Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » "tessék, mit adhatok?" falra...

"tessék, mit adhatok?" falra mászok ettől a kérdéstől ha ezt ajtó nyitás után 2 másodperccel mondja, te nem?

Figyelt kérdés

Bemegyek egy boldtba, étterembe, cukrászdába, pékségbe és mindenhol ahogy bel~ptem, az első mondad "tessék mit adhatok?" jobbik helyeken még előtte köszönnek is, de rögtön következik ez a mondat. Mit kell mondanom minden üzletben ez után, hát... "Oh még nem tudom hölgyem" de a 66.-nál (ma) már egy kicsit kiakasztatott ez a fajta szakmaiatlanság és picit volt egy kirohanásom és azt mondtam "még csak most jöttem be hölgyem. Honnan kellene tudnom, hogy mit szeretnék amikor azt sem tudom mit árul? Legyen szíves kérem legalább egy fél percet várni ezzel a kérdéssel és utána kérdezze meg. Tudja miért? Mert ezzel a siettetett kérdéssel azt érezteti velem, hogy a halálba küldene engem mert be mertem jönni az ön üzletébe miközben nyugodalmas filmezésében megzavarhattam. Kérem a jövőben figyeljen erre oda. Szóval kérnék egy Seven dayst. Köszönöm, legyen szép napja"


Pontosan ezen szavakat mondtam a huszonéves hölgynek. A hölgy szabadkozásba kezdett de nem kerekítettem ennek nagyobb ügyet.


Most mondjátok meg, nincs igazam?



2021. aug. 28. 07:04
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
94%

Itt a probléma mindig a kérdezővel van, és ez nem megvédés!!!


Ime egy gyakorlati példa:

Szituáció: információs nincs a helyén, /dolga van máshol/

Türelmetlen vásároló tombol, hol van a xy, mert neki nincs türelme várni a 3 gyerek kint a kocsiban egyedül. Mindez tombolva.


Minden mondat amit leirsz téged jellemez, hogyan viszonyulsz az emberekhez.

Mire számítasz, hogy majd azt irják, hogy igen igazad van, ezt szeretnéd, a válaszolók 80% biztosan nem fogja azt irni.


Ha Te lennél a napi köszöngető, az OBi árúházban az eladók az osztályokról egész nap köszöngetni kell egy pultban a vásárlóknak, a pulfeltöltés helyett, eltudom képzelni, hogy a hasonló emberek miatt akiknek hiányzik az életükből egy kis szeretet, kedvesség, és ezt napi szinten vissza akarják kapni az eladóktól.


Azt várják el mindenhol, hogy 3x körbe keringjék öket, hajbókolva stb stb.


Hévizi információs hölgynek egy ideges látogató 1m-ről a szemébe kapott idegességében, mert nem úgy történtek a dolgok ahogyan ő akarta a méteres körmeivel, kárt okozva neki.



Alaphelyzet: Ha valaki úgy érkezik valahová, hogy eleve már nem rendezettek a dolgai akkor természetesen mindig MÁS lesz a hibás.


Ha valaki harmóniában van önmagával, bármilyen "probléma" érkezzen az életébe biztosan nem a fenti módon fog reagálni.

2021. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, megmondjuk: nincs igazad.
2021. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Engem ez nem idegesít. 1 bolt van ahova jártam és szerettem is a termékeket, de már nem járok az eladók miatt. Ez egy munkavédelmi bolt. Beléptem, első kérdés, hogy miben segíthetnek, elmondtam, hogy mondjuk cipőt szeretnék. Tudom hol vannak a cipők, szóval célirányosan indulok a cipőkhöz, de 1 eladó az szó szerint abban a pillanatban hogy kimondtad mit szeretnél, már jön is utánad a cipőkhöz. És végig ott áll melletted. Nagyon kellemetlen helyzet. Akkor is ott áll ha tényleg csak konkrétan nézed a cipőket, akkor is ha próbálsz, tehát folyamatosan. Ha munkaruhát akarsz, akkor is folyton ott van, ha bemész próbálni konkrétan ott áll az öltözőfülke mellett.


Nyilván tudom, hogy ez a dolga, de ha valamit nem találok vagy segítség kell, akkor úgyis megkérdezem tőlük. Arra is gondoltam, hogy lehet azért csinálják mert sok volt a lopás a boltból, így minden egyes vevőre "ráugranak".


