Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit gondolsz, az alábbiak...

Mit gondolsz, az alábbiak közül melyik a LEGROSSZABB üzlethálózat?

Figyelt kérdés

Amikor kiválasztod a megfelelő opciót, kérlek, ne csak egy részletet ragadj ki belőle, hanem komplexen nézd a láncolatokat és azokat végiggondolva válaszolj! A teljesség igénye nélkül leírok pár dolgot, ami fontos lehet, amikor megjelölöd a válaszod:

- átlagos árak

- a kapható termékek minősége

- sajátmárkás termékek színvonala és ára

- akciós termékek elérhetősége

- akciós újságok szerkesztése, azok felépítése, átláthatósága

- üzletek higiéniája, beleértve a koszt, a szagokat és az esetleges rohadó termékeket stb.

- eladók, pénztárosok képzettsége, gyorsasága

- eladók, pénztárosok személyi jellemzői: mennyire "kedvesek"

- a boltok elérhetősége

- ...


Előre is nagyon köszönöm a válaszod!


Valójában sokkal inkább az lenne a kérdésem, hogy milyen sorrendet tudsz felállítani ezen láncolatok között, de sorrendi skálás kérdést nem tudok feltenni. Ha esetleg kifejtenék válaszod kommentben, akkor külön öröm lenne nekem, ha felvázolnád a te magad sorrendjét az alábbi módon:

1. Legjobb, 2. 2. legjobb, stb.

Ha megoldható, ne legyen egy sorszám mellett két láncolat. Előre is nagyon köszönöm; nagyon sokat segítesz vele, mert nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy az emberek átlagosan hogy látják ezeket a láncolatokat.



2020. júl. 19. 08:57
A kérdező szavazást indított:
Spar / Interspar
Auchan
Tesco
Lidl
Aldi
CBA
Penny
81 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Sparba/tescoba járok inkább, (könnyebben elérhető nekem) gyakorlatban tiszta, sokféle termékkel, akciókkal, relative gyors a fizetés, nyilván silány minőséget is lehet kapni, de ez mindenhol előfordul.


Penny: Nem rossz, itt is elég sok minden kapni, viszont gyakorlatilag a fél életemet ott töltöm a sorban valahányszor vásárolok ott.


Coop: Azt mondom hogy ez sem rossz, kicsi üzletek de van húspult is pl, fornetti, mondjuk a zöldség/gyümölcs elég gyakran silány minőségű. A kenyér pl viszont remek.


Aldi/lidl: Nem rossz, bár nem gyakran járok oda, messze van tőlem.

2020. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Mi Sparba járunk, mert az van közel. A Tesco-t nem szeretem. Lidl-ben még nem voltam, habár van nálunk, csak kiesik az útvonalból. Penny elmegy. A többit nem ismerem.
2020. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

TESCO: full koszos,drága minden,az eladók pedig elveszik az életkedvet 10/2


PENNY: minden olcsó,aránylag tiszta,az eladókkal nincs semmi baj,de a pékáruk kukába valóak

10/6


Aldi/lidl: szinte mindegyik ugyanaz,aránylag tiszták,a pékáruk a legjobbak,de vmiért elkerüljük 10/7


SPAR: mi oda szoktunk járni,az eladók kedvesek/segítőkészek,a pékáruk is jók,az árak is megfelelőek 10/9


AUCHAN:a környékünkben nincsen,de tapasztalat van vele...

Nagyon lerobbant,sokat drágult,annyira nem is tiszta

10/4


CBA: a reklámjai nevetségesek,úgy összességében elmegy...

10/6


Nekem tehát a TESCO a legrosszabb,a SPAR a legjobb.

2020. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

CBA: csótányt is láttam nem egyszer, az eladók megvonták a vállukat, mikor szóltam.

A zöldségek, gyümölcsök legtöbbször rohadnak.

Nagy a drágaság sokszor.


Mutyi van mögötte.


Ez a legrosszabb.

2020. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Cba, nálunk már nincs is.

Akkor Penny ÉS Coop. De legyen fél ezrelékkel előbb a coop

(de tök jó, hogy már nem bevásárlóközpontnak nevezed őket :) )

2020. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, szerinted eddig hányan fogták fel, hogy mi a kérdés? :))
2020. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

6. Tesco (magasan)

Zöldségek vagy csúnyák, vagy már reggel 8kor nincs semmi. Hús gusztustalan. Polcok nincsenek feltöltve, kosz van és rendetlenség. Dolgozók minősíthetetlenek. Sajátmárkás termékek borzasztóak.


5. Penny

Nem nagyon járok, mert kiesik, de mikor voltam nem tetszettek itt sem a zöldségek, és mindig nagy volt a sor.


4. CBA

Drágának találom, bár a hús mindig szép. Eladók normálisak, zöldségek szépek.


3. Aldi

Szeretem a saját márkás termékeiket, eladók normálisak, zöldségek szépek, de sokszor hiánycikkekbe futok.


2. Spar

Igazából nem tudok dönteni a Spar és a Lidl között, mindegyik a kedvencem, talán Lidl hajszálnyit jobb. Jó, hogy van húspult, szép húsokkal. Zöldségek, gyümölcsök szépek, folyamatosan ellenőrzik őket. Sajátmárkás termékekből vannak jók. Árak lehetnének alacsonyabbak. Eladók nagyon kedvesek.


