Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kollégisták (elsősorban...

Kollégisták (elsősorban egyetemisták)! Milyen gyakran főztök és mit? Egyáltalán hogy oldjátok meg az ebédet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egyetemista , de szerintem ha van főzési lehetőség,akkor csinálhatsz magadnak gyorsan valami tésztafélét,melegszendvicset,tojásrántottát,tükörtojást,főtt tojást,sült szalonnát,sült kolbászt.Vagy ha megeszed,akkor bolti zacskós leves,esetleg konzerves ételek . Vagy körülnézel,hátha van esetleg valahol olcsón menü . Illetve hét elejére próbálj meg több mindent vinni otthonról,és akkor kevesebb napra kell gondolnod :)
2013. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk annak idején rendszeres program volt a heti egyszeri lángossütés. Volt olyan is, hogy az egész szint közösen evett, vett mindenki babkonzerveket meg egyebeket. Abból különféle babételek lettek. Máskor a baráti társaság csapott közös főzést. Micsoda lakomák voltak!

De egy sültkrumpli, rántotta, tükörtojás, lecsó is elég jó tud lenni az éhes embernek.

2013. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Júniusban volt egy éve, hogy végeztem, kolis voltam.


Mi eleinte többen főztünk közösen (3-4 fő). Mindenki egy napot és abból ettünk együtt. Után amikor összeköltöztem a barátommal, aki már a férjem inkább csak kettőnknek főztünk.


Nagyon gyakori volt a leves, tészták, rakottkrumpli, gyros, paprikáskrumpli, pörkölt. Sőt én akenyeret is sokszor a koliban sütöttem. Sezretek és tuok is főzni, úgyhogy azt amit megkívántunk és ami belefért a kis pénzünkbe:)

2013. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van fagyasztód, akkor tudsz csinálni jó adag pörköltet. És akkor abból mindig adagonként kiolvasztod, és meg tudod csinálni egyik héten tésztával, másik héten levesnek, vagy akár brassóinak. Készíthetsz belőle később tokányt is. Ragus ételeket, stb. Könnyen és gyorsan elkészíthető étel még a koliban a girosz, grillcsirke, pizza, faitas. Illetve a mirelit készételek.


Én nem voltam kolis, de hetente egyszer, vagy kétszer főztem. Hétvégén amikor időm volt, csináltam egy olyan adagot, ami kitartott péntek-kedd-szerda, és aztán szerdán csináltam egy kisebb adagot péntekig. Így kb kétszer főztem hetente. Ha nem volt időm vagy kedvem a keddi, szerdai főzéshez, akkor meg máshol ettem, vagy valami készételt vásároltam, amit már csak ki kellett sütni.

2013. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

gyors rizs vagy tészta

tésztához elég a túró kis vaniliás cukkoral, lekvár, kakaó, fahéj,tejföl és reszelt sajt, akár virsli pörkölt is

rizshez ha van egy kis zöldségkeveréked akkor kész is rizotto, vagy akármilyen panírozott húst, sajtot és halat is ki tudsz hozzá sütni

paprikás krumpli, lecsó tarhonyával, bolognai, krumplis tészta, rántotta, tükörtojás, főtt vagy sült virsli mustárral, bundás kenyér, babgulyás, gyümölcsleves, zöldség levesek, resztelt máj krumplival,

2013. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éjszakát vagyok a koliban, max. 1 alkalommal szoktam főzni. 10 szobára van egy konyha, a többiek nem igazán főznek, hűtő meg minden szobában van, a hideg kaját ott eszik meg, így a konyhában nyugi van. Változó, hogy miket főzök, de általában egyszerűbb dolgokat, a konyhaművészkedést meghagyom otthonra, mivel itt nem tartok 50 féle fűszert, és nincs kéznél minden eszköz, amire amúgy szükségem lenne. Ha nem főzök, akkor gyors- vagy rendes étterembe megyek és ott vacsorázok. Reggelizni nem szoktam, ebédre szendvicset, péksüteményt veszek. Szerda délután már otthon vagyok.
2013. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hűű.Jó sok ötlet érkezett,köszi szépen mindenkinek.:)
2013. okt. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!