Szóval ott rendszeres vevő voltam, sok pénzt hagytam náluk, de otthagytam őket és már máshova járok, mert ez a "seggemben van az eladó" meg megy utánad mint kutya után a farka nekem nagyon gáz.

2021. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nem volt igazad!

Szerintem ezt a kérdést is te írtad ki és kicsit sajnállak.

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerbolt..

Van valami frusztrációd, amit csak minimálbéren dolgozó szerencsetleneken mersz kiélni, ezért születnek naponta a kérdéseid.

Az alapokot kellene nálad orvosolni, akkor lenyugodnál!

2021. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Mélyen tisztelt válaszolól!

Elnézést ha esetleg félreérthetően írtam, de egyáltalán nem ordítottam,vagy emeltem fel a hangom a hölgy ellen, igyekeztem a lehető legkedvesebb hangnemben elmondani a leírtakat.


Ha végig olvassátok a leírtakat akkor rá fogtok jönni, hogy nem Szuper Market (Tesco...) boltokra, hanem a kis 0-24 és hasonló boltokra gondoltam.


Továbbá... Én tényleg nem szerettem volna bunkó lenni, de kérlek szépen gondoljátok át ismét a leírtakat. Elmondtam a hölgynek, hogy nincs baj a kérdéssel, csupán várjon vele 30 másodpercet legalább, hogy a vásárló legalább szét nézhessen és ha ez után sem tud maga dönteni, úgy felajánlod nagylelkűen segítséged, és megkérdezed "Mit adhatok?", vagy esetleg "Tudok segíteni esetleg?".


Komolyan, kérlek gondoljatok bele, nem jobban esik így a kérdés?


Ha azonnal a mit adhatok kérdéssel letámad a kisbolt eladója, konkrétan olyan érzés mintha... Figyelj, lefordítom szélsőséges érzelmekre a kérdés kisugárzását...


Mit adhatok? = Baxd meg, 1 óra múlva zárás és neked is ide kellett beesned miközben épp a Wicher 9. részét nézem amiben a legizgalmasabb résznél járok, és neked pont most kellett betoppannod. Ahj, mindegy baxa meg, gyorsan tudjuk meg mit akar, és folytatom tovább a filmet"


Nah ez az érzés sugárzik.


Most mondd, hogy nincs igazam.


Nem a Tesco féle boltokra gondolok, hanem a kicsikre és. A cukrász, pékség meg hasonlóakra ahol még szétnézni csak szabad, időt hagyva arra, hogy a szemed megkívánja a mondjuk egyik tortát vagy a gőzölgő pogácsát.

2021. aug. 28. 10:19
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha belépsz a pékségbe, cukrászdába stb., mondjuk nincs előtted senki,te vagy az egyetlen vásárló, mit gondolsz az eladóról, ha csak ott áll, mint a f..z veled szemben és semmit nem kérdez?

- Mit adhatok?

- Szeretném előbb átnézni a kínálatot.

Ennyi. Nem hiszem, hogy további kérdésekkel fog " zaklatni".

De miért kell neked litániával válaszolni?

Amit a 13-as leírt, na, az valóban bosszantó szitu.

2021. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%
:D :D :D
2021. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

#16 mondom a szitut.

1. Belépek

2. Köszön az eladó (Szép jó reggelt/napot/estét Uram)

3. Fél perc után "Tudok esetleg segíteni Uram/hölgyem?


Mire én:

Oh, köszönöm kérdését hölgyem/uram, nem ismertem a kínálatot, de azt hiszem keresek valami sós ropogtatni valót így éjszakai munka után.


Az ideális válasz:

Hmm... Sós ropogtatni való. Esetleg ajánlhatom hazai készítésű "Nógrádi sós pálcikánkat" ön mögött jobbra fent, vagy ha laktatóbb, testesebbre vágyik, Chipseinket, Nachosainkat is megtalálja ön előtt lent balra. Ha nem felel meg, tudna kérem pontosítani?


Mire én:

Hmmm... Valami puhább, rétes szerűre gondoltam azt hiszem, de várjon... Azt hiszem megvan

Kérnék egy Seven Dayst. Köszönöm



Ennyi, vége.


Ez egy nagyszerű kommunikáció lenne

2021. aug. 28. 10:44
 19/31 anonim ***** válasza:
92%
Hülye kis manó.
2021. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
Most is azt mondom, hogy nincs igazad. Rendkívüli mértékben túlreagálod.
2021. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!