Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spórolási tippek konyha terén?

Spórolási tippek konyha terén?

Figyelt kérdés
Sajnos párom munka nélüli lett, és ameddig nem talál munkát,addig össze kell húznunk a nadrágszíjat. Olyan ippeket várnék, hogy ki hogy spórol? Milyen olcsóbb élelmiszerek vannak,ami laktató? Ti hogy állítjátok össze a heti menüt (hús-főzelék-édesség, stb)? Leírnátok egy heti menütöket? Minden tippet szívesen veszek és köszönök szépen...

2012. szept. 6. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam megírni a heti menüt h megnézem mi van otthon + minden héten jönnek az akciókról az újságok. Átnézem azokat is és a 2 dolog alapján próbálom úgy összeállítani a menüt h minél olcsóbban jöjjön ki.
2012. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Heti menü


Hétfő zeller krém leves , resztelt máj fött krumpli

Kedd maradék leves palacsinta

Szerda - csütörtök . rakott krumpli savanyúság

péntek . paradicsom leves káposztás tészta

Szombat . Húsleves csirke aprólékból, sült oldalas sült csirkeszárny ,krupli püré -azért a 2 féle hús mert van aki ezt van aki azt nem eszi meg savanyúság , piskóta tekercs

Vasárnap a szombati maradék .

Vásárolni ilyenkor a piacon célszerü nekem ez vált . Mindenféle szárnyas aprólék ,darált hús ,zuza,szív

Irok 1-2 dolgot ami laktató és 2napra is jó .

Pulyka nyakból rizses vagy tarhonyás hús estleg pörkölt nokedlivel

libanyak hamis ludaskása

darált húsból valamilyen rakott étel káposzta stb ,

savanyú káposzta töltött káposzta

töltött paprika

vennék most nagyobb menyiségü lecsó alap anyagot mert ez olcsó 6kg megfözném és adagokban betteném a fagyasztóba

Minden ételböl csinálj nagy adagót és rakd be fagyasztóba adagonként

Liszted és tartós tejed és tojásod, krumpli mindig legyen + otthon .

Rizs , köretnek, májas rizottonak -nem kell hozzá a drága rizottó rizs

Lencse , levesnek

lecsó kolbász ezt is ki lehet jó áron fogni

Nézd meg a leértékelt árukat ,a húsokat ha az nap jár vagy másnap vedd meg nyugodtan és 1 hónapra betudod tenni ,a fagyasztóba . Amikor kiveszed nem lesz semmi baja.

2012. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb spórolás, ha nem veszel készételt.

Amit magad csinálsz, friss alapanyagból, az töredékébe kerül, mint a készétel, a zacskós porok, előre csomagolt dolgok.

Pl: nem tudom, mennyi a Milánói alap, mert nem szoktam venni, de biztos több, mint 500 forint.

Ha paradicsomot veszel, vagy konzervet, és az ízesíted, az sokkal finomabb is, és kb. 200 forintból kijön.

A péksütemények marha drágák, és szerintem nem is finomak, mert olyan mű-ízük van, fel vannak fújva, nem is laktatnak.

Ha magad sütsz valami finomat, akkor olcsóbb is, laktatóbb, mert van benne "anyag", és finomabb is.

A kész pizza se ér annyit, mint amennyiért adják, és így tovább...

A legjobb eredeti és friss alapanyagokból dolgozni, ez olcsóbb is és finomabb is.


Én minden nap eszem húst, sültet, vagy rántottat, pörköltet, vagy fasírtnak, és, ha jól osztod be, nem drágább, mint a húsmentes étkezés, elvégre nem egy kilót eszel meg egyedül.

Felvágottat is eszem reggelire, 2-3 szeletet, szendvicsbe, az 5 deka sincs.

Főzeléket szoktam enni, zöldséget, savanyúságot, friss gyümölcsöt, friss zöldséget.

Néha főzeléket főzök, ha nem, akkor salátát csinálok,de az alap a hús, mert engem az laktat.

1-2 szelet hústól jól vagyok lakva déltől este 8-ig, a tészta meg az ilyen-olyan szénhidrátok semeddig se laktatnak, utána 1 órával már azt nézem, mit kéne enni, kopog a szemem.


Viszont nem veszek nassolni valókat, csipszet, csokit, ropit, sütit, mert egyrést nagyon hizlalnak, másrészt drágák.

Ha édességet akarok, akkor én főzöm pudingporból és édesítővel, így nem is hizlal annyira, vagy gyümölcsöt szoktam enni.


Nekem nagy spórolás az, hogy nem vagyok édesszájú.

2012. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zsu Zsuzsi ***** válasza:
100%

Szia!


Ha spórolni szeretnétek, a lényeg, hogy minél kevesebbet járjatok boltba. Leírom, én hogy csinálom, hátha ad ötletet.


