Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme az önkiszolgálló...

Mi értelme az önkiszolgálló kasszáknak?

Figyelt kérdés

Az önkiszolgálló kasszáknál is hosszú sor áll pl. a tesco-ban. Tétlenül állnak az emberek, mindenki csak vár egy segítőre, hogy mit hogyan kell csinálni.

Érthetetlen számomra, hogy a pénztáros munkáját miért akarják a vásárlókra hárítani. Kinek jó ez? Létszámcsökkentés + áll a sor órákig, lassul az egész vásárlási folyamat, ezzel csökken az áruház szinvonala. Valaki nagyon meggazdagodik ezen nem?


2019. júl. 12. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%
Aki még nincs 18 éves könnyen szerezhet alkoholt. Egyébként az lenne a lényege hogy gyorsabban végeznél, nem kell sorba állni meg masokra várni csak magadnak gyorsba intezed. De hó elején annyira mindegy mert fullon van az áruház.
2019. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
92%

Pedig jó és hasznos, ráadásul 40-esnél nagyobb IQ-val nem nagy mutatvány használni.


Ami valóban gáz, hogy alkoholt nem enged venni, és pontosan kell tudni a pékáru nevét.


Én 10-ből 9X csak azt használom.

2019. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
megspórolják rajta a pénztárosokat. én utálom, nem eseik jól hogy az ő munkájukat is én vagyok köteles végezni mert csúcsidőn kívül minden kiskosarast ezekhez irányítanak
2019. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Hosszú sor áll az előtt a kalitka előtt, hogy van 8 önkiszolgáló pénztár, de azt oszd el 8-cal, máris rövidebb, 1-1 pénztárra csak 1-2 ember jut, így még ha bénáznak is, és kétszer annyi időt töltenek ott, akkor is gyorsabban fogy a sor.

Ha nem is spórolnak meg 8 pénztárost, mert olyan gyorsan nem haladnak maguktól az emberek, meg ugye oda is kell valami felügyelő, akkor is, legalább 4 pénztáros műszakonként, az legalább 8 ember mínusz a cégnek!

Rengeteget lehet ezen spórolni!

Vagy ott van az a kézi pittyegő szar, amit hurcolhatsz magaddal, és egyből olvashatod le a vonalkódot.

Azzal nem a pénztáros munkáját tolják rád? Dehogynem.

Ha van egy 5 méteres sor, és mindenkinek csak ki kell másolni abból a hülyeségből az összeget, töredéke idő alatt lepörög a sor, tehát 2 kassza már be is zárhat, mert a többi is elbírja.


"Valaki nagyon meggazdagodik ezen nem?"

De. Volt '90-ben egy rendszerváltás, akkor beköszöntött hozzánk a piacgazdaság, meg a kapitalizmus.

Ebben a gazdasági berendezkedésben előfordul, hogy a tőkések gyarapodni akarnak.... néha.

2019. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet könnyebben alkoholt venni, mert ha alkoholt húzol le a gépen be kell ütnie az eladónak egy kódot, hogy te elmúltál 18... Legalábbis Prágában így van.
2019. júl. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Idővel megtanulják használni a tömegek is, ezért hosszú távon bőven megéri az áruháznak.
2019. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a tömeg, nyilván ott is hosszú sor fog állni, ebben mi a fura? Ellenben az a hosszú sor nem egy kasszára vár, hanem 4-8 önkiszolgáló között oszlik el. Vagyis bőven gyorsabb a rendszer még akkor is, ha egy vásárló alapból lassabb, mint egy kasszás.

Plusz ha csak egy-két emberrel kevesebbet kell műszakonként foglalkoztatni, azzal is nyer az áruház. Elvégre komoly részben pont azért tudnak olcsók lenni a nagyáruházak, mert területarányosan sokkal kevesebb emberrel is képesek működni egy kisbolthoz képest, vagyis minél kevesebb pénz megy a dolgozók bérére (ami egy üzlet kiadásának igen jelentős hányadát teszi ki), annál többetehet más dolgokra fordítani. Akciókra, reklámokra, stb.

Ergo mindenki nyer rajta.

2019. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Aki még nincs 18 éves könnyen szerezhet alkoholt"

Dehogy szerezhet! Olyan büntetést sóznának a nyakába annak az áruháznak, ami ilyen könnyen kijátszható rendszert üzemeltet, hogy attól koldulna!

Ha olyan termékről van szó, akkor azt külön engedélyeztetni kell, hiába önkiszolgáló. Speciel ha alkoholt akarsz venni, akkor amint eljutnál a fizetésig, szünetelteti a tranzakciót a rendszer és a tetején egy lámpa jelzi a dolgozóknak, hogy beavatkozás szükséges. Ez esetben egy életkorellenőrzés utáni engedélyezés.

2019. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Introvertált embereknek tökéletes megoldás, nem kell a kasszással bájologni.

Én azért is szeretem, mert amikor felgyűlik az apró, oda szoktam beszórni egyszerre több kilót. Ezzel királyul fel tudom idegesíteni a mögöttem állókat, gúvadt szemmel nézik a begördülő huszasokat. De mégis hol tudnám még beváltani őket?!

2019. júl. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Csak az önkiszolgálót használom, a fenének van kedve várni, ráadásul így egyszerűbb nyomon követni, hogy tényleg annyiért viszi a kassza a cuccot, mint amennyiért kiírva van
2019. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!