Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Görcsölhet a has gyümölcsöktől?

Görcsölhet a has gyümölcsöktől?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon hasfájós voltam, de mióta kiderült, hogy laktózintoleranciám van még jobban eldurvult. Szerintem tejallergiám is van, ezért csak növényi tejeket ittam már 3-4 hónapja.


Szóval amióta tejre "diétázok" bármilyen gyümölcsöt eszek még jobban fáj a hasam, mintha tejet innék.

Néhány zöldséget is kerülnöm kell, de ez mindig is így volt.

Csípőset egyáltalán nem eszek, mert attól is minimum 2 napig beteg lennék.


A háziorvosom azt mondta, hogy a véreredményem alapján nincs a testemben gyulladás, mégis minden alkalommal megnyomkodja a hasam és mondja, hogy igen, az egész bélrendszerem és a gyomrom gyulladásban van. Voltam 2x tükrözésen és semmi. :(

Aztán a házidoki mondta, h nőgyógyászati probléma is lehet... oké, ki is derült, hogy lehet gond... Na de minden gyümölcsevéskor jobban görcsölök, mint amikor megjön. Pedig az se piskóta!

Volt már így valaki rajtam kívül?



2019. ápr. 15. 16:27
 1/6 anonim válasza:
Próbáld meg úgy, hogy meghámozod mielőtt megeszed.
2019. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a gyomrod nem bírja annyira a gyümölcscukrot. Nekem is görcsöl kvázi az összes olyan gyümölcstől a gyomrom amit próbáltam (három félére alapból allergiás vagyok-viszket a torkom, köhögök, fulladok), a többi meg hasi görcsök és rohanás wcre hasmenéssel fél-1 órán belül elfogyasztás után. Szóval én teljesen leálltam a gyümölcsevéssel. Ezzel együtt váltottam életmódot is. Azóta minden oké.
2019. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem van, hogy negyed óra se kell... Én is most próbálok életmódot váltani, csak furcsa, hogy mindenhol azt hallani, mennyire fontos a gyümölcs evés... Egyes embereknek meg pont, hogy ártalmas. Semmilyen tápanyag nem tud felszívódni így, mert hónapok óta bármit eszek megy a hasam. Az elmúlt pár évben 3x voltam kórházban kiszáradással összeköthető dolgok miatt, pedig annyira nem iszok keveset.. Csirkén és rizsen fogok élni azt hiszem..
2019. ápr. 16. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél hónapja váltottam. Betegségek és fogyási célzattal, és nyilván hogy valamennyire javítsam az egészségemet.

Leálltam a gyümölcsökkel fenti problémám miatt, fehérlisztes cuccokkal, már régebben a fehér rizsről is, bár semmilyen rizst nem eszek-mert rájöttem, hogy nekem az nem ízlik. Sokkal kevesebb cukor, és étolaj helyett kókuszzsírral sütök. Ez nekem meghozta a megváltást, és azóta rendbe jött az emésztésem, gyanítom, hogy az étolaj is ludas volt. És nem mellesleg 6,7kgt le is dobtam eddig, plusz tök sok energiám lett. Régebben folyton álmos és fáradt voltam egész nap. Amióta LCHF diétán vagyok, mintha kicseréltek volna:)

2019. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De érdekes, erre nem is gondoltam, hogy a rizs is lehet. Abból nagyon sokat meg tudok enni, én imádom... és az étolaj, hát van itthon egy nagy vödör kókuszzsír, de alig nyúltam eddig hozzá. Ezen is változtatnom kell. Én hízni akarok, nekem az nem megy egyszerűen..

Általános iskolás biosz órán azt mondta a tanárnő, hogy az étel amit ma megeszel, jó esetben 2-3 nap, mire kijön. Na hát nálam ez max 2-6 óra. Bármilyen étel. :( Gusztustalan, de ez 100%, hogy így van. Mondjuk gondolom nem minden része egyszerre szívódik fel. Valami csak életben tart még :D De csak fogyok és fogyok.

2019. ápr. 16. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:

én se tudom megemészteni a gyümölcsöt, ha eszek, másnap migrénem van és fáj a gyomrom.


gluténra, élesztőre gyengén pozitív lett az ételérzékenység tesztem.


Nézd, nyilván így fórumon nehéz kitalálni az okokat, mert nem vagyunk orvosok és sok minden lehet, de a gyümölcsök tele vannak cukorral, szóval ha gyulladás van beleidben, akkor irritálni fogja.


Nálam is ez van, de hogy eleve problémám van a gyümölccsel vagy már emésztési problémáim miatt alakult ki, azt nem tudom.


szóval lehet, hogy:

-már gyulladtak a beleid, és irritálja a gyümölcssukor

-veleszületett bajod van, pl: fruktóz intolenrancia

-hisztamin intoleranciád van, emiatt sok a gyomorsavad, és a savas gyümölcsöktől még rosszabb lesz


egyébként én akkor voltam a legrosszabbul, amikor elhagytam a glutént, tejtermékeket és ezzel párhuzamosan sok gyümölcsöt, húst kezdtem enni

2019. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!