Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért volt olyan nagy gond,...

Miért volt olyan nagy gond, hogy egyik napról a másikra kellett átárazni az árstopos tojást meg krumplit? Mi tart ezen napokig?

Figyelt kérdés
Ha több féle tojást meg krumplit árul egy bolt, akkor is: átírják az árat a gépben, kinyomtatják a cetliket, rányalják a polcra és csókolom. Ezen mi tart napokig? Hetente akár többször is akciózik szinte minden bolt. Akkor is át tudják írni a cetliket meg át tudják állítani a pénztárgépeket az új árra egyik napról a másikra, aztán vissza. Akkor?

2022. nov. 11. 18:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%
Ti is iskolások vagytok még?
2022. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 TappancsMancs ***** válasza:
62%
Én is kíváncsi lettem volna egy ilyen átárazás pontos menetére és nehézségeire is. Normális hangnemben persze. Nem csinált se ilyet se effélét mindenki, ezt nyugodtan tudomásul is vehetjük és például én sem csináltam ilyet, de azért kíváncsi lennék rá. Lett itt írva róla, csak valaki leírhatná tényleg pontosan a menetét részletesen is.
2022. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Be kell vidd a régi árut előző este, nem árt megszámolni és összevetni a vezetett készlettel, és már kész kell legyen a keletkező bevételhiány visszaszedése, ergo más árukat is át kell árazni, szintén váratlanul és azonnal. Közben ugyanúgy ott a napi feladat mindenkinek. Az elmaradt haszon visszakapkodását szervezni ennyi idő alatt is inkább művészet: nem triviális pontosan megjósolni a várható keresletalakulást cikkenként, tehát nem tudhatod, hogy mennyire sikerül jól egy-egy emelés. De ez még talán a kisebbik gond jelen helyzetben, tekintve, hogy mindenki kénytelen a fogyasztói tűréshatárok fölé emelni az árait.
2022. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!