgombóc leves, pulykaragu leves, gulyásleves, bableves, stb.

Elég kiadós a rakott étel, pl. rakott kel, rakott krumpli, ezeket hús nélkül is el lehet készíteni, és napokig elállnak. Főzelékek, pl. zöldborsó főzelék, krumpli főzelék valamilyen feltéttel, sült virsli, pörkölt, tükörtojás, de mi bundás kenyérrel is szeretjük.

3000 Ft nem olyan kevés, bár igaz, hogy csak akkor, ha előre megtervezed és megfőzöd azt, amit szeretnél.

2019. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Ennyiből mindketten elmehettek a kínaiba ebédelni. (:
2019. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


nyilván az árak már picit változtak azóta, év elején csináltam itt valakinek

2019. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Legolcsóbban a tészta és krumpli ételek, mint a rakott krumpli, paprikás krumpli, krumplis tészta, káposztás tészta, hasonlók.

Húsfélékből a máj után a csirke, de ha találsz valahol valami akciós lapocka húst, vagy körömpörkölt, malac sült, hasonló még elfogadható árban kapható.


És persze, sokat tudsz spórolni, ha magad főzöl és nem étteremben esztek. Ill. ha nem a csarnokban, vagy zöldségesnél vásárolod az alapanyagot, hanem a piacon.

2019. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!