Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért volt olyan nagy gond,...

Miért volt olyan nagy gond, hogy egyik napról a másikra kellett átárazni az árstopos tojást meg krumplit? Mi tart ezen napokig?

Figyelt kérdés
Ha több féle tojást meg krumplit árul egy bolt, akkor is: átírják az árat a gépben, kinyomtatják a cetliket, rányalják a polcra és csókolom. Ezen mi tart napokig? Hetente akár többször is akciózik szinte minden bolt. Akkor is át tudják írni a cetliket meg át tudják állítani a pénztárgépeket az új árra egyik napról a másikra, aztán vissza. Akkor?

2022. nov. 11. 18:02
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

"Érted, mondjuk ha reggel 6-kor nyit a bolt, akkor azért megy a dolgozó fél hatra, hogy átvegye a friss árut, kirakja a polcra, beindítsa a pénztárgépet... és már jönnek is a vevők."

Persze, ez is oké. De azért mondjuk másnapra mégiscsak megoldható, nem? Ehhez képest 5 teljes nap haladékot kaptak a boltok...

2022. nov. 12. 07:56
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Mert túl azon, hogy mekkora f@sság ez az ársapka, minimum így kellett volna indítani, hogy legyen egy hét a megvalósításra.
2022. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

"Minden csomagolási egységre új cimke kell"

Miért? Ez bolt, nem piac. Vonalkódról nem hallottál még?

2022. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"minimum így kellett volna indítani, hogy legyen egy hét a megvalósításra"

De mire kell az az egy hét? Még mindig nem tudom.

2022. nov. 12. 12:24
 15/33 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező miert vered az orrod mas dolgába?

Mindent meg kell kommentáljál? Ez mar nem normális sztem, vegezd a dolgod e slegy boldog.

Ha nem megy irány a terápia.

Ennyi

2022. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Válaszoló, miért válaszolsz, ha nem akarsz válaszolni? :)
2022. nov. 12. 21:23
 17/33 anonim ***** válasza:
94%

Levitték a cuccok árát, ennek az a következménye, hogy a nép megrohamozza a boltokat, és jól bevásárol. Na nem annyira, mint cukorból meg olajból, hiszen azok sokkal tovább eltarthatók, de a tojás és krumpli forgalma is jelentősen megnő. Vagyis ami áru eddig elég volt két hétre, az elfogy egy nap alatt.

És itt jön a csavar, hiszen ha ezekből a cuccokból nem tudsz egy adott élelmiszerboltban vásárolni, akkor jön az ellenőrzés, és akár a boltot is bezárhatja.

Ez az egy hét arra is kell, hogy elegendő árut szállítsanak a boltba.

2022. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
88%

"De mire kell az az egy hét? Még mindig nem tudom."


Hát, én még életemben nem áraztam át dolgokat, de nem is a tutiba csöppentem, volt pár meló, amiben azonnal kellett feltaláljam magam naponta többször. Minimál képzelőerővel: árazz át tojást, sok szerencsét! Ne a nagy láncokra meg vonalkódra gondolj, hanem magyar tulajdonú kis boltra, ami pár család megélhetését biztosítja úgy ahogy! Az adminisztráció se annyi, hogy leírod, hogy 2 raklap tojás, haszon fele bukó... Meg hát arra is kell egy hét, hogy a felvásárlási pánikot kiszolgáld, aztán majd lesz valahogy reggelente két zsák krumpli meg három doboz tojás a polcon, ha már kötelező...

2022. nov. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

"Ne a nagy láncokra meg vonalkódra gondolj, hanem magyar tulajdonú kis boltra, ami pár család megélhetését biztosítja úgy ahogy!"

Minél kisebb a bolt, annál kisebb mennyiségű árut kell átárazni, tehát annál inkább megvan egy, max. két nap alatt. Annyira nincsenek kicentizve a tennivalók egy boltban, hogy mondjuk 100 doboz tojás átárazása ne férjen bele egy napba plusz munkaként (ha egyáltalán dobozonként kell átárazni, mert olyan boltot az utóbbi 20 évben tuti, hogy nem is láttam, ahol minden egyes doboz tojáson árcédula lett volna: jó, ha a polcon van egy darab címke, amiből kiderül, hogy mennyibe kerül...).

Az is előre kiszámíthatatlan pluszmunka, ha egy vevő mondjuk leejt egy üveg pezsőt és fel kell takarítani utána, egy másik meg reklamál, el kell magyarázni neki, hogy mi miért hogyan történik, de többszöri nekifutásra se sikerül, ezért be akar írni a panaszkönyvbe, azt is adminisztrálni kell, stb. Ha ez belefér, akkor az átárazás is belefér, hiszen csak kb. ugyanannyi idő, hogy azt a mondjuk 10 zsák krumplit átárazzák, ami egy kis boltban van. De ha mégsem, akkor jó, legyen két nap. De egy hét...


"két zsák krumpli meg három doboz tojás a polcon, ha már kötelező..."

Na ugye, hogy nem is olyan nagy mennyiségekről beszélünk...

2022. nov. 13. 10:00
 20/33 anonim ***** válasza:
45%
Felét nem értetted a leírtaknak.
2022. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!