Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » "tessék, mit adhatok?" falra...

"tessék, mit adhatok?" falra mászok ettől a kérdéstől ha ezt ajtó nyitás után 2 másodperccel mondja, te nem?

Figyelt kérdés

Bemegyek egy boldtba, étterembe, cukrászdába, pékségbe és mindenhol ahogy bel~ptem, az első mondad "tessék mit adhatok?" jobbik helyeken még előtte köszönnek is, de rögtön következik ez a mondat. Mit kell mondanom minden üzletben ez után, hát... "Oh még nem tudom hölgyem" de a 66.-nál (ma) már egy kicsit kiakasztatott ez a fajta szakmaiatlanság és picit volt egy kirohanásom és azt mondtam "még csak most jöttem be hölgyem. Honnan kellene tudnom, hogy mit szeretnék amikor azt sem tudom mit árul? Legyen szíves kérem legalább egy fél percet várni ezzel a kérdéssel és utána kérdezze meg. Tudja miért? Mert ezzel a siettetett kérdéssel azt érezteti velem, hogy a halálba küldene engem mert be mertem jönni az ön üzletébe miközben nyugodalmas filmezésében megzavarhattam. Kérem a jövőben figyeljen erre oda. Szóval kérnék egy Seven dayst. Köszönöm, legyen szép napja"


Pontosan ezen szavakat mondtam a huszonéves hölgynek. A hölgy szabadkozásba kezdett de nem kerekítettem ennek nagyobb ügyet.


Most mondjátok meg, nincs igazam?



2021. aug. 28. 07:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%

Erre mindig azt mondom: "körülnéznék előbb, köszi". Te bunkó voltál, nem kell így kiosztani senkit, ki vagy te?

Egyébként igazat adok abban, hogy nem kellene már a küszöbön lerohanni az embert hogy mit adhat.

2021. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
89%

Tehát, az az érzés hiányzik?

Amúgy minden rendben van a lelki világoddal? Teljes harmóniában vagy?


Szóval ott tartunk, hogy nem tudod elfogadni, hogy nem egy kommunikációs tréinget elvégzett eladóval találkozol egy kisboltban, ez a lényeg.

Kihangsúlyozod, hogy nem a supermarketről van szó, mivel ott a jobb helyeken kommunikációs trénigre küldik a dolgozókat, mert elég „bunkó” stilusban tudnak némelyek vissza válaszolni mikor már szakad a cérna. Valóban…

Egyáltalán mit gondolsz, hogy egy kisboltban olyan minőségű eladó legyen aki képes az alap” kérdező mondat után marketing tevékenységet folytatni egy egy termék mellett?

Tehát ahhoz hasonlítanád a szived szerint, mint pl a gyógyszertárakban fizetnek azért, hogy az eladó a kiemelt termékeiket ajánlja, sőt egy tesztelő ellenőrrel is ellenőriztetik, hogy a munkájukat helyes végzik. Ehhez a szinvonalhoz vagy szokva akkor NE vásárolj kis boltban, nem vagy rászorulva, keress másik boltot, ahol a tulajdonos szolgál kis neki érdeke, hogy még eladjon többet, mint amiért oda mentél.

egy jó tanács, hagyd sztem a kisboltokat, mert az eladó nem fognak megváltozni, vagy magad változtatod meg, hogy nem húzod fel magad mások viselkedésén. Lépj túl ezen, mert úgyis addig hergeled magad ezen, amig mindenhol ebbe a helyzetbe fogod magad találni.

Hiszen ahol a figyelmed ott az energia, minél többet rugozól azon amit nem kivánsz annál több hasonló helyzetben fogod magad találni.

Mi a megoldás?ű

Fogadd el, hogy ő ilyen a munkahelyén, ha nem tetszik ne menj kisboltokba, ha muszáj, akkor mikor bemész, vegyél egy mély levegőt fújd ki, és megnyugodva, kedvesen közöld, hogy még nézelődök,

további jó szórakozást !

2021. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%
Én esküszöm, hogy irigylem a Kérdezőt a “problémáiért” !
2021. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
92%

Qrvára bonyolítod a saját életed és ok nélkül marsz bele ártatlan emberekbe, akik csak a munkájukat végzik, visszaélve azzal, hogy nem küldhetnek el a p.csába, te kis törpecézár!


Normáliséknál ez tudod, hogy zajlik?

Bemész, köszönsz, ha tudod miért mentél akkor kinyögöd, megkapod, köszönsz, kimész.


Ha nem tudod mit akarsz, akkor a kérdésre “Köszönöm, még nézelődöm!”

3 szó és megoldva a gondod!


Ellenben te litániát nyomsz a boltban, utána kérdést írsz ki róla, majd újabb többszörös szófosás - most már írásban - akkor ki a nem 100-as?

2021. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint utcan, h "mi a helyzet" es meg se varja a valaszt. Ez ilyen alapmondat tee, ezt kell mondania, meg akkor is ha le se szrja. Es valoszinuleg szrik bele, teged se erdekelne a milliomodik utan.
2021. szept. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
31%
De én is kivagyok tőle!
2021. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
velem még egy tőlem idegen helyi coopban is eljátszották ezt, mert látta hogy idegen vagyok, nézelődöm, nem is nagyon tudtam mit mondani, megköszöntem, majd közöltem hogy körülnézek :D engem is úgy megütött mintha hozzámvágta volna hogy mit keresel itt, mit akarsz?! sokszor elképzeltem ezt a helyzetedet egy új kajás helyen ahol még először nézek szét étlapon, ott úgy képzeltem hogy elmondom őszintén először járok itt, de ha csak kisboltban vágják hozzám egyből, simán lerendezném egy csak körülnézek, köszönömmel
2021. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

27 "közöltem hogy körülnézek :D"


Ezt úgy írtad, mintha valami menő beszólást intéztél volna, de valójában ez rá a megfelelő reakció. Sőt, hidd el, erre a válaszra van felkészülve.


Majdnem olyan, mint Amerikában a "How are you?", amire még véletlenül se kezd el mesélni az életedet! :D

2021. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
6%

én se szeretem, de valljuk be, hogy az eladók, vendéglátásban dolgozók többsége nem az eszéről híres ebben az országban, így kár ezen fennakadni, főleg, ha a főnökük is idióta.


annyi eszük úgy sincs, h mondjuk udvarias köszönés után vár egy picit, aztán kérdezi meg.

mondd az agyhalott eladónak, hogy még körülnézel, aztán kész.

2021. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mi?
2021. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!