Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért idegenkednek ennyire az...

Miért idegenkednek ennyire az emberek a gyümölcsöktől és zöldségektől?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy kizárólag anyagi okai lennének annak, hogy kevés zöldséget és gyümölcsöt esznek az emberek, mert például a cigi sokkal drágább, mint a zöldségek, gyümölcsök többsége, mégis sokan inkább az előbbire költenek (pedig 1 doboz cigi árából pl. több kiló almát/paradicsomot/paprikát/stb. lehetne venni). Többektől hallottam, hogy rájuk rohad a gyümölcs, ami a kertjükben terem, illetve amit megvesznek a boltban, mert ők csak néha 1-1 szemet esetleg megesznek, de nincsenek annyira oda érte. Hallottam már ilyesmi véleményeket is, hogy "Én nem vagyok nyúl, hogy gazokat egyek!". (Illetve volt, aki megbotránkozott azon, hogy én a rántott hús mellé almát/ nyers paprikát/paradicsomot/hagymát is ettem.)

2019. júl. 11. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Először is ritka nagy marhaság a cigit és a gyümölcsöt/zöldséget összehasonlítani. Kb anyni értelme van, mint a könyveket a ruhákhoz hasonlítani.


Amúgy meg nem idegenkednek tőlük az emberek, max nem szeretik őket. Pl én csak pár gyümölcsfélét szeretek, a gyerekem meg a férjem pedig egyet sem. A zöldségeket viszont mindenki szereti nálunk.

2019. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Én azért nem eszem, mert utálom. Ha utálom, akkor minek egyem? Egyébként én sem vagyok nyúl, sem pedig kecske, egyenek azok füvet.
2019. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az emberek idegenkednek tőle, csak egyes emberek!

Nem ízlik nekik és kész, ezen nem lehet vitatkozni, ízlések és pofonok...

Én minden vizilétformától undorodom, más meg komoly pénzeket fizet a "tenger gyümölcseiért" és akkor mi van?

2019. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért, idegenkednek?
2019. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Elég gyerekes dolog nem szeretni a zöldséget. Találni kell olyan fajtát, vagy olyan elkészítési módot, fűszerezést, ami ízlik. Létfontosságú ételcsoport, zöldségek nélkül nincs rendes emésztés. Aki nem szereti, az majd kénytelen lesz szeretni helyette a civilizációs betegségeket.
2019. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Az ízlés nem genetikailag meghatározott, hanem tanult. Egészen kis korban ivódik belénk. Ugyanúgy mint ahogyan a kisfiúk kardot kapnak, kék ruhát, nekik ez a természetes, a kislányok babát, meg rózsaszín cuccot.

Elődeinknél meg a húst hússal volt a szokás, az miből adódott, nem tudom.

Sokan úgy hiszik, hogy a középkori urak a kifűtetlen váraktól, palotáktól voltak köszvényesek, de annak semmi köze a köszvényhez. Sok-sok zsíros húst ettek.

A cselédségre meg azt mondhatnánk, hogy egészségesen táplálkoztak, mert ők ették a sok zöldséget.

Ez sem igaz egészében, de arányaiban tényleg több zöldség volt a szegények ételében, mint hús.


Nehéz ezeken túllépni. Van, aki meg semmi húst nem eszik, csak zöldséget, gyümölcsöt. Sajnálja az állatokat.

Azokat, amelyek meg sem születnének, ha nem akarnánk megenni. De hát a sárgarépa sem maga kérte az életet, az is csak azért lesz, mert enni akarjuk szegényt.


Indiában egész életfilozófia épül a vegetáriánus étkezés köré, mint ahogyan ott a joga sem csak a testgyakorlás.


Egyik embernek nem étel a zöldség, másik megveti a húst.

2019. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Idegenkednek?

Szerintem nem! Egyes emberek válogatnak, de a többség szereti a zöldségeket és a gyümölcsöket.

2019. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

„Miért? Idegenkednek?


Szerintem nem! Egyes emberek válogatnak, de a többség szereti a zöldségeket és a gyümölcsöket.”


Ez így van. Sokan szilvával, barackkal, esetleg körtével kezdik a napot. Vannak akik keverik is. Fő az egészség

2019. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyers zoldsegektol vagy savas gyumolcsoktol rosszul leszek.

Meghalnek ha nyers paprikat kellene ennem annyira utalom.

De brokkolit, kelbimbot, banant barmikor barmennyit megeszek.

2019. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én imádom gyümölcsöt,epret,málnát szedret,szölöt,dinnyét banánt,mandarint.és mostanában rá szoktam cukorfalat paradicsoma.no meg az uborka.
2019. júl. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!