Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme így a spórolásnak?

Mi értelme így a spórolásnak?

Figyelt kérdés

A feleségemnek mániája, hogy vadássza az áruházi akciókat, egy-egy bevásárlás alkalmával 4-5üzletbe is elmegy. Például a teszkóban megvehetne mindent egyszerre, de valahol például 100forinttal olcsóbb a ketchup, akkor képes és elautózik miatta még egy kilométert egy másik boltba. És ez nagyon sok terméknél így van, mindent máshonnan vesz néhány forint miatt. Végül közel fél napot tölt a bevásárlással és 15kilómétert autózik a dugóban, azért, hogy max ezer forintot spórolhasson.

Mi ebben a jó? Amit spórol azt rákölti az üzemanyagra, az időről nem is beszélve.



2022. jún. 12. 17:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Ő tankolja a kocsit? Szerintem hadd intézze ő. Akkor meglátja mennyi pénze marad hónap végére. Amúgy a Tesco nem olcsó egyáltalán, csak ott sokminden kapható, kényelmes megvenni ugyanott.
2022. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki papíron, hogy tényleg megéri-e, pláne a mostani üzemanyag árakkal számolva. Objektívek kiderül belőle, hogy kinek van igaza és utána meg is tudod mutatni neki.
2022. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét számokkal hasonlítsd össze a vásárlást és látni fogjátok mennyit spórol valójában. Csak el kell menni vele egy bevásárlásra.
2022. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A ketchup az egy egész konkrét példa. Pénteken a teszkóból elment egy másik boltba egyetlen ketchupért, amin 89 forintot spórolt.

Hangsúlyozom, hogy egyetlen egy üveg ketchupot vett onnan, semmi mást.

Az autónk kb 12 litert fogyaszt városban klímával. Igaz, hogy csupán 1 kilométerről van szó, és az talán belefér 89 forintba, de akkoris, van ennek értelme?


Igazából nem a pénzről van szó, mert soha nem kérem számon, csak mindig dicsekszik, hogy milyen jó áron vásárolt. Én csak a logikát nem értem az egészben, hogy miért éri meg az ilyesfajta spórolás, ha másik oldalról visszatölti azt az autóba és még sok időbe is kerül.


De most azt hiszem rájöttem. Talán csak annyi az egész, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem a vásárlás nyűg és teher, neki viszont egyfajta kikapcsolódás, és élvezettel számolgatja a filléreket.

2022. jún. 12. 23:21
 15/25 scamdemic ***** válasza:
74%

„neki viszont egyfajta kikapcsolódás”

Akkor itt van a kutya elásva. Szeret bevásárolni, élvezi. Ha még azt is hiszi, hogy spórol vele, duplán jó. Nézd a jó oldalát: addig sincs otthon. :) Ha mindezt biciklivel tenné, ténylegesen spórolhatna, de a ráfordított idő miatt úgy sem biztos, hogy megéri.

2022. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%
Bizonyos dolgokban igaz a mondás, hogy nők esetében a logikát keresni.... Jó nyilván nem mindenhova igaz, tehát nem kell sértésnek venni, de most pl ez pont ilyen helyzet.
2022. jún. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Örülj inkább neki, addig sincs otthon.
2022. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%
Tehát ha azt mondom a feleségednek, hogy 1 km-er arrébb van egy 100-as érme a földön, akkor ő elindul és felveszi. Nem akarok bunkó lenni, de én nehezen tudnám elviselni, ha valaki ilyen egyszerű. A női logikát sem kell idevenni, ez szimplán butaság, bármilyen nemű is az illető. Aki így spórol, annak egész életében spórolni kell majd, mert gazdag nem lesz.
2022. jún. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%
Örülj neki hogy mindent beszerez nem szórja a pénzt. Ennyi bőven belefer nem +100 kilométert megy, biztos szeret nézelődni a boltokban.
2022. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

Azért van annak jó oldala is ha valaki ilyen élelmes és spórolós. Ok a benzin árát most nem veszi figyelembe. De van egy ismerősöm, sosem voltak gazdagok, de az anyuka addig talpalt, rendszeresen járta a boltokat, hogy az egész család full márkás ruhákban járt amiket ilyen negyed áron vett meg. Csak mert mindig figyelte az akciót. Ok ő busszal járt de százezreket spórolt.

Ha megyek vásárolni akkor én is több boltba megyek, igaz hogy azok egymás mellett vannak, nem a város különböző pontjain. De képes vagyok átmenni 2 dologért másik boltba mert igenis ezreseket tudsz megtakarítani. És nem mellesleg utálok vásárolni de havonta 1-2x egy napot csak erre szánok.

2022. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!