Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az önkiszolgáló kasszákkal...

Az önkiszolgáló kasszákkal szokott baj lenni? Vagy ez ritka?

Figyelt kérdés
Szívesen fizetnék önk. Kasszánál, mert gyorsabb, de attól félek, hogy nem fogadja el a pénzt, kiír valamit vagy akkor hibásodik meg. De ez azért ritka, nem?

2022. dec. 30. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi heti kétszer megyünk vásárolni, én további 1-2x ugrok le a kisebb spárba 1-1 dologért, nasiért, és mindig önkiszolgáló kasszához megyünk/megyek.


Nem mondom, hogy mindig tökéletesen működik, de úgy istenigazából egyszer történt, hogy minden terméknél hülyét kapott, és többszöri olvasás kellett, hogy érzékelje, vagy az ott dolgozó kártyája. Az a gép utána kicsit pihenőre ment, mire legközelebb mentünk, normálisan működött. Pénzt mindig rendesen ad vissza, mindig elfogadja, maximum van, hogy kétszer kell a papírt betenned, vagy az aprót kiadja (arra figyelj, hogy egy bizonyos aprómennyiség után, ahol bedobod, ha nem világít zölden, akkor ne dobd be, mert akkor tényleg fix, hogy nem fogadja el, kb 5-10 mp kell neki, és folytathatod). Ha bármi baj lenne, mindig van ott egy ott dolgozó, akinek szólhatsz, ha problémád van.

2022. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami elromlott, azt általában lezárják, nem lehet ott fizetni. Mindig autómata kasszánál fizetek, ha probléma van, azért vannak ott a dolgozók, hogy segítsenek.
2022. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

állandóan baj van velük

de pont ezért áll ott midnig minimum egy 'pénztáros' aki folyton járkál körbe és segít. konkrétan ez a munkája. nyugodtan használj önkiszolgáló kasszát, a boltnak ez csak jó, hisz 6 kasszához kell egyetlen embert fizetni szóval rengeteget spórolnak. és mivel nekik teszel szivességet, kötelező segiteni

2022. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen még sose fordult velem elő, de ha lenne is probléma, azért van ott 1-2 eladó, hogy kezelje az ilyen problémát.

Rendszeresen fizetek önki kasszánál, egyetlen alkalommal se volt ezzel probléma.


Megtalálni, egy egyénileg elnevezett, saját gyártású péksüteményt... na az néha kihívás (mikor a zsemlét az "a" betűnél kell keresni, mert "auchan vizes zsemle" ... hogy húzza bele a hónaljmankós f@szát a logikájába)

ettől eltekintve, működőképes.

Meg a 18+-os alkoholos italokhoz külön engedély kell, így félig megőszülten, de ez már részlet kérdés. :)


B.U.É.K.!!!

2022. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3! (4 vagyok)

Én még sose szaladtam bele, hogy baj lett volna vele. Pedig ahol csak tehetem (egy évtizede) ott fizetek önkiszolgálóban, ahol csak lehet. Auchan, Tesco, Lidl, Prakriker, stb...

Csak a vonalkód nélküli bizbaszokkal szopok, mire kikalambózom, hogy hol a rákba lehet, amit be kell ütni.

2022. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tapasztaltam, hogy kevés helyen romlanak el, de ahol igen, ott akár hetekig-hónapokig üzemen kívül maradnak.
2022. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, de ha el is romlik valami, akkor sincs semmi gond, mert van felügyelő személyzet. Velem eddig még csak kétszer fordult elő komolyabb probléma, a Lidlben megkergült a mérleg, semmit sem volt hajlandó érzékelni, a Tescóban pedig bekapta a nyomtató a pénztárgépszalagot.
2022. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a Szentendrei Auchanban volt problémám géphiba miatt, de az is csak a kijárattal, azzal viszont kb. 80%-ban. Más üzletben nincs gondom a kijárattal, tehát nem csak az én hibám.
2022. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a Tesco-s pocsék volt, rengeteg termék túl könnyű volt, nem érzékelte a mérleg, hogy leraktad, miután beolvastad a kódját. De már egy ideje jó, azóta nagyon szeretem. LIDL-nél az a gáz, hogy egyáltalán nincs készpénzes automata kassza (miközben a Tesco-nál az összesnél lehet kp-val is fizetni, sok boltban meg van ilyen is, olyan is), illetve nem lehet szorzót beírni, hanem ha 10db-ot veszek valamiből, azt egyesével kell lehúzni. +Nagyon nehéz eltalálni a beolvasási távolságot, sokáig kell szórakozni vele, előre-hátra, fel-le mozgatni a terméket. Úgyhogy a LIDL-ben részemről egyelőre felejtős a dolog.
2022. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavar, hogy ahány üzletlánc, annyiféle az önkiszolgáló pénztár. Ez az adott láncban első egy-két alkalommal zavar.
2023. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!