Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme a Tesco házhozszáll...

Mi értelme a Tesco házhozszállításnak?

Figyelt kérdés
Csak azon a környéken működik ahol a bolt van. De oda az ott lakók el tudnak menni eleve. 30km-re miért nem éri meg nekik elvinni a cuccot? Aki messzebb lakik, az inkább igénybe venné a házhozszállítást.

2020. júl. 23. 18:54
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

"Ha nekik ez megéri ilyen kicsiben"

Magánemberek nem csak azzal töltik az életüket, ami anyagilag megéri nekik. Aki szeret vasarolgatni, az időnként akkor is bepattan az autójába, ha úgy több lesz a szállítási költsége, mint amennyiért házhoz szallittathatna az árut.

2020. okt. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
81%

Auchanban pl van országos házhozszállítás, akkor onnan kell rendelni.

A tescoban nem a kiszállítás miatt van készlethiány, alapból csökken a kínálatuk, ezért rebesgetik a kivonulást is.

2020. okt. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
77%

"Ahová meg szállít, igen problémásan: magas szállítási díj"

miből gondolod hogy az isten háta mögé nem lenne magas szállítási díj? miből gondolod hogy pont emiatt nem rendelnének házhoz az ott lakó emberek? az ilyen kis települések lakói nem a vastag pénztárcájukról híresek

2020. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Az egészben ott az ellentmondás: nagyobb városokban, ahol akár több Tesco üzlet is van, ott elérhető a kiszállítás, holott a lakosság eleve könnyen el tud menni vásárolni. Ott ahol nincs Tesco ott nincs kiszállítás sem. Na ennek nincs értelme. A legközelebbi Tesco-k hozzám 14, 16 és 19 km-re vannak. Ennek ellenére nem elérhető a kiszállítás, ami szerintem gáz.
2020. okt. 10. 17:51
 35/45 anonim ***** válasza:
84%
Akkor indíts be te egy házhoz szállítási vállalkozást. Ha igazad van, nyereséges lesz, ha meg nem, legalább megérted, hogy miért nem csinálja a teszko.
2020. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
87%

1. Városon belül nem sok plusz költség a házhozszállítás.

2. Városon belül sok embernek van igénye a házhozszállításra.

3. Egy-egy külsö településen csak kevés (5-10-20) ember venné igénybe ezt a szolgáltatást, ami nem igazán jelentös.

4. Egy-egy településre kiszállítani 20-50 kg árut nem éri meg, mert az üzemanyagköltség, a jármü fenntartási költsége sokkal több nekik, mint ami a haszon lenne.

2020. okt. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
87%

"A legközelebbi Tesco-k hozzám 14, 16 és 19 km-re vannak. Ennek ellenére nem elérhető a kiszállítás"

amint már korábban is írtam: nem minden üzletben csinálnak házhozszállítást. ugyanúgy ahogy azon se lehet felháborodni, ha a közeli tescoban nincs friss hal, pedig hát itt van az üzlet, miert nincs benne hal. de ha nincs halpult, nincs friss hal. a házhozszállítás ugyanez. ha a hozzád közeli 3 tesco egyikében sincs kialakítva az infrastruktúra, akkor hiába van ott mind a 3 üzlet, nem szállítanak házhoz.

az én üzletem közelében legalább kettő, sokkal nagyobb üzlet is van, mégis a mi kis üzletünk szolgálja ki a fél megyét, meg a szomszéd megyének egy részét is. mert nálunk ki van alakítva az infrastruktúra, a nagy üzletekben meg nincs.

2020. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
64%

32-es, Az Auchan nem alternatíva vidéken: nem fővárosi viszonylatban a GLS-sel szállít, aminek szállítási díja egységesen 990 Ft.

De pl. hűtést nem igénylő árucikkeket szállítanak, de pl. tartós tejet, ásványvizet sem.

Rosszul tudom?


33-as, az Isten háta mögé nem szállít a Tesco, csak ahol a pap ugrál, és még az is magas.

900-1200 Ft rendelési értéktől függetlenül, miközben a meglévő más üzletláncok ingyenes szállítanak bizonyos rendelési értékhatár felett, pl. Auchan, Spar, Kifli.


35-ös, Neked fogalmad sincs, mi kell egy ilyen nyereséges beindításához.


36-os, azért kellene kisebb településekre magas rendelési minimumot bevezetni, pl. hogy 60000 Ft felett díjmentes a kiszállítás.


Kérdező, jól írod, jogosak az elvárásaid. Én egy olyan nagyvárosban élek, ahol a város másik végén van a Tesco, és mióta magas rendelési értékeknél sem díjmentes a kiszállítás, nem rendelek tőlük. Pláne hogy bevezették a súlykorlátot.

2020. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
83%

"35-ös, Neked fogalmad sincs, mi kell egy ilyen nyereséges beindításához."

Nem is nekem kell, hogy fogalmam legyen róla.

2020. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
35%

38-as voltam.

Hú, de értelmes itt a nagy többség. Ha már normális, logikus válaszra nem futja, bosszúból lepontozzák az embert.

Vigyétek le 0-ra, ha az Titeket boldogít. :)

Nektek nem házhozszállítás kellene, hanem Rákosi-féle jegyrendszer, hogy kopogjon a szemetek az éhségtől.

Szolgalelkű birka népség.

2020. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!