Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, akik kolisok/alb...

Egyetemisták, akik kolisok/albisok, ti hogy oldjátok meg az étkezést?

Figyelt kérdés
Én is kollégiumban lakom,és sokféle megoldást látok,érdekelne, hogy mások miket esznek.Sok ismerősöm például otthonról hoz 4 napra 6-7 fogást,meg 2-3 fajta süteményt,vannak akik néha néha egy két dolgot hoznak csak,meg akik legtöbbször maguknak főznek(mint pl én).Néha becsúszik egy egy menü,vagy vacsora rendelés,de általában megfőzök pár napra előre, mert olcsóbb,és egészségesebb is. Amikor hazamegyek,nem várnám el, hogy egész hétvégén rám főzzenek, főleg, hogy tudom mennyi idő és munka.Nektek mi a tapasztalatotok,mi az általánosabb?

2019. jún. 16. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Meal prepping
2019. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én is otthonról hozok magammal kaját a hétre, illetve helyben veszek magamnak hideg kaját (felvágott, sajt, zöldség stb.). Néha szoktam rendelni vagy beülök valahová enni. A barátaim és ismerőseim nagy része szintén így csinálja.
2019. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem eszünk, csak iszunk.
2019. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában hétfőn otthonról hozott kaját ettem, utána heti 1-2X elmentem kifőzdése enni főtt kaját, napközbe párizsit zsemlét ettem, sokat söröztem, akkor becsúszott 1-1 pizzarendelés, giros stb. Az évek során meg megtanultam főzni, a sörözések is leredukálódtak, elkezdtem egyetem mellett dolgozni és a végén már minden nap főztem vmit
2019. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Főzök magamra. Valamikor úgy is el kell kezdeni az önellátást, plusz így azt eszek amihez nekem van kedvem. Nem akarok otthonról több kiló kaját cipelni, illetve nem is szeretném hogy anyám még rám külön főzzön, hiszen így is 4 emberre főz magát is beleértve.
2019. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel 5en vagyunk a családban nem várom el, hogy külön főzzenek rám a hétvégén max ha marad akkor viszek 1-2 adagot

eg amúgy is szeretek főzni azt eszem amit akarok, úgyhogy általában magamnak főzök, nálunk egyébként sokan csinálják így

néha esetleg beülök valahova enni, vagy rendelek pizzát, ha úgy jön ki

2019. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki hazajár az általában hoz kaját, ha más nem 1-2 adagot. Én kb szerdáig szoktam, csütörtök péntekre pedig főzök vagy rendelek. Pénteken nem szívesen enném meg a vasárnap délben készült ételt. De láttam olyanra is példát aki egész héten az otthonit ette, s ha maradt még haza is vitte, hogy még megegyék...
2019. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!