A tojást, húst a szüleim, nagyszüleim "biztosítják", amikor hazalátogatunk, mindig csomagolnak. Nincs ezzel semmi, nagyon sokat segítenek vele, és tudok változatosan is főzni.


Mindig főzöm levest. Nagyon kevés alapanyaggal jár, ha krumpli van otthon, nagy baj nem érhet, szoktuk mondani.

Így tartalmasabbak az ebédek.


Főételnek: krumplis, tésztás ételek, amiket leírtak előttem is.


Estére szintén lehet változatosan enni, kenyérből (pirítós fokhagymával, zsírral, vagy csak margarinnal, lekvárral; melegszendvicset beteszed a sütőbe; ha te is kapsz a családtól tojást, akkor rántotta, lecsó)


Emellett, hogy a spórolásra ne menjen rá a "lelkünk" szoktam sütögetni, mindig valami pár tojásos sütit, amihez nem kellenek extra hozzávalók.


Szóval nálunk a lényeg a konyhai spórolásban: együnk minél több főtt ételt, hogy ne a készkaját, vagy drága hideg élelmiszereket kelljen megvenni. Nagyon jól jövünk ki minden hónapban, 20.000 Ft-ból; úgy, hogy minden nap eszünk meleg ételt. Igaz, hogy a hús 60%-át a családból kapjuk, ez nem mindegy!


Ja, és nagyon laktatóak a "rakott" ételek; rakott bab, rakott krumpli, vagy a sült tészta.


Szószokat meg ne vegyél meg, hanem készítsd el te magad. Pl. milánóit paradicsompüréből és fűszerekből.


Üdítő helyett csapvíz.


Remélem segítettem valamennyit.


A spórolás sajnos lemondással jár, de lehet ezt ésszel is csinálni úgy, hogy annyira ne érezzétek meg.

2012. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Zsu Zsuzsi ***** válasza:
73%
De jó visszaolvasni, hogy mások is így spórolnak! Hajrá:)
2012. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

"együnk minél több főtt ételt, hogy ne a készkaját, vagy drága hideg élelmiszereket kelljen megvenni. "


3. vagyok, ez így van pontosan!


A főtt étel mindig olcsóbb, laktatóbb és finomabb is.


Én nagy híve vagyok annak, hogy újra főzzünk otthon.

Amíg anyukámnál laktam, sose főztem, de ahogy elköltöztem kénytelen voltam megtanulni, és jól is főzök szerintem.

Nagyon tud lelkesíteni, ha én csinálok meg valami finomat.

2012. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,nagyon hasznosak.

Sosem vettem meg a kész szószokhoz van porokat, mert nem szeretjük az ízüket és nem is laktatnak. Cukor helyett sztem olcsóbban kijövünk az édesítőből,mivel 3-400ft egy üveg és kevés kell belőle.

Üdítőt nem iszunk,sosem ittunk, inkább én csinálok itthon szörpöt (igaz kicsit darabos, de nekünk ez nem gond).

Mindig itthon főzök, viszek magammal mindenhova ételt (meleget vagy szendvicset) meg egy nagy flakon csapvizet vagy teát.

Szerencsére én nagyon jól keresek, de így,hogy jön a fűtésszezon sajnos sok elmegy fár is és majd villanyra is el fog.:S

Köszönöm a tippeket!!:)

2012. szept. 6. 10:00
 8/17 A kérdező kommentje:
*fára
2012. szept. 6. 10:00
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon jó olvasni, hogy a fiatalok is (legalábbis nekem fiataloknak tűnnek ) ésszerűen, okosan tudnak spórolni.

Mi nyugdíjasok vagyunk, és nekünk is lételemünk a spórolás,de még így is segítjük a gyerekeket, pl minden

szombat-vasárnap ebéddel.

jómagam is állandóan a szórolapokat böngészem, és aszerint állítom össze a heti menüt, hogy, főleg húsból mi a kínálat.

mindent akciósan vásárolunk, de semmi kényelmi termék nem

kerül a bevásrálókocsiba.

Mindent magam főzök itthon. Hetente a piacra is megyünk

friss zöldségért-gyümölcsért, tojásért.

Rizs, krumpli, tészta ezerféleképpen használható egy kis fantáziával édesen, sósan is.Sok zöldségfélét eszünk, pörköltösen, főzeléknek, vagy éppen lerakva egy kis darálthússal, vagy rántva.hétvége azonban csakis hússal:)

De nem kell mindig kaviár:)

hetente egyszer egy jó tepsi sütit is sütök.

A takarékosságot már gyerekkoromban meg kellett szoknom, így, ha megdupláznák a jövedelmünket, akkor csak így élnék, mert nekem már ez a természetes.

Kitartást és sok sikert minden spórolós családnak.

2012. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm,én mondjuk 26éves vagyok. elég sokan vannak ilyen helyzetben sajnos,remélem ezek a tippek nekik is segítenek.
2012. szept. 6. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!