1. Lidl

Imádom a sajátmárkás termékeiket, ritka a hiánycikk, zöldségek, gyümölcsök szépek. Korrektek az árak. Eladók rendesek, ha 3 embernél több áll a sorban, már nyitják is az újat, sosem szoktam sokat sorban állni.

2020. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nálunk nincs Auchan, szóval arról nem tudok véleményt mondani:)
2020. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, tanulságosak!

És igen, igyekszem tanulni a hibáimból, ezért írtam a láncolat kifejezést.


Ami az én véleményemet illeti (most a negatív dolgokra fókuszálok, minthogy az van terítéken):

-------------------------------

SPAR:

Hiába széles a választék, magas árfekvésüek. Ami viszont nagyon visszatetszést keltő a szememben, hogy a Spar/Interspar/City Spar (vagy mi a neve) kihasználja a fogyasztó jóhiszeműségét. A prospektusok az Intersparra érvényesek, és amikor egy sima Sparba megyek, akkor megvonják a vállukat, hogy Sorry, de mi Spar vagyunk, nem Interspar. Kicsit, mintha a fgyasztó megtévesztése fennállna. Ugyanakkor szimpatikus az önkiszolgáló kassza, ami persze nem mindig van a helyzet magaslatán. A higiéna közepes.


Penny:

Általános értelemben véve nem túl drága, és elég sok helyen is fellelhetők, de a pénztárosok igen lagymatagok. Amikor 10 vevő van, akkor kapcsol a pénztáros, hogy hívni kellene egy másikat, amely másik még bekap egy kávét és egy krémes, és csak 5p után hajlandó megjelenni, amikor már lehetőleg közel dupla akkora a sor. A higiénia közepes, akciók legtöbbje rendben van.


TESCO:

A Tesconak nagy az alapterülete (ne az Expresszre gondoljunk), és aránylag könnyen elérhető, hisz azért az Auchannel ellentétben több van frekventált helyen. Jó, hogy van önkiszolgáló kassza és az eladók egyenöltözékük miatt itt a legelfogadottabbak. Ugyanakkor a Tesco sajátmárjókás termékeinek minősége talán a legrosszabb az összes láncolatéból. Alapvetően akció nélkül nem nagyon vásárlok, mert nem éri meg nekem. Higiéniája változó, de hallottam már rémtörténeteket (pl.: a kenyér esete).


Aldi:

Nagy előnyük, hogy az eladók (pénztárosok) jól képzettek, így gyorsan pörög a fizetés, de alapvetően elég távolságtartók, mogorvák. Alapvetően meg vagyok elégedve a higiéniával, de az Aldi-árak, amiről a reklám szól, már kevésbé. Nevetségesnek tartom, amikor 229Ft-os terméket leárazzák 219Ft-ra és a 149Ft-osat 139-re. A csúcs az volt, amikor a bacont árazták le, talán 779Ft-ról 775Ft-ra... Van pofájuk... Elég sokmindent megengednek maguknak, a prospektusuk használhatatlan, megtévesztő... Emellett nem szimpatikus, hogy nincs csemegepult.


CBA:

Kezdjük ott, hogy méretes CBA alig-alig fellelhető. Általános jelenség, hogy az akciós hagyma/krumpli egy jelentős része rohadásnak indult és rendszeresen valami nem túl kellemes illat van a boltban, azaz higiénia kritikán aluli. Az akciós termékek nem mindig elérhetők, lassú a kiszolgálás, a pénztárosok irdalmatlan lassúak. S persze nincs önkiszolgáló kassza, ami pedig eszenciális lenne... A bolt nincs megfelelően kiépítve, gyakran áll a sor, s múltkor a húsnál 20 percet (nem sarkítok) vártam arra, hogy megvehessem a karajt. A húsárújuk akciói kifejezetten jó, de alapvetően meglehetősen drága a bolt. Amit ott akciósan beszerzek, máshol alapáron teszem. A zsömle fél év alatt 18Ft-ról 29Ft-ra kissé meredek. Az eladók emellett még mogorvák is.


Lidl:

Viszonylag nehezen elérhető az üzlet. Sokak dícsérték, ezért az utóbbi időben elkezdtem járni oda is. A tejük finom és olcsó (aránylag), de alapvetően nem vagyok elájulva. Nem rosszabbak, de semmiben nem is olyan hű de jók. Nincs nagy választék, nincs önkiszolgáló kassza sem, a higiéniát közepesnek találom.


Auchan:

Számomra az Auchan egy kuriózum, olyan ritka. Egyáltalán nem elérhető, s e tekintetben lényegében a CBA-val magasan viszik a prímet. Nagy területűek, így nagy a választék, de hiába, ha nem jutok el oda. Természetesen ott is megvan a személyzetis probléma és a higiénia sem tökéletes. Az akciók egy része ül, de hiába, ha nem lehet kihasználni. Ha nincs valami extra dolog, ami csak ott megoldható, eszembe nem jut odamenni.


Így tehát az én szubjektív sorrendem:

--------------------------------------

1. Penny

2. Spar

3. Tesco

4. ALDI

5. Lidl

6. Auchan

7. CBA

-------------------

E sorrend ne befolyásoljon titeket. Lehet ezekkel vitatkozni, hisz ennek megítélése szubjektív!

2020. júl. 19. 12:07
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
CBA. De cak mert coop nincs a listán-
2020. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!