Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » 5 főre miből mennyi kell egy...

5 főre miből mennyi kell egy hónapra?

Figyelt kérdés

3 kamaszgyerek, 2 felnőtt. Nincs allergiás, nem tart senki diétát, eszünk mindent.

Eddig hetente volt egy nagyobb bevásárlás, naponta meg tudtuk venni, ami pluszban kell.

Most egyre több helyről hallom, hogy idő kérdése, mikor lesz kijárási tilalom. Akkor csak helyben tudunk vásárolni, a kisboltból. Eddig is drága volt, a minőség pedig kritikán aluli. Ha csak itt tudunk vásárolni, az olyan, mintha nem lenne bolt.

Külön nehézség, hogy napok óta úgy kell vadászni a boltokban az alap élelmiszereket, hogy a napi étkezés meglegyen.

Most eldöntöttem, hogy ha a napom rámegy, akkor is addig járom a boltokat, amíg egy hónapra bőven elég ételt össze tudunk vadászni.



2020. márc. 20. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Hagyjuk mar...

kijarasi tilalom NEM LESZ

Kijarasi korlatozas lesz, azaz boltba nyugodtan mehetsz.

Napokon belul be is jelentik. Nem kell vasarolni orulten, nyugodtan mehetsz majd boltba barmikor.

2020. márc. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Az első igazat írt. Azt, hogy egy hónapra mennyi kell, csak te tudhatod. Mi eddig is havonta egyszer vásároltuk be a tárolható élelmiszereket, amit lehet, lefagyasztottunk. Kenyeret is itthon sütök. Hó közben csak ritkán mentünk boltba. Többnyire akkor, ha akciós volt valami, amire szükségünk volt.
2020. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt a dilemma, kicsit kacifantos és idő igényes, de én megnéztem az elmúlt két hétben miket ettünk, mit főztem és mennyi hozzávalóból. Nagyjából emlékszem rá.


Az volt a kiindulási alap, megterveztem a következő két heti menüt, kB azokat vettem olyan mennyiségben.


De amúgy ne izgulj, ha kijarasi tilalom lesz, akkor is mehetsz majd boltba, patikába. Éhen halni nem fogtok.

2020. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem ez hasznos.

2020. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt CSAK TE tudod megmondani, mert minden családnak mások az étkezési szokásai meg más mennyiségeket fogyaztanak.


Ha azt írom, hogy nálunk (2 felnött, illetve két egyetemista "fiúgyerek") esetében havonta 1 kg liszt és 1 kg cukor fogy, emellett húst illetve húskészítményt egyáltalán nem foygasztunk, akkor a legtöbben ledöbbennek, hogy ezt hogy lehet megoldani.

Ha azt írom, hogy egy kg zöldségböl négyen jóllakunk, akkor is.


Ha a húgomékat veszem alapul - azonos összetételü család -, ök hetente 2-5 kg lisztet, 3-4 kg cukrot fogyasztanak, naponta legalább 1-1,5 kg húst, zöldségeket nem esznek, viszont napi 1 kg rizs, tészta, 2-2,5 kg krumpli simán elfogy.


Szóval elöször a saját étkezési szokásaitokat és a megszokott mennyiségeket kellene kideríteni, utána ennek alapján tudsz elöre vásárolni.


Egyébként én egy-két hetente egyszer megyek bevásárolni, nem naponta.

2020. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hétnél többre én semmiképp nem vásárolnék be. Felesleges.
2020. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne vásárolj be egy hónapra öt embernek. Lehet hogy lesz kijárási tilalom, de az nem azt jelenti hogy tilos lesz kimenni a házból. Franciaországban is kijárási tilalom van, de ha valóban dolgod van odakint (dolgozol, boltba mész, még akkor is ha testedzés jelleggel sétálsz) az kivételnek számít. Eddig az érintett országok közül egyikben sem fordult elő hogy ne lehetne boltba menni. Még Olaszországban sincs ekkora hisztéria, csak sorban állnak a bolt előtt hogy ne menjen be egyszerre száz ember.

Pont azért nincsen elég élelmiszer a boltokban, mert mindenki bevásárol hónapokra való kaját, és nem győzik elég gyorsan kirakni az árufeltöltők. Két hétre vásárolj max, és lehetőleg azt se egy helyen, ne vásárold fel sehol a teljes készletet. Én egész héten, több különböző üzletben nem kaptam tojást, egy ázsiai kisboltban tudtam csak beszerezni, mert egyesek árutöltéskor polconként veszik a tojást ahol lakom. Ez egy öngerjesztő pánik.

2020. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7:

Pont azért akarok tartalékot, mert nálunk még mindig az a helyzet, hogy raklap számra viszik az öregek. Kertes házban elfér...

Csak mire munka után menni tudok vásárolni, már semmi sincs! Már a helyi kisboltban sem.

1000 ft a banán, 300 ft egy kiló liszt, már ha van. Egy hónapja nem kapok élesztőt. Ott tartunk, hogy eszünk, amit kapunk, már meg se tervezem a heti menüt. Így viszont sokkal nagyobb kiadás.


Ráadásul most adtam át az összes lisztünket egy anyukának, akinek a kislánya súlyos étel allergiás. (Dió, mogyoró) Ő csak azt eheti, ami otthon, ellenőrzött körülmények között készül.


Most volt két nap pihenőm. Elkezdtem felásni a kertet, meg nyúl ólat eszkábálunk. Ez van.


Nem az a célom, hogy egy évre feltankoljak, meg kifosszam a tescot. De kénytelen vagyok valamit enni adni a családnak. Arra pedig nem számíthatok, hogy lemegyek a boltba, és lesz, amit venni akarok.

2020. márc. 26. 07:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Írd le azt 1 napi étkezéseteket és akkor tudok segíteni.

Mennyi idősek a gyerekek az is fontos de a legjobban az 1-2 napi étkezés.

2020. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!