Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme a Tesco házhozszáll...

Mi értelme a Tesco házhozszállításnak?

Figyelt kérdés
Csak azon a környéken működik ahol a bolt van. De oda az ott lakók el tudnak menni eleve. 30km-re miért nem éri meg nekik elvinni a cuccot? Aki messzebb lakik, az inkább igénybe venné a házhozszállítást.

2020. júl. 23. 18:54
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok előnye van a házhozszállításnak.

Italokból, tartós tejből, háztartási cuccokból (vagyis olyanokból, amikből pár darab is jelentős súlyt, vagy nagyságot tesz ki) nagyobb tételben szoktunk rendelni pár hetente, csak olyan élelmiszereket vásárolunk boltban, amiket jobb, ha látunk előtte, milyen minőségű, mielőtt megvennénk (kenyér, zöldség, gyümölcs, tojás, felvágott, sajt, hús stb.).

A mellett, hogy az említett cuccokat ne kelljen cipelni (még kocsival is, elvégre az utcától még odébb van a lakásajtó, és sokat kell lépcsőzni), az is hatalmas előny (még talán nagyobb is), hogy rengeteg időt meg lehet vele spórolni, és nem kell fél napot nagybevásárlással tölteni, hanem azt az időt hasznosabban is el lehet tölteni.

A kisebb településekre való kiszállítás hiánya valóban hátrány, amire lehetne valami megoldás, ugyanakkor a válaszokból kiderülnek sajnos az okok.

2021. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a tesconak van egy "tesco-doboz" nevü szolgáltatása, ezt oda szállítják, ahol NINCS tesco.
2021. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

42, mikor a kérdező feltette a kérdést, Doboz még nem volt :D


Egyébként a Doboznál sokkal szegényesebb a kínálat, nem csak amiatt, hogy semmilyen friss árut nem szállítanak ki, de még zöldség-gyümit sem (pedig a krumpli pl simán kibírná a postai dobozolást), de a szárazáru kínálat is sokkal szegényesebb.


Internethez nem értő anyósnak szoktam rendelni vidéki kis faluba, a Dobozzal is ugyanúgy a legközelebbi nagytescóban szedik össze a motyót, mint a rendes áruszállításnál (tehát ők szabolcsiak, a nyíregyi tescóból jön a cucc... simán mehetne rendes tescós kocsi is amúgy...). Anyós az aktuális reklámból nézi mindig, hogy ez akciós, ezt rendeljem, és a Dobozos online rendelésnél a fele nincs is fent az oldalon, csak drágább cuccok. Ami rejtély, mert a tesco saját márkás cuccok miért nem kerülnek fel...? Oké, hogy nincs minden márka, az a rendes pesti házhozszállításnál is úgy van, de a sajátjaik se, ez fura.


Szóval ez a Doboz ez tényleg nem jó semmi másra, minthogy a kisnyugdíjas faluból ne kelljen bebuszozzon a közeli nagyvárosba - de ugye pont ök azok, akik spórolnak, ha tudnak, szóval nekik se. Anyósom is tízből hatszor azt mondja, hogy hát ennél olcsóbb a faluban, inkább hazacipeli, mert neki számít az is, hogy 109 vagy 159 a liszt, ha 10-15 kilót rendelne.

Liszt, cukor, tartóstej, kávé - kb ezeket szoktam neki rendelni, más nem éri meg (ezek se mindig).

2021. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"Oké, hogy nincs minden márka, az a rendes pesti házhozszállításnál is úgy van, de a sajátjaik se, ez fura."

Nekem az is fura, hogy Pestre se lehet egy csomó mindent megrendelni, amit pedig amúgy miért ne lehetne? Pl. van egy olyan kategória, hogy "Ruházat", azon belül "Zoknik", és akkor van benne háromféle zokni... Valahogy nem tudom elképzelni, hogy csak háromféle zokni van a legközelebbi áruházukban, ahonnan összeszedik a megrendelést. Akkor már miért ne lehetne a többi féle közül is választani? Ugyanakkora munka lenne előkészíteni az árut akkor is, és még csak nagy helyet se foglal, olyan áru, nem mint pl. a vasalódeszka, vagy ilyesmi, amit gondolom, azért nem lehet rendelni, mert macera lenne berakni az autóba, oké.

2021. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
44, én se értem a dolgot, csak azért emeltem ki, hogy ha Dobozos verzióban rendelek, ott még annyi választék sincs. Fura.
2021